Lybra - telefon

Leszek.M.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, 12:12
Lokalizacja: Świdnik

Lybra - telefon

Post autor: Leszek.M. » 28 paź 2009, 21:08

Witam forumowiczów.

Mam problem z wbudowanym telefonem. Mianowicie nie loguje się do sieci, dostęp do pamięci karty sim mam pełny, tylko niestety nie loguje się.
Szukałem na forum, ale słowa klucze lybra, telefon, gsm nie naprowadziły mnie do rozwiązania.
Kupując samochód był on bez anteny dachowej i pytanie czy są stosowane anteny dualne do radia i do gsm? może tu jest problem, bo obecnie jest założona zwykła antena radiowa. Przyglądałem się również szybom bocznym bagażnika, ale nie znalazłem tam wklejonej anteny. Może miał ktoś podobny problem, zna jego rozwiązanie, lub może dysponuje schematem do tel.
Z góry dziekuje za podpowiedzi

Pozdrawiam
Leszek
Lancia Lybra 1.9jtd SW

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra - telefon

Post autor: FXX » 28 paź 2009, 22:38

Jeśli dobrze kojarzę to w Lybrze SW antena od radia jest w tylniej lewej szybce, natomiast ta na dachu jest od navi + gsm.
Ja także nie miałem tej anteny dachowej bo była wykręcona. W zwykłym sklepie z częściami samochodowymi kupiłem antenę taką jak do radia, wkręciłem i wszystko działa. Telefon działa, można rozmawiać, odbierać SMS itd ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

jaren
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - telefon

Post autor: jaren » 29 paź 2009, 11:14

Cos mi sie wydaje ze nie do konca jest tak jak napisano powyzej. Moze i antena w szybce jest, ale w mojej Lybra SW po sciagnieciu anteny dachowej radio przestaje odbierać stacje radiowe. A skoro tak, to antena dachowa przynajmniej u mnie musi byc od radia.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Nat » 29 paź 2009, 11:31

W lybrze SW jest tak, jak to zwykle w Lancii. Regułą jest brak reguł. Niektórzy mają antenę w szybce (bardzo wygodne rozwiązanie), niektórzy na dachu. Nie ma reguły, że auto bez fonu tak, a z fonem inaczej. Jest po prostu różnie.

Odpowiedź na Twoje pytanie Leszku M. - nikt chyba nie miał takiej przypadłości jeszcze (stąd brak informacji w archiwum), ale sądzę, że najprawdopodobniej winny jest tu właśnie brak anteny.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Krzysiek82 » 29 paź 2009, 11:43

jaren pisze:Cos mi sie wydaje ze nie do konca jest tak jak napisano powyzej. Moze i antena w szybce jest, ale w mojej Lybra SW po sciagnieciu anteny dachowej radio przestaje odbierać stacje radiowe. A skoro tak, to antena dachowa przynajmniej u mnie musi byc od radia.
Antena na szybie jest raczej we wszystkich modelach (bardzo, ale to bardzo często błędnie opisywana jako podgrzewanie bocznej szyby :) ), nawet jest chyba o tym mowa w instrukcji. Bardziej obstawiałbym tu czyjąś ingerencję i podpięcie do radia anteny dachowej.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Nat » 29 paź 2009, 11:48

Krzysiek82 pisze:
jaren pisze:Cos mi sie wydaje ze nie do konca jest tak jak napisano powyzej. Moze i antena w szybce jest, ale w mojej Lybra SW po sciagnieciu anteny dachowej radio przestaje odbierać stacje radiowe. A skoro tak, to antena dachowa przynajmniej u mnie musi byc od radia.
Antena na szybie jest raczej we wszystkich modelach (bardzo, ale to bardzo często błędnie opisywana jako podgrzewanie bocznej szyby :) ), nawet jest chyba o tym mowa w instrukcji. Bardziej obstawiałbym tu czyjąś ingerencję i podpięcie do radia anteny dachowej.
Nie. Na własne oczy widziałem sporo Lybr SW, które miały antenę na dachu (zamiast w szybie) oraz takie kurioza, które miały antenę i tu i tu.

Nawet była kiedyś teoria, że antena na dachu jest dedykowana do aut z telefonem i navi, ale rzeczywistość tego nie potwierdziła. Jest różnie.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Krzysiek82 » 29 paź 2009, 11:50

Nat pisze:
Krzysiek82 pisze:
jaren pisze:Cos mi sie wydaje ze nie do konca jest tak jak napisano powyzej. Moze i antena w szybce jest, ale w mojej Lybra SW po sciagnieciu anteny dachowej radio przestaje odbierać stacje radiowe. A skoro tak, to antena dachowa przynajmniej u mnie musi byc od radia.
Antena na szybie jest raczej we wszystkich modelach (bardzo, ale to bardzo często błędnie opisywana jako podgrzewanie bocznej szyby :) ), nawet jest chyba o tym mowa w instrukcji. Bardziej obstawiałbym tu czyjąś ingerencję i podpięcie do radia anteny dachowej.
Nie. Na własne oczy widziałem sporo Lybr SW, które miały antenę na dachu (zamiast w szybie) oraz takie kurioza, które miały antenę i tu i tu.

Nawet była kiedyś teoria, że antena na dachu jest dedykowana do aut z telefonem i navi, ale rzeczywistość tego nie potwierdziła. Jest różnie.
Przyznaję rację :). Właśnie czytam instrukcję i na stronie 236 jest napisane cytat:
"ANTENA
Antena znajduje się na dachu samochodu.
Zaleca się zdejmować antenę z dachu,
aby uniknąć jej uszkodzenia podczas
mycia samochodu w myjniach automatycznych."

Ale skoro instrukcja jest pisana pod wersję bez nawi i telefonu, to ja bym obstawiał, że antena radiowa na dachu występuje w wersji bez nawi :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Nat » 29 paź 2009, 12:03

Krzysiek82 pisze:
Ale skoro instrukcja jest pisana pod wersję bez nawi i telefonu, to ja bym obstawiał, że antena radiowa na dachu występuje w wersji bez nawi :)
Nie masz co niepotrzebnie strzelać ze ślepaków.
Jestem właścicielem lybry SW bez navi, antena w szybie, dach gładki.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

jaren
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Odp: Lybra - telefon

Post autor: jaren » 29 paź 2009, 12:10

Moja Lybra jest z navi, GSM i z anteną dachową która służy również do odbioru stacji radiowych...

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Dudi » 29 paź 2009, 12:53

A ja nie mam navi i gsm, a antena na dachu :roll: : yesyes :
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Leszek.M.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, 12:12
Lokalizacja: Świdnik

Odp: Lybra - telefon

Post autor: Leszek.M. » 29 paź 2009, 13:20

no i zgłupiałem :-?

chyba spróbuje jeszcze podmienić tą antene dachową na dualną radio, gsm i zobacze, a jak nie to zdejmowanie panela przedniego i sprawdzanie połączeń

dzięki za zainteresowanie tematem
Lancia Lybra 1.9jtd SW

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Lybra - telefon

Post autor: FXX » 29 paź 2009, 16:20

No to rzeczywiście Włosi zakombinowali jak tylko mogli xD
Ja przez pewien czas jeździłem bez anteny (bo bez anteny Lybrę kupiłem) i radio działało dobrze, tylko telefon średnio zasięg łapał.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

orik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Odp: Lybra - telefon

Post autor: orik » 29 paź 2009, 18:56

to i ja dorzuce swoje 3 grosze

antenke na dachu mam wykrecona, w szybie bocznej tez mam druciki i z odbiorem radia jest średnio

ale telefon chodzil swietnie

a wiec o co tu chodzi?
Lybra SW 1.9 JTD

jarek403
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:22
Lokalizacja: Chełm

Re: Lybra - telefon

Post autor: jarek403 » 03 sty 2011, 18:39

To i ja się podepnę pod temat. Mam Lancię z navi i gsm , ale antene mam i w szybce bocznej z tyłu i również na dachu . Radio działa wyśmienicie , navi też ( nie ma map dla Polski ale to co innego.. ) a gsm za nic w świecie nie chce działać.Karta jest włożona dobrze , działa na 100% i nic.Nie można wykonywać połaczeń , wysyłać sms itp.Ciekawe , jak to naprawić :|

Jakby ktoś coś wiedział na temat to niech śmiało pisze ;)

Pozdrawiam.

andrzej50
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 18:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - telefon

Post autor: andrzej50 » 03 sty 2011, 19:15

Moja Lybra jest z navi i gsm antenę mam tylko na dachu i wszystko działa bez za rzutu:radio,telefon,SMS
a adaptator do karty posiadasz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”