Lybra - wyświetlacz ICS

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 12 lut 2015, 18:44

ja zmieniłem radio wyświetlacz pięknie świeci niby wszystko działa ale nie chce się włączyć zmieniarka zamiast opcji CD wyskakuje AUX radia niby identyczne te same model co może być przyczyną ?? moje stare za każdym razem ma tape/radio/cd a to co zmieniłem tape/radio/aux przez chwile wyświetlił stan płyt w zmieniarce jak nawciskałem różnych przycisków i teraz nie wiem czy coś zaskoczyło czy może trzeba coś ustawić ??
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Dudi » 12 lut 2015, 20:26

Tomaniu pisze:Jeżeli chodzi o ICS to z zebranych przeze mnie wiadomości wynika, ze:
ICS to wyświetlacz reagujący na zmiany temperatury i może być tak, ze w zimę niestety nic na to nie poradzimy. W lato się przekonam o tym osobiście.
Owszem reaguje, ale bardzo delikatnie i tylko przy największych mrozach. Ale ja nawet wtedy, nie miałem problemu z jasnością i czytelnością. Po prostu kolory mogą być delikatnie mniej jaskrawe, ale nie ma prawa być ciemny.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 13 lut 2015, 8:58

co ciekawe dziś próbowałem z dwóch zrobić jedno i przełożyłem przedni panel z wyświetlaczem z działającego do swojego, radio po takim zabiegu nawet się nie włącza czyli nie da rady go podmienić trzeba radio przełożyć w całości

Obrazek
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 13 lut 2015, 9:08

Dudi pisze:
Tomaniu pisze:Jeżeli chodzi o ICS to z zebranych przeze mnie wiadomości wynika, ze:
ICS to wyświetlacz reagujący na zmiany temperatury i może być tak, ze w zimę niestety nic na to nie poradzimy. W lato się przekonam o tym osobiście.
Owszem reaguje, ale bardzo delikatnie i tylko przy największych mrozach. Ale ja nawet wtedy, nie miałem problemu z jasnością i czytelnością. Po prostu kolory mogą być delikatnie mniej jaskrawe, ale nie ma prawa być ciemny.
Dokładnie sprawny wyświetlacz jest czytelny w każdą pogodę jak widać sporo osób ma pewno uszkodzone podświetlanie
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 11 kwie 2015, 18:06

Witam serdecznie, w kwestii ciemnego ICS ostatecznie pisze, iż w moim przypadku niestety po prostu padło podświetlenie ICS. Nie pomogło żadne rozjaśnianie, zdejmowanie klemy w akumulatorze czy czekanie na cieplejsze dni. Rozebrałem ICS na części pierwsze. Mogę śmiało napisać, ze dla laika wymiana podświetlenia czy całego wyświetlacza to rzecz nie możliwa:( nie znalazłem żadnego sposobu na rozjaśnienie ICs. Nie można go podświetlić innymi metodami. Jest całkowicie zamknięty...

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 25 kwie 2015, 22:49

Może trafi się jakiś spec i zlokalizuje która cześć jest odpowiedzialna na podświetlanie. Móje radio po wymianie nawet w zimę ładnie podświetlało aż 3 dni temu wsiadam rano a jasność coś kiepska (temp. 1 stopień) po rozgrzaniu wróciło do normy także ciekawe jak długo jeszcze pociągnie :-(
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 25 kwie 2015, 23:36

To co podświetla ICS to dwie małe jarzeniówki po bokach, wiec maja prawo się wypalić po 15 latach pracy. Największy problem to brak sposobu na wymianę czy naprawę podświetlenia;( Kupno używanego ICS to loteria, chyba, ze ktoś ma pewniaka. Jakiś młody rocznik z małym przebiegiem. U mnie podświetlenie padło po 15 latach pracy przy przebiegu 240 tys. km.

Jorgul
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2015, 8:41
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Jorgul » 26 kwie 2015, 13:09

Czyli, ze nie da się naprawić podświetlenia ani wymienić ekranu? Pozostaje kupić inne radio z allegro, które tez nie wiadomo ile podziałami? Ale lipa...

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 26 kwie 2015, 13:24

Tak jak pisałem wyżej, dla mnie jako laika nie ma możliwości samodzielnej naprawy. Nawet jak rozbierzesz i złożysz, to skąd weźmiesz takie małe jarzeniówki? Przekładanie innego wyświetlacza to taka sama loteria jak z kupnem innego ICS. ICS na szczęście nie kosztuje majątku... 200 zł to cena najtańszego radia. Gdybym nadzwyczajnie kochał to auto, to zastanowił bym się nad wstawieniem wyświetlacza dotykowego i laptopa pod fotel pasażera:) Mamy wtedy komputer w aucie:) Zabieg bardzo prosty. Lub normalne radio. Cóż nam po tych ICS-ach tak naprawdę? Oczywiście, ze milo byłoby mieć:) Najtaniej niemniej jednak jest kopić używkę ICS-a, tylko ile pochodzi... Ehhhh. W poście wyżej napisałem, ze u mnie padł po 240 tys. km i 15 latach pracy:)

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 26 kwie 2015, 14:20

A to pewne ze padają te świetlówki a nie jakiś układ w radiu ?
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: s0krates » 26 kwie 2015, 22:42

@Tomaniu - cena najtańszego to 50zł. Za tyle niedawno wyrwałem na allegro i całkiem niezły stan ;)

@Egon - Możliwości są dwie - albo żarówki albo inwerter i nawet inwerter bardziej, bo świetlówki nie padałyby parami. Trzeba by przyjrzeć się radiu od wewnątrz i znaleźć nr modelu - może taki inwerter jest do dostania gdzieś na ebayu albo alibabie

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 27 kwie 2015, 21:24

s0krates - Za 50 zł zapewne to bez navi. Tu się w całości zgodzę:) A tak przy okazji zapytam czy te bez navi i tel, pasują i działają na okablowaniu w modelu gdzie była navi i tel? Racjonalnie myśląc, musi działać, okablowania samochodów są raczej standardowe... czy się mylę? Dodam, ze dużo osób ma ciemny wyświetlacz ICS. U mnie był widoczny tylko wieczorem. U innych słabo w dzień, wiec możliwe, ze pada jedna z jarzeniówek. Opcja inwertera? Zapewne jakieś wyjście, ale kto to umie wymienić? Mowie o normalnych ludziach. Patrząc na siebie, to dla mnie jest tylko jedna opcja. Inny ICS.
Na koniec, a żeby wnieść coś do tematu więcej, zamierzam już nie montować innego ICS. Wstawię zwykle radio i plastikowy schowek wielkości 1 Din wraz z metalowa kaseta, taka jaka jest w normalnych radiach (Ułatwia montaż). Lub porostu normalne radio 2 DIN. Wszystko powinno działać, a to dlatego, ze wzmacniacz jest typu HI input. Mam nadzieje, ze się nie mylę. Za tydzień zdam reportaż z przedsięwzięcie. Może komuś się przyda:)

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: s0krates » 27 kwie 2015, 22:02

Hmm nie wydaje mi się, żeby to było zbyt estetyczne, chyba że jesteś artystą rzeźbiarzem.. nie będziesz też miał informacji z ICSa, otwartych drzwi, żarówek, spalania, sterowania z kierownicy itd.. Nie rozbierałem jeszcze ICSa ale jeżeli dostaniesz się już do LCD i inwertera to będziesz w domu.. nie oszukujmy się, FIAT nie produkuje LCD, kupuje je w CHINACH.

Nie wiem czy tu padł już ten link
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... fiver.html
ten Pan wymienił inwerter za pięć funtów i zadziałało.

EDIT:
Z tego co patrzę na zdjęcie wyżej, to najprawdopodobniej macie inwerter tutaj
inwerter.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: stabraf » 27 kwie 2015, 22:19

Ja bym się pokusił o montaż podświetlenia LED ;)
Mam gdzieś w czeluściach taki wyświetlacz od Lybry to zerknę jak to wygląda...

s0krates - tak - to właśnie inwerter. Jakby ktoś tam grzebał to nie polecam przy zapiętym radiu, bo tam wysokie napięcie jest ;)

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 28 kwie 2015, 7:35

A powiedzcie mi czemu radio w ogóle nie działało jak podmieniłem cały panel czołowy z wyświetlaczem ze sprawnego radia ?
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”