Lybra - CB radio - instalacje

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Sebastian » 14 sie 2009, 7:36

kali777 pisze:Miejsce na radjo ok, ale "na Boga", jak można wywiercić dziurę w dachu ?????? To karalne powinno być !!! ;)
Każdy inny sposób montażu anteny CB (uchwyt, magnes) jest znacznie bardziej destrukcyjny dla auta, aniżeli montaż jej na stałe w 'dziurze' w dachu - poprawnie zrobiony i zabezpieczony otwór nie ma najmniejszego wpływu na auto. Piszę to jako praktyk a nie teoretyk - przetestowałem na kilku autach już chyba wszystkie możliwości montażu anteny CB :)

U mnie nowa 'dziura' jest zrobiona na antenę FM (z przodu) - na CB została wykorzystana 'dziura' po fabrycznej instalacji radiowej. Tak jak zauważył Moglaj - tyle, że ja mam radio bez navi.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: kill649 » 17 wrz 2010, 22:56

Toper pisze:a ja swoje CB zamontowałem w ten sposób:
(niestety nie zdążyłem wyczyścić kokpitu po robocie :( )

http://images28.fotosik.pl/293/c8b38078782b3d6b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;[/img]
Myślę o prawie tym samym miejscu na swoje. Tylko bardziej poziomo by gniazdo anteny dotykało z tyłu dywanika. Powiedź mi, jak wygląda kwestia lewej nogi :roll: bo o ile to miejsce jest ciekawe to martwię się o haczenie o radio. Druga kwestia, że teraz ciepło a co będzie w zimy jak wejdziemy w butach pełne śniegu.

Zastanawiam się jeszcze na dwoma wariantami. Pod siedzeniem pasażera, fotel nie jest regulowany góra dół jak kierowcy i jest piękna rurka do której da się zamocować radio. Kabelki ładnie można schować w tunel.
I ostatni wariant, ręczniak ewentualnie radio w gruszce. Bardzo mało miejsca jest w naszych lybrach :-( do takich gadżetów.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

T-Bor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 28 sie 2010, 10:51
Skype: zagajka
Lokalizacja: Krosno i okolice
Kontakt:

Lybra SW - montaż i umiejscowienie radia CB

Post autor: T-Bor » 07 paź 2010, 11:36

Witam!

Własnie zakupiłem radyjko CB do mojej kochanej Lucy ale nie mam pomysłu gdzie jej to radyjko wtyknąć. Z lewej strony (od strony kierowcy) mam wytarte miejsce na kokpicie od kolana. Myslalem ze moze by tam ale teraz jak to sie ma domontazu -wkrety, przylepki i inne materiały. Nie chce dziurawic mojej Damy.

Jak rozwiązaliście ten problem?
Lancia Lybra 1.9 JTD 91KW 2001. --->Krosno i okolice.

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra SW - montaż i umiejscowienie radia CB

Post autor: Sebastian » 07 paź 2010, 13:25

Tutaj masz wątek w tym temacie.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
a_krzy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2010, 11:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra SW - montaż i umiejscowienie radia CB

Post autor: a_krzy » 07 paź 2010, 13:40

Witam! Ja też bardzo długo zastanawiałem się gdzie umiejscowić radyjko, w Lybrze rzeczywiście trudno wygospodarować kawałek miejsca na ten cel. W końcu padło na pokrywę bezpieczników - kosztem tego małego schowka, bez dużej ingerencji w tapicerkę - jeden mały otworek.
IMG_1182.JPG
IMG_1181.JPG
Właśnie odkopałem temat, proszę o przeniesienie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive

grzechuz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:15
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lybra SW - montaż i umiejscowienie radia CB

Post autor: grzechuz » 07 paź 2010, 15:20

Ja u siebie radyjko zainstalowałem pod podłokietnikiem, mam tak od ponad roku i nie narzekam. Ważne jest by zwrócić uwagę na to kto tym samochodem jeździ jeśli wysoka osoba (tak jak ja) to nie ma problemów, jeśli niska i fotel sobie przybliży to podczas zaciąganie ręcznego można sobie jakiś guzik niechcący wcisnąć, ale to może być kwestia montażowa wystarczy pewnie radyjko troszeczkę cofnąć dalej i nie ma problemu.:) Zasilanie pociągnąłem od tylnej zapalniczki, tzn bez wtyku tylko rozebrałem kawałek tapicerki podłączyłem kabelki bezpośrednio i po problemie. Mnie by drażniły te wszystkie kabelki od gruszki tak jak ma kolega a_krzy ale to mnie, a jak komuś nie przeszkadza to mi nic do tego:) wolność Tomku w swoim domku.

T-Bor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 28 sie 2010, 10:51
Skype: zagajka
Lokalizacja: Krosno i okolice
Kontakt:

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: T-Bor » 19 paź 2010, 11:32

Witam! Zakupilem Unidena 520xl ostatnio no i zagryzam zęby próbując usytuowac to radyjko. Miedzy siedzenie a kanal nie wejdzie za grzyba. Pozostaje nawiercenie otworu z lewej strony kierownicy - nie jestem zwolennikiem oszpecania tapicerki, szczegolnie ze mam jasną. Prosilbym o wizualicje otworu wraz z jego lokalizacją.

Zastanawial sie ktos moze kiedys nad opcją rzepów:
http://www.techlogic.pl/rzep-montazowy- ... f9da3b0b00" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam!
Lancia Lybra 1.9 JTD 91KW 2001. --->Krosno i okolice.

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Sebastian » 19 paź 2010, 12:10

T-Bor pisze:Witam! Zakupilem Unidena 520xl ostatnio no i zagryzam zęby próbując usytuowac to radyjko. Miedzy siedzenie a kanal nie wejdzie za grzyba.
A czemuż to nie wejdzie? Toć mój Harry jest tożsamy wymiarowo z Twoim Unidenem a mieścił się tam bezproblemowo.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

T-Bor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 28 sie 2010, 10:51
Skype: zagajka
Lokalizacja: Krosno i okolice
Kontakt:

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: T-Bor » 19 paź 2010, 15:58

Sebastian pisze:
T-Bor pisze:Witam! Zakupilem Unidena 520xl ostatnio no i zagryzam zęby próbując usytuowac to radyjko. Miedzy siedzenie a kanal nie wejdzie za grzyba.
A czemuż to nie wejdzie? Toć mój Harry jest tożsamy wymiarowo z Twoim Unidenem a mieścił się tam bezproblemowo.


No właśnie wiem, że gabarytowo są to podobne radyjka, nie mniej jednak nie ma mozliwosci zainstalowania radyjka w tym miejscu, w ktorym spoczywa Harry. Próbowałem wsuwać "na siłe" też bez skutecznie.

Btw. Ktory masz rocznik Lucy? Widze ze Detailing pełną parą.
Lancia Lybra 1.9 JTD 91KW 2001. --->Krosno i okolice.

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Sebastian » 19 paź 2010, 17:42

T-Bor pisze:No właśnie wiem, że gabarytowo są to podobne radyjka, nie mniej jednak nie ma mozliwosci zainstalowania radyjka w tym miejscu, w ktorym spoczywa Harry. Próbowałem wsuwać "na siłe" też bez skutecznie.
Wsuwasz radio przy samym plastiku osłaniającym fotel (dopychając go maksymalnie do fotela) - konsola lekko się poodaje i radio wchodzi bez problemu. Uwierz mi - te radia mają identyczną obudowę, a co za tym idzie identyczne wymiary zewnętrzne.
T-Bor pisze: Btw. Ktory masz rocznik Lucy? Widze ze Detailing pełną parą.
Miałem, już nie ujeżdżam Lybry - 2003 r.
I żaden tam detailing - to tylko zabawy amatora trzymającego auto pod chmurką :)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Dudi » 19 paź 2010, 19:45

A widzisz - President Johny II wchodzi bez najmniejszego problemu pomiędzy fotel, a tunel środkowy :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: Sebastian » 19 paź 2010, 19:50

Harry (I, II - różne wersje), Johnny (I, II), Uniden 510, 520 - mają tożsame rozmiarowo obudowy.
Więc jak Ty Dudi swoje radio upchnąłeś między fotel a konsolę w Lybrze, mi też się to udało to inni też powinni podołać ;)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra SW - montaż i umiejscowienie radia CB

Post autor: kill649 » 25 paź 2010, 12:09

I moje rozwiązanie po wielu próbach by nie było widać radia.
Lybra jest pięknie odkłócona i radio bez filtrów ANL a takich brak w ręczniakach dobrze daje rade.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

yogi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 19 lis 2011, 18:19
Imię: Slawek
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: yogi » 21 sty 2012, 21:32

W zasadzie bezinwazyjnie mozna to zamontowac radio w ten sposob:

Obrazek

Radio trzyma sie wykladziny podlogowej na tunelu za pomoca rzepow montazowych 3M DUAL-LOCK. Wystarcza 1 czesc rzepa. Odtluszczamy radio i przyklejamy rzep na klej do jego spodniej czesci. (ja mam pokryte rzepami ok 1/4-1/3 powierzchni radia od spodu). Radio z przyklejonymi rzepami dociskamy do tunelu i ruszamy po 1-2mm w kazda strone aby rzepy sie wpiely. U mnie trzyma sie od prawie miesiaca i ani drgnelo. Gruszke w tej konfiguracji mozna trzymac w schowku pod popielniczka. Zasilanie z wiazki radia, akumulkatora, kabla od zapalniczki, co kto woli. Kable zas mozna puscic nad oslona nad nogami pasazera i stamtad juz pod uszczelke bezposrednio wrzucic i wyciagnac gora lub dolem do tylniej klapy.
Pzdr., Slawek
Lancia Lybra SW Intensa
http://www.yogitaxi.pl

BaCh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2012, 22:06
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łomża

Re: Lybra - CB radio - instalacje

Post autor: BaCh » 08 lut 2013, 21:45

odkopuje temat, planuje założyć CB bo zestaw leży już kilka miesięcy w domu jako pozostałość po terenówce, podoba mi się rozwiązanie gdzie radio zamontowane jest w małej kieszonce w klapie od bezpieczników tylko mam mały problemik i pytanie, czy któryś bezpiecznik jest jest wolny żeby się pod jego zasialnie podpiąć? jest zimno i niechciałbym rozbierać plastików żeby dostać się np do zasilania zapalniczki, więc najlepiej byłoby podpiąć się bezpośrednio za klapką czyli w skrzynce bezpieczników :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”