Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 19 maja 2009, 6:29

gpo pisze:Szkoda że nikt nie wymyślił takiego programiku do lybry i miel byśmy navi chociaż po polsku.
ja kiedyś bawiłem się w edycję płytki do lybry dla testu zamieniłem słowo bitte na prosze
ale po zgraniu tego na płytkę i wsadzeniu do czytnika nic to nie zmieniło bo cały soft wgrywa się do ics-a w momencie aktualizacji i nie sposób wkładając płytkę z tą samą wersją softu wymuśić reinstalacji oprogramowania.
Myśle że mogło by się to komuś udać przez ukryte opcje ICS-a, które u mnie są nieaktywne.

krótki wycinek z pliku lancsw02.dat z płyty lancii w którym zawarte są języki.
Das Navigationssystem@Ahat neu gestartet. Bitte geben Sie@Aein Ziel ein! Kein Ziel Zielführung@Anicht aktiv Zielführung nicht aktiv Die Route@Awird berechnet. Schnellste Route@Awird berechnet. Die Route@Awird berechnet.@A(Autobahn@Abevorzugen) Die Route@Awird berechnet.@A(Autobahn meiden) Die Route ist@Ain Kürze@Aberechnet. Die Route@Akann nicht@Aberechnet werden. Sie befinden sich@Abereits am Ziel! Sie befinden sich in@Anichtdigitalisiertem@AGebiet! Die Fahrzeug

jakby komuś dało się to przetłumaczyć i jakoś zaktualizować ics-a to być może mielibyśmy po polsku
życzę powodzenia




To jest wycinek lektora /mowy,nie napisów/po niemiecku jakbyś to zamienił na lektora po np.polsku i potem scalił sprawdził sumę kontrolną z wzorcem to by śmignęło ;)

Do moderatora proszę o zamknięcie tematu.Powód nie wnosi do sprawy nic nowego .Z góry dziekuję : yesyes : : yesyes : : yesyes :

-- 31 Maj 2009, 09:51 --

Podaje rozpiske co i jak potrzebne do podmiany czytnika nawigacji przy użyciu vdo dayton Ms5100,może być 5000.
Potrzebujemy ponadto kompl instalację od w/w czytnika w postaci kabelka połączeniowego pomiędzy czytnikiem a monitorem,pilota ze stacją dokującą.To tyle na wstepie.Teraz szczególy.
Ze starego czytnika wyciągamy wtyczkę i wypinamy kabelki od sygnałów RGB i csynch oraz od audio,reszty nie ruszamy i zapinamy z powrotem do starego czytnika.Do nowego czytnika podłączamy kolory Rgb i csynch oraz masy kolorów/ważne masy muszą być podłączone/Teraz zajmiemy się sygnałem csych.Nasz ics potrzebuje csynchn natomiast vdo dayton posiada na wyjściu csynch positive więc za pomocą układu 7404 odwracamy/zamieniamy/polaryzację na przeciwną i mamy obraz.Kolej na audio ja wswojej lyberce posiadam dsp i tu mam łatwiej ze złącza iso w vdo dayton wychodzi sygnał,który wycisza dżwięk w dsp i wtym momencie załącza się dzwiek lektora nawigacji.To tyle najważniejszych informacji na ten temat.Całość obsługi nawigacji wykonujemy z piota ,obraz nawigacji przełączamy za pomocą przycisku "map" na ics.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 21:46 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

krupkin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 72
Rejestracja: 11 wrz 2008, 0:00

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: krupkin » 02 cze 2009, 16:47

czyli navi niestety musi być sprawne?? w moim czytniku szlag trafił laser, robiłem już różne kombinacje alpejskie i ni chuchu nie odczyta z cd, chociaż oryginalne. ciągle wyświetla komunikat cd upsidedown. pytanie!!: jeżeli moje navi jest zdu.... i nie bangla ani, ani to czy po zakupie vdo bedzie ok??

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Zbyszek » 04 cze 2009, 18:29

Czy mozna pociagnac ten temat dalej, czyli sporządzic Instrukcję montazu / podmiany czytnika map Nawigacyjnych dla Lybry.

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 05 cze 2009, 6:35

każdy nabrał wody w usta : yesyes :
Zapraszam do jeleonki

marrog
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 07 cze 2009, 20:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: ok. Ostrów Wlkp.

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: marrog » 07 cze 2009, 21:12

Witam serdecznie!!!

Jestem nowy w temacie Lybry, dopiero co zakupiłem przed miesiącem 1.9JTD 116KM.
Opcja jest dość dziwna jak dla mnie, gdyż mam 10xAirBag a nie ma w schowkach ani zmieniarki ani Navi ani Subwofera.
Moje pytanko jest następujące, czy wystarczy zakupić samą zmieniarkę CD i wpiąć ją do radia? Oraz czy w takim przypadku zakup NAVI orginalnego ma sens - czy w ogóle to ruszy, czy może musi być zmieniony cały soft?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
-=pozdrawiam=-

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Marcin_D » 08 cze 2009, 14:54

krupkin pisze:czyli navi niestety musi być sprawne?? w moim czytniku szlag trafił laser, robiłem już różne kombinacje alpejskie i ni chuchu nie odczyta z cd, chociaż oryginalne. ciągle wyświetla komunikat cd upsidedown. pytanie!!: jeżeli moje navi jest zdu.... i nie bangla ani, ani to czy po zakupie vdo bedzie ok??
Kolego a weż ty zernij jak wsadzasz płytę Cd.
Z tego co się orientuje to tam trzeba wsadzać płytę odwrotnie niż jesteśmy przyzwyczajeni - czyli napisami od dołu.

Bo tak sugeruje komunikat.

krupkin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 72
Rejestracja: 11 wrz 2008, 0:00

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: krupkin » 08 cze 2009, 18:33

eeeeeee...... Kolego Drogi!! Ja ten czytnik (mówimy o navi a nie o zmieniarce cd) rozmontowałem na czynniki pierwsze. Zapewniam, że płyty do czytnika navi ładuje się "klasycznie" czyli napisami do góry. Napęd zastosowany w naszych nawi to Panasonic model DA-32. Pozdro.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Marcin_D » 08 cze 2009, 20:33

A to sorry, bo z tego co pamiętam z postów na forum to do zmieniarki wkłada się odwrotnie.

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 08 cze 2009, 21:34

krupkin pisze:eeeeeee...... Kolego Drogi!! Ja ten czytnik (mówimy o navi a nie o zmieniarce cd) rozmontowałem na czynniki pierwsze. Zapewniam, że płyty do czytnika navi ładuje się "klasycznie" czyli napisami do góry. Napęd zastosowany w naszych nawi to Panasonic model DA-32. Pozdro.
Nie we wszystkich u mnie był Philipsa,fakt spotkałem się też z Sony,dlaczego akurat tak nie wiem

krupkin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 72
Rejestracja: 11 wrz 2008, 0:00

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: krupkin » 09 cze 2009, 19:54

1. odpowiedź była do Marcina_D
2. ja mówię o czytniku nawigacji firmowanym przez Siemensa, w którymże to pracuje cd-rom Panasonic DA-32. Szanowni koledzy cały czas mają na myśli zmieniarki cd, które były Grundig, Sony i Becker. W mojej z racji posiadania navi i telefonu zabudowano właśnie Becker, z którym nie mam najmniejszego problemu.
3. Kłopotliwa w moim przypadkum jest navi, która nie czyta płyty (cd upside down, wrong cd), wskutek czego nie mam nawet wgranego oprogramowania. I tutaj powstanie kłeszczyn - czy przy takim stanie rzeczy po wpięciu navi dayton i pozostawieniu części kabli podłączonych do niedziałającej obecnie navi Siemens będzie ok?? Czy też wypierniczę kasę na dayton i dalej będzie kicha??

Pozdrawiam wszystkich tu zebranych!! :)

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 09 cze 2009, 22:16

kol.Krupkin,ja też mówię oczytniku nawi a nie o zmieniarce.Nikt Tobie nie karze wypierniczać kasy na vdo.Wszystko robisz na własne ryzyko.Czytnik nawi w lybrze to nic innego jak poj....klon vdo dayton,próbowałem przerzucic zawartość flesza z nawi lybry do vdo i lipa,i nikt mi nie kazał kupować vdo do testów a ty teraz chcesz wiedzieć czy da rady czy nie?Mogę ci doradzić poszukaj wsadu do flasha nawi od lybry wgraj na nowo a czytnik będzie jak nowy-pod warunkiem ,że mechanicznie i elektrycznie nie jest uwalony-Powodzenia kolego i daj znać jak ci poszło, a ja się zapytam gdzie moge dostać zawartość flasha.
A jak to będzie zbyt trudne bo masz Panasonica .....to zrób emulator czytnika na picu i załóż sobie co ci się tylko podoba i będziesz miał nawi na Polskę,lub przyklej tom toma na szybkę i też jest to rozwiązanie.Jest jeszcze jedno rozwiązanie kup sobie czytnik magnetti-marreli/na własne ryzyko/i pokombinuj z nim/powodzenia przy szukaniu mapy/też były montowane do lybry bez orginalnej nawi przez serwis lancii.
Sorry poniosło mnie,zbaczamy z tematu : gafa : .Proponuje zamknąć temat i do lamusa

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Zbyszek » 17 cze 2009, 20:24

Koledzy z Warszawy i okolicy.
Szukam kogos z Lybrą w NAVIgacji aby podjechał do Pruszkowa lub się jakoś umówił na sprawdzenie funkcjonowania NAVIgacji VDO w Lybra.

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 17 cze 2009, 22:32

Jeszcze trochę i trza będzie szukać na allegro czytnika vdo do lybry/jeszcze jaka będzie tego cena/czy lektor jest tak jak u mnie po polskiemu czy pokrętłem z lewej strony będzie mozna powiększać /zmieniać skalę mapy/ i z jaką dokładnością.A ponadto sposób emulowania czytnika/pic czy atmel/a może napisnany soft na licencji GnuLink?

Jawor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:42
Lokalizacja: Chojnów

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Jawor » 19 cze 2009, 20:55

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum, ale mam pewien problem i to co napisze nie ma nic wspólnego z tematem postu. Mianowicie mam prośbę do Jan123456. :)
Chciałem się zapytać czy jest możliwość spotkania sie u Ciebie w Jeleniej? Mam problem ze zmieniarka albo z radiem. Chodzi o to ze Zmieniarka działa, ale za każdym razem, gdy odpalam albo gaszę silnik, wyrzuca mi magazynek. Tak samo jest kiedy w czasie słuchania płyty przełączę na chwile na radio, już nie mam możliwości powrotu do CD, (no chyba ze się zatrzymam i włożę z powrotem magazynek) Teraz nie wiem czy to wina zmieniarki czy Radia. Elektryk powiedział mi ze to radio może wysyłać jakiś sygnał do zmieniarki żeby wyrzuciła magazynek. Dla mnie to czarna magia
Dlatego szukam kogoś z mojej okolicy z kim mógłbym pozamieniać zmieniarki :) Sprawdzić moja pod innym radiem i inna pod moim. Radio z Navi. Zmieniarka fabryczna.

Sorry za zaśmiecanie Waszego postu, jeśli nikt się nie odezwie, założę nowy temat
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 21:56 przez miszax, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po raz 5 i ostani polskie znaki - następne posty usuwam

Gość

Odp: Lybra - Podmiana czytnika nawigacji

Post autor: Gość » 19 cze 2009, 21:57

Z podobną sytuacją spotkałem się przy zmieniarce BE2660 silverstone ,okazało się że polak potrafi zmienić zawartośc flash ,niedoskonałość polegała na wyzwalaniu Watchdoga w ics a ten wywalał komunikację ze zmieniarą.Po wymianie flasha wszystko wróciło do normy jednak nie na długo ponieważ ta się rozjechała do końca umierawszy smiercią naturalną ->jedyne co pomogło to wymiana nieszczęsnej zmieniarki na inną lub na loudlinka/nie wiem co klient wybrał/Jednak z twoim przypadkiem pierwszy raz się spotykam.Spójrz na pw,masz opisane jakie kroki podjąć w pierwszej kolejności.

-- 16 Sie 2009, 16:32 --

Informuje wszystkim,że jest juz dostepne menu i lektor po polsku do podmienionego czytnika nawigacji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”