Lybra BOSE - problem z nagłośnieniem

ksk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 266
Rejestracja: 03 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra BOSE - problem z nagłośnieniem

Post autor: ksk » 10 lip 2012, 16:20

Dzisiaj wtorek 10.07.2012, wielki dzień. Problem dużo ciszej grającego głośnika rozwiązany.
Problem leżał zupełnie gdzie indziej niż w drzwiach, słupku gdzie jest kostka, problemem również nie była końcówka mocy w radiu lub wzmacniacz BOSE, problemem nie było przetarte/przerwane okablowanie czy zwarcie. Dopiero schematy pozwoliły mi efektywnie działać (zamieszczam je również).

Problemem był konektor/kostka za schowkiem, zresztą sami zobaczcie:
1.JPG
A poniżej szerszy widok:
2.JPG
Objaśnienie:
Wtyczka z wiązką przewodów do radia, to w niej jeden pin odpowiedzialny za tylny lewy głośnik był wciśnięty i w efekcie nie było połączenia.
Wtyczka z wiązką przewodów do wzmacniacza BOSE - w moim przypadku wszystko w porządku.
Przekaźnik dmuchawy (nie związane z tematem), jeśli nawiew w kabinie nie działa, może to być niedziałający przekaźnik dmuchawy. Aby wymienić, nie jest konieczne demontowanie schowka jak tutaj.

Załączę jeszcze dwa schematy:
3.png
Na powyższym schemacie Xem zaznaczyłem problem.
4.png
Taka sytuacja to kolejny przykład partactwa kogoś kto to auto "naprawiał", a robione było w wielu miejscach, tutaj widać ktoś się siłował z wtyczką, a poza tym brakuje jednej śrubki schowka.
Temat w końcu można powiedzieć - zakończony.
I symfonia gra w pełni :)

EDIT:

Kurcze jakby w pysk strzelił - równe 2 lata 8-O
Podchodziłem do tego problemu z 6 razy w przeciągu tego czasu. Czas szybko leci, masakra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Lybra Intensa SW 1.9 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”