Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: slig2 » 25 gru 2011, 18:02

Witam

Jakieś 2 tygodnie temu podłączyłem zmieniarkę do Lybry Grundig MCD36, płyty działały do wczoraj gdy oddałem auto do mechanika(wymieniał niby tylko wahacze i nie ruszał nic przy kablach) odebrałem na następny dzień auto i chce odrazu uruchomić zmieniarkę a ics nie wykrywa zmieniarki zmieniarka jest poprawnie podłączona prąd do zmieniarki dochodzi bo wysuwa się tacka z płytami ,po włożeniu tacki z płytami słychać jak skanuje płyty z poszczególnych kieszeni w której kieszeni jest płyta a w której nie ma, tylko jak chce zmienić na ics to nie wykrywa w ogóle CD, tylko samo Radio i Aux. Odłączałem już klemy od akumulatora, wyciągałem już każdy bezpiecznik w skrzynce pod kierownicą i sprawdzałem czy są wszystkie dobre i nadal nie znalazłem przyczyny dlaczego ics nie widzi CD gdy jest poprawnie podłączona. Skończyły mi się pomysły co to może być ? Proszę o jakąś podpowiedź

Pozdrawiam Wesołych Świąt

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: markiz » 25 gru 2011, 20:07

slig2 pisze:Witam

Jakieś 2 tygodnie temu podłączyłem zmieniarkę do Lybry Grundig MCD36, płyty działały do wczoraj gdy oddałem auto do mechanika(wymieniał niby tylko wahacze i nie ruszał nic przy kablach) odebrałem na następny dzień auto i chce odrazu uruchomić zmieniarkę a ics nie wykrywa zmieniarki zmieniarka jest poprawnie podłączona prąd do zmieniarki dochodzi bo wysuwa się tacka z płytami ,po włożeniu tacki z płytami słychać jak skanuje płyty z poszczególnych kieszeni w której kieszeni jest płyta a w której nie ma, tylko jak chce zmienić na ics to nie wykrywa w ogóle CD, tylko samo Radio i Aux. Odłączałem już klemy od akumulatora, wyciągałem już każdy bezpiecznik w skrzynce pod kierownicą :roll: i sprawdzałem czy są wszystkie dobre i nadal nie znalazłem przyczyny dlaczego ics nie widzi CD gdy jest poprawnie podłączona. Skończyły mi się pomysły co to może być ? Proszę o jakąś podpowiedź

Pozdrawiam Wesołych Świąt
Sprawdź czy Ci mechanik płyt nie poobracał :roll: Może słuchał ,kombinował itd.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: slig2 » 25 gru 2011, 20:26

Nawet jakby poobracał płyty to mógł bym zmienić na ics na CD i pisało by wtedy SURFACE a mi na ICS nie chce wogóle zmienić na CD. Jakieś inne pomysły ?

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: janosik99 » 27 gru 2011, 23:07

Może od nap...lania młotem poluzowała się wtyczka w radiu?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: slig2 » 27 gru 2011, 23:47

Nie całą instalację sprawdziłem, wykręciłem cały ics wszystkie wtyczki zostały sprawdzone, nawet bezpośrednio ją podłączałem na tym krótkim przewodzie bezpośrednio z ics do zmieniarki i też ics nie wykrywa cd.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: brygadzista1 » 27 gru 2011, 23:56

Ja bym jeszcze raz wykrecil ICSa i przepuscil prad po kablach od ICS do zmieniarki sprawdzajac miernikiem czy wszystkie piny maja przejscie pradu. Dopiero po tym szukalbym usterki w zmieniarce badz ICSie. Nie wiem skad jestes bo nie wypelniles pola z miejscowoscia ale podlaczylbym tez zmieniarke u kogos innego wykluczajac lub potwierdzajac usterke radia.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: slig2 » 28 gru 2011, 16:55

Właśnie dzisiaj wpadłem na ten pomysł i wykręciłem ics i sprawdziłem sam przewód krótki od ics do zmieniarki i sprawdziłem piny po kolei miernikiem i przewód jest dobry, pozostaje ics albo zmieniarka stawiał bym na zmieniarkę że coś się z nią stało lecz przed nowym rokiem nie mam możliwości jej sprawdzenia w serwisie, a również nie znam nikogo z mojej okolicy u kogo mógł bym sprawdzić sobie zmieniarkę w innym aucie, pomocne będzie również dla mnie jakieś serwisy z opola albo Wrocławia które zajmują się naprawą zmieniarek.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: brygadzista1 » 28 gru 2011, 17:08

Ja tez stawialbym na zmieniare bo radia byly dosyc solidne w Lybrach. Poza tym jesli masz ja tam gdzie powinienes to od wstrzasow w warsztacie moglo cos w niej pasc.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra - Grundig MCD 36 nie jest wykrywalna przez ics

Post autor: slig2 » 29 gru 2011, 9:09

Może ktoś jest z woj. opolskiego żebym mógł podjechać sprawdzić zmieniarkę ? :) albo będzie przejeżdżał przez Nyse ? Albo może ma na stanie taką zmieniarkę Grundig MCD 36 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”