Lybra - wyświetlacz ICS

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: szerszen » 03 mar 2011, 13:34

To może (ale nie musi), być początek końca generatora wysokiego napięcia, lub samego wyświetlacza. Na Alfaholikach koledzy opisali jego wymianę.

Awatar użytkownika
kaczorowski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2011, 16:22
Skype: gg: 8802670
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: kaczorowski » 03 mar 2011, 20:02

Jest to możliwe że kończy się wyświetlacz. Tylko że w nocy działa dobrze a nie wierzę w to że w dzień się nie powinien automatycznie rozjaśniać by dostosować się do oświetlenia. Przecież gdyby był sprawny i świecił z taką samą siłą w nocy jak i w dzień to by strasznie nocą raził. Zastanawia mnie też to że u kolegi Moglaj (który ma wersje z nawigacją, jak ja) reguluje się jasność wyświetlacza poprzez pokrętło do regulacji oświetlenia zegarów. Tak jak pisałem wcześniej u mnie oświetlenie zegarów się zmienia a wyświetlacza nie. I teraz pytanie co dalej z tym robić? Czy ktoś wyciągał to pokrętło i czy pod nim są jakieś oddzielne obwody dla zegarów i wyświetlacza, czy może szukać gdzieś bezpieczników?
Lancia Lybra SW 2,4 JTD LX

http://www.sebastiankaczorowski.blogspot.com - FOTO Kaczorowski

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: gregi » 03 mar 2011, 20:50

Małe sprostowanie pokrętło służy do regulacji podświetlenia zegarów, ICS,przełączników na konsoli środkowej,przycisk LIGHT
służy do ściemniania i rozjaśniania ICS tak to działa również u mnie ,a co do dobrej widoczności w nocy a słabej w dzień to tak jak w telewizorze jak jest dzień i świeci słońce to słabo widać ,a jak noc to dobrze wszystko zależy od kontrastu.Ustawienia NIGHT i DAY to tylko wiadomość dla ICS jedziesz na światłach jast noc , jedziesz bez świateł jest dzień.Kolor w nocy zielony w dzień biały,w nocy czyli jak jedziesz na światłach przy otworzeniu drzwi ICS automatycznie zwiększa natężenie podświetlenia po zamknięciu troszkę przygasa [nie razi w oczy]. Jeśli brak reakcji ICS na pokrętło to pewnie brak komunikacji Pokrętło ICS szukaj po kabelkach albo do elektryka.

Awatar użytkownika
kaczorowski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2011, 16:22
Skype: gg: 8802670
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: kaczorowski » 03 mar 2011, 21:14

Czyli to jednak pewnik że to pokrętło reguluje też jasność ICS. U mnie w dzień obojętnie czy słoneczny czy nie prawie nic nie widać. Jak coś chce poustawiać to muszę to robić w nocy.
Ok w takim razie zaczynam od wyjęcia tego pokrętła i zobaczę jak to wygląda.



Właśnie dowiedziałem się od poprzedniego właściciela mojego samochodu, też miłośnika Lancii, że jemu ten wyświetlacz świecił bardzo dobrze, do tego stopnia że musiał go w nocy wyłączać bo go oślepiał.
Czy to że teraz świeci tak kiepsko może być spowodowane tym że samochód przed sprzedażą stał kilka tygodni nie używany? Jest to lcd starego typu, więc może jest szansa że gdy będzie częściej używany to się znowu rozkręci?
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 23:23 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
Lancia Lybra SW 2,4 JTD LX

http://www.sebastiankaczorowski.blogspot.com - FOTO Kaczorowski

Awatar użytkownika
konda8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2011, 16:13
Skype: konda8
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: konda8 » 16 mar 2011, 8:45

a co może być jeżeli podświetlenie klawiszy wyłącza się po przekręceniu kluczyka (mimo że mam podłączone kabe między licznikiem a ics oraz niema komunikatu o braku połączenia- niema komputera pokładowego ) a wyświetlacz ciągle świeci tak samo
pozdrawiam 73
Lancia Lybra 1.9JTD 99'
QTH: Łódź
QRG:27.070.0 MHz
TRX: 10W

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 18 sty 2015, 17:05

W prawdzie juz 3 lata minely, ale powiedz, czy uporales sie z problemem?
Mam to samo. ICS w dzien wyglada jak wylaczony. Wieczorem cos tam widac. Stalo sie tak po diagnostyce FES (samodzielnej oczywiscie). Wydaje mi sie, ze to jednak tylko zbieg okolicznosci. Odpialem wtyczke z wiazki kabli prowadzacej do lusterka. Tam gdzie sa dwie diody. Nie zmienilo to sytuacji:(
Czy ktos umie sie z tym uporac? Prosze o pomoc. Dzieki wszystkim

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: pawel1234 » 20 sty 2015, 23:39

Jeśli masz ics z navi to obok wejścia na kasety po prawej jest taka mała kropka odpowiadająca za automatyczne rozjaśnianie i ściemnianie światła w zależności od natężenia,być może to padło...
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 21 sty 2015, 17:42

Oooo i to juz wazny konkret. Wiesz cos wiecej na jej temat? Moze sie zapchala czyms? Slyszalem, tez ze przyczyna moga byc ujemne temperatury. Mozna to jakos obejsc na skroty? zmostkowac? Napewno ktos na forum mial te problemy i ktos sie z nimi uporal. Brakuje nam troche konsekwencji, bo przetrzasnalem cale forum i niestety brak konkretnych rozwiazan...

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: pawel1234 » 22 sty 2015, 1:20

Hmm,raczej się nie zapchała... Zlokalizowałeś ją ? (taka bezbarwna kropka)
Jeśli chodzi o ujemne temperatury to u mnie również ekran słabo świeci przy takich temperaturach. Po nagrzaniu sie w środku wszystko wraca do normy.
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 22 sty 2015, 21:23

Pracuje do pozna, wiec nie zajalem sie tematem kropki:) Zajme sie tym w weekend i najpewniej sie nie zatkala... wtedy ICS swiecil by jasno. Jak znam Siebie to dojde do wniosku, ze nie warto psuc dalej i poczekam do lata:) Az sie nasza kropka nagrzeje:)

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 11 lut 2015, 23:37

Ja mam radio bez navi, w nocy widać a w dzień ledwo co jak przytrzymam przycisk light ekran ściemnia sie i rozjaśnia gdzie jest ta regulacja kontrastu ?
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: belial666 » 11 lut 2015, 23:42

Ile cali ma wyświetlacz w Lybrze?.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: FXX » 12 lut 2015, 0:19

5 cali - ok. 7 x 10cm
Egon pisze:Ja mam radio bez navi, w nocy widać a w dzień ledwo co jak przytrzymam przycisk light ekran ściemnia sie i rozjaśnia gdzie jest ta regulacja kontrastu ?
Wg. instrukcji podświetlenie przy wyłączonych światłach reguluje się trzymając przycisk LIGHT, podświetlenie będzie się zmieniać progresywnie od max do min, w skrajnym położeniu zostaje na 1s i od min do max.
Przy włączonych światłach jasność wyświetlacza ICS jest sprzężona z podświetleniem zegarów, czyli regulujesz pokrętłem.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Egon » 12 lut 2015, 7:33

To u mnie czy światła włączone czy nie różnicy w jasności podświetlania przyciskiem light nie ma, trzymając light ściemnia sie na max że nic nie widać a rozjaśnia słabo że w słoneczny dzień jest niewidoczny, po włączeniu świateł kręcąc regulacją na liczniku jasnością deski, guziki od radia ściemniają się i rozjaśnia a z wyświetlaczem ics nic się nie dzieje. Sprawdziłem dziś moje radio ma kod nieaktywny zatem je wymontuje i zobaczę czy podświetlanie jest na jakiś żaróweczkach czy ta się to naprawić

chcę wymontować radio w/g https://www.youtube.com/watch?v=mWwUVesiJhE
i po dokręceniu wszystkich śrubek radio się wysuwa ok 1cm i koniec szarpię dość mocno i nic

temat rozwiązany jest jeszcze jedna śrubka ale nie mam pojęcia jak się do niej dostać by wykręcić ja szarpnąłem i pękł plastik wstawiam foto może się komuś przyda kiedyś
Obrazek
Obrazek

ale proponuje nie szarpać za ramkę tylko odblokować zatrzaski radia i wysunąć bez ramki a wtedy śrubka się nie urwie
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Tomaniu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2015, 16:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wyświetlacz ICS

Post autor: Tomaniu » 12 lut 2015, 18:01

Jeżeli chodzi o ICS to z zebranych przeze mnie wiadomości wynika, ze:
ICS to wyświetlacz reagujący na zmiany temperatury i może być tak, ze w zimę niestety nic na to nie poradzimy. W lato się przekonam o tym osobiście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”