Lybra - NAVI

Codee

Lybra - NAVI

Post autor: Codee » 17 kwie 2012, 10:28

wpadłem dziś na taki pomysł:

zakupić navi z ekranem dotykowym, odpowiednim aby podmienić w Lybrze oryginalny, ale prócz tego navi taka musiałaby mieć wejście USB do którego podpięło by się przedłużenie aby zamontować gdzieś ukryte w Lybrze ( w celu aktualizacji itd. ) oraz najważniejsze wejście na obraz z kompa auta aby można było przełączać się na tryb navi albo to co normalnie się wyświetla.

Zna ktoś taki sprzęt to moglibyśmy pokombinować bo jakoś mnie chęci naszły : yesyes :

argenta67

Re: Lybra - NAVI

Post autor: argenta67 » 17 kwie 2012, 21:28


Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Kris » 17 kwie 2012, 22:42

Prawdę mówiąc też myślałem nad czymś takim tylko że ja bym to widział następująco:
zakupić komputer jakichś małych rozmiarów (netbook, płyta uATX albo coś w stylu PECIO -mały komputer przemysłowy, ważne żeby miał wyjście na monitor lub euro) i go podłączyć pod ekran ICS-a. Jak już to będzie działać to kupujemy digitizer i naklejamy go na wyświetlacz ICS. Potem kombinujemy nad podłączeniem digitizera do tego małego komputerka, np. wykorzystując sterownik i bebechy z tabletu graficznego lub tworząc własny projekt.

Ja na razie planuje sobie podłączyć wejście euro pod ICS-a, a że posiadam takowy bez navi uruchomiony na stole i układzik 1881 to pewnie za jeden wieczór by mi to śmigało. Niestety ogólnie brakuje mi najważniejszego - czasu :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - NAVI

Post autor: zbyszek55 » 18 kwie 2012, 20:19

Witam
Znalazłem na gościnnym forum bułgarskim takie coś http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopi ... 37&t=28686 może się przyda .
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
szatan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 390
Rejestracja: 11 mar 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - NAVI

Post autor: szatan » 18 kwie 2012, 22:48

Mógłbyś poprawić linka.
Dzięki

Awatar użytkownika
Ewro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:13
Lokalizacja: Wawa-Bytom

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Ewro » 18 kwie 2012, 23:20

Tak czy tak trzeba "grzebać" w bebechach :-(. Aż dziw bierze że wśród nas nie ma ani jednego człowieka z wiedzą o RTOS i transmisji danych oczywiście na poziomie wiedzy przynajmniej politechniki, nic nie ujmując amatorom hobbystom :-) ale czasami bez wsparcia wiedzą podstawową pozostaje błądzenie po omacku co jest czasochłonne i może nie przynieść rezultatów. Nawet błahe z pozoru "rozwalenie" Windows CE (w Teresce) okazuje się "problemem" a co najciekawsze jest to oparte na tym samym schemacie oprogramowania Lybry itp. Microsoft to tylko przepisał na swój kod (W Teresce). Ale idea podmiany ekranów jest OK.
Lybra 2,4 JTD

Codee

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Codee » 18 kwie 2012, 23:31

Tak jak pisałem wystarczy sprzęt który ma w sobie dużo więcej niż nasz monitor i jest dotykowy a pójdzie bez problemu, byle było przełączanie między ekranami. Bo zasadniczo to ja tylko czasem luknę na godzinę i spalanie, nic więcej mi nie potrzeba.
Sprzężyć jeszcze dźwięk z resztą i mamy na prawdę konkretny sprzęt nawet jakby tak usunąć kasetę jakby ekran nie wszedł to i tak nikt by nie płakał.
Mamy taki sprzęt?

Awatar użytkownika
Ewro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:13
Lokalizacja: Wawa-Bytom

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Ewro » 18 kwie 2012, 23:52

Trzeba by chyba w jakiś sposób "przerzucić" obraz, nie znam się nie jestem elektronikiem. Ale minimalnie znając Lybre gdzie ona sprawdza wszystko co ma podłączone :-) to też musi ktoś znający się na rzeczy podejść by się wpiąć w wyjście na wyświetlacz. Gdzieś chyba nawet jest w sieci opis wejść tego wyświetlacza. A speców od elektroniki ICSa chyba nie ma za wielu. Sporym problemem jest też chyba cena ICSa do "badań ćwiczebnych". Nasz monitor ma tyle ile wpakowali w niego oprogramowania. Z procesorem ICSa Lybry który jest bardzo popularny i mocą przewyższa sporo popularnych układów. Nie mylić i nie porównywać z np. PC nie po to został stworzony co nie znaczy że nie można nic z nim zrobić zapewne. Sam napisałeś że pasowało by Ci spalanie i godzina na wyświetlaczu, więc znowu trzeba się wciąć w CAN lub w procesor ICSa :-) i wyłowić te informacje. Masz Code u mnie pyfko za pozytywne myślenie i bez żartów, cenie ludzi którzy myślą co by można i nie ważne ile pozostanie tylko na papierze. Nie wyjdzie 1,2,3 wyjdzie 10! :-)
Lybra 2,4 JTD

Codee

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Codee » 19 kwie 2012, 8:11

wiesz ja myślę żeby obraz oryginalny można było włączyć lub pozostać na tym jaki tam chcesz mieć czyli np. navi.
Tak żeby nie ingerować w ICS po prostu wsadzić navi dotykową na której można by wyświetlićpo przełączeniu obraz ICS

Awatar użytkownika
marek230482
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 19 wrz 2012, 14:27
Imię: Marek
Lokalizacja: Strzelin

Re: Lybra - NAVI

Post autor: marek230482 » 19 wrz 2012, 20:18

Pozwolę sobie odkopać temat.
Nie mam pojęcia o programowaniu i tym podobnych manewrach więc kombinuję raczej w kierunku "jak i z czego poskręcać" :D
I pomysł z digitizerem jest dobry. Nawet już przez pewnego hiszpana zrealizowany. Sam już o tym kiedyś myślałem ale przez myśl mi nie przeszło że można kupić taki malutki digitizer. I wtedy (jakiś rok temu) zrobiłem sobie otwieraną navi 5" z winCE i podłączonym dźwiękiem do ICSa. Ale opis tego hiszpana na alfaowner ożywił we mnie tą myśl. DA SIĘ zdobyć digitizer :)
Stawiam kompa, lutuję sobie konwerter (albo wersja dla leniwych - kupuję) i już mam obraz na ICSie. Windowsa na ICSie. Do obsługi kupuję digitizer i montuję go na ekranie ICSa. Do tego kontroler i już obsługuję kompa. Pozostaje jeszcze tylko przełącznik obrazu i dotykowy ICS z widnowsem gotowy. Jest tylko teraz jeden problem..... Nie wiem gdzie kupić digitizer 4,7" w układzie 4:3........ Reszta, nawet kontroler to nie jest problem. Ten hiszpan skołował to od jakiegoś znajomka. DO źródła jeszcze nikt nie dotarł.

Tak sobie potem podumałem że jeżeli tego dziadowskiego digitizera nigdzie się nie dostanie to jest jeszcze opcja żeby zabudować np w podłokietniku toutch pada lub ten mikro manipulatorach co jest w lapkach HP na środku klawiatury. Mam nawet dawcę do eksperymentów. Tylko muszę skitrać jakiś funduszy bo po ostatnich wydatkach mam embargo od żony :P
Rosso Proteo 166 3,0V6 4HP20 226KM
Rosso Proteo gtv 2.0TS 150KM
Grigio Turning Brera 3,2V6 Q4 260KM
9-5 2.3T 280KM

argenta67

Re: Lybra - NAVI

Post autor: argenta67 » 19 wrz 2012, 21:25

Codee pisze:wiesz ja myślę żeby obraz oryginalny można było włączyć lub pozostać na tym jaki tam chcesz mieć czyli np. navi.
Tak żeby nie ingerować w ICS po prostu wsadzić navi dotykową na której można by wyświetlićpo przełączeniu obraz ICS
Ja bym ci poradził (jeśli jesteś uparty jak ja) abyś sie dogadał z tą firmą co zrobiła navi do Thesis i choć ten kultowy secjalista 1234 nie ogarnął sprawy to u mnie w głośnikach gada Hołowczyc z mapami PL 2012 : ok2 : .

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lybra - NAVI

Post autor: redy19 » 30 wrz 2012, 12:05

Witam mam lybre bez navi niestety a chciałbym mieć z navi czy mogę kupić radyjko z navi i je po prostu zamienić czy bedzie działało ??

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - NAVI

Post autor: Kris » 01 paź 2012, 7:58

Jak zmienisz radio na wersję z Navi to musisz jeszcze zakupić zmieniarkę do navi i do audio CD. Reszta powinna być ok. Tylko pytanie: po co?
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”