Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Gość

Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 15 maja 2009, 21:03

do podmiany potrzebujemy czytnika który posiada na wyjściu sygnał RGB ,syncpositive.
Interesuje nas takość z orginalnego czytnika
Odszukujemy w swoim czytniku poszczególnych wyjść i zamieniamy z orginalnego czytnika.
DSC00368.JPG
Ja użyłem vdo dayton .Kupiłem z całą instalacją wraz z monitorem jako niesprawną.
Teraz liczę /obym się nie przeliczył/na kogoś kumatego kto pomoże dalej pociągnąć ten temat,mianowicie -czym i jak podsłuchać co siedzi na transmisji pomiędzy ics a starym czytnikiem w celu zrobienia emulatora.A tak wygląda efekt mojej pracy
DSC00386.JPG
DSC00397.JPG
DSC00396.JPG
masz w skrócie kol duddeken to oc prosiłeś
Poszukuje programów NAVTWEAK orazNAVSPEEK te co śćiągnąłem z rapidshare nie chodzą gdyż brakuje jakiś plików dll,o co chodzi??????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2009, 20:59 przez Gość , łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: adamc » 15 maja 2009, 22:52

o .... szacun... no i navi bryka.... jestem pod wrazeniem....

Awatar użytkownika
ananas1991
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: ananas1991 » 16 maja 2009, 17:25

Czy możesz podać więcej szczegółów? Jak to zrobiłeś? Jaki koszt i co dokładnie potrzeba? Czy jest zunifikowane ze sterowaniem z ICS? Więcej, więcej szczegółów. Sorry że tak ale przecież wszyscy na to ciągle czekaliśmy :D :D :D

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 16 maja 2009, 18:16

Ja pomogę tobie a ty mnie szukam progeamu navtweak i navspeek

orik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: orik » 16 maja 2009, 20:16

jan123456 pisze:Ja pomogę tobie a ty mnie szukam progeamu navtweak i navspeek
A nie chodzi ci newspeak i navteq ?

Kod: Zaznacz cały

NAVTEQ.VDO.Dayton.Osteuropa.
v2008.2 w tym POLSKA.
http://odsiebie.com/pokaz/440276---7d27.html
http://odsiebie.com/pokaz/440704---95c0.html
http://odsiebie.com/pokaz/440916---62a9.html
http://odsiebie.com/pokaz/441018---3e10.html
hasło: wolek 
Lybra SW 1.9 JTD

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 16 maja 2009, 21:23

Nie dzieki to są programy navtweak do edycji software do czytnika i do podmiany głosu lektora
Jednak tutaj lipa więcej oglądających jak pomagających ,ale każdy czeka na przełom.Samemu będzie dłużej ale jaka to frajda chyba jedyna lybra z nawi na polskę.Więc Panowie oglądajcie i szukajcie a znajdziecie : czerwona :

Awatar użytkownika
ananas1991
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: ananas1991 » 16 maja 2009, 21:38

Czyli Janie123456... nie pomożesz???

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 16 maja 2009, 22:01

A ty mi pomożesz -kol.ananas 1991
1.czym podsłuchać Rx Tx wychodzące z i do czytnika w celu zrobienia emulatora starego czytnika
2.jak za pomocą programu navtweak ,navspeek ,Hex Edytora zrobić polskiego lektora i polskie menu
Nie podłączałem nawi w aucie bez dsp i nie wiem jak to będzie z głosem.Zobacz ilu ogląda a ilu udziela konkretnej odpowiedzi w celu pociągnięcia tematu dalej 0 SLOWNIE ZERO,potem pytaj czy pomogę czy nie. Już więcej ludzi pomaga na forum bmw ale co ma bmw do lancii/dużo w tym przypadku tutaj jest tylko biadolenie nie ma konkretów/ Czy będziesz jeżdził kilka tygodni z ****.... bagaznikiem i za każdym razem podłączał oscyloskop w celu sprawdzenienia dlaczego sygnał w tym momencie jest taki a nie inny?Jak Twoje odpowiedzi na powyższe pytania będą twierdzące to zapraszam do wspólpracy pociągnąć temat dalej. : czerwona :
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 22:19 przez Gość , łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gpo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: gpo » 16 maja 2009, 22:08

Może pomoże LINK do forum BMW oni mają tam linki do Navtweak oraz do Both programs requires the GTK+/Win32 Runtime Environment który musi być zainstalowany aby działał navtweek

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 16 maja 2009, 22:14

Już mi programik śmiga,teraz pracuję jak to zrobić /rozpiepszyłem około 20markowych cd/żona na mnie psy wiesza,Ze bagażnik rozjeb.....bo ona testuje moje wynalazki i ma calodobową pomoc drogową ostatnio gnałem do Poznania.Ale do rzeczy ma ktoś pomysł co i jak podłączyc aby podsłuchać transmisję na Rx i Tx pomiędzy ics i czytnikiem?

Awatar użytkownika
ananas1991
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: ananas1991 » 16 maja 2009, 22:59

Ale w czym masz jeszcze problem? po co ci wpinać się pod połączenie ICS i navi skoro działa? Nie wystarczy tylko przerobić języka na płycie i wsio? Sorry ale się nie znam...

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 17 maja 2009, 7:47

ananas1991 pisze:Ale w czym masz jeszcze problem? po co ci wpinać się pod połączenie ICS i navi skoro działa? Nie wystarczy tylko przerobić języka na płycie i wsio? Sorry ale się nie znam...
Patrz pkt 1.

Awatar użytkownika
gpo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: gpo » 18 maja 2009, 18:38

Kolego Jan ściągnąłem te dwa programiki o których pisałeś ale do płyty nawigacji od lybry to one się nie nadają,
a szkoda.
Czy ty edytowałeś Lybrę czy VDO Dayton.

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 18 maja 2009, 19:48

Do map lybry najlepszy jest Hex Edytor,do map z rodziny dayton navtweak do obrazu ,navspeek do dzwieku

Awatar użytkownika
gpo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: gpo » 18 maja 2009, 20:09

Szkoda że nikt nie wymyślił takiego programiku do lybry i miel byśmy navi chociaż po polsku.
ja kiedyś bawiłem się w edycję płytki do lybry dla testu zamieniłem słowo bitte na prosze
ale po zgraniu tego na płytkę i wsadzeniu do czytnika nic to nie zmieniło bo cały soft wgrywa się do ics-a w momencie aktualizacji i nie sposób wkładając płytkę z tą samą wersją softu wymuśić reinstalacji oprogramowania.
Myśle że mogło by się to komuś udać przez ukryte opcje ICS-a, które u mnie są nieaktywne.

krótki wycinek z pliku lancsw02.dat z płyty lancii w którym zawarte są języki.
Das Navigationssystem@Ahat neu gestartet. Bitte geben Sie@Aein Ziel ein! Kein Ziel Zielführung@Anicht aktiv Zielführung nicht aktiv Die Route@Awird berechnet. Schnellste Route@Awird berechnet. Die Route@Awird berechnet.@A(Autobahn@Abevorzugen) Die Route@Awird berechnet.@A(Autobahn meiden) Die Route ist@Ain Kürze@Aberechnet. Die Route@Akann nicht@Aberechnet werden. Sie befinden sich@Abereits am Ziel! Sie befinden sich in@Anichtdigitalisiertem@AGebiet! Die Fahrzeug

jakby komuś dało się to przetłumaczyć i jakoś zaktualizować ics-a to być może mielibyśmy po polsku
życzę powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”