Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

1Michał
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Rybnik

Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: 1Michał » 15 cze 2016, 11:24

Witam szanownych forumowiczów.

Kupiłem Lancię Lybrę z 2003r i jest kwestia która mnie niebywale irytuje, mianowicie radio bardzo szumi, traci sygnał, odbiera tylko kilka stacji. Zamiast przy nim kombinować wymyśliłem sobie, że lepiej byłoby podłączyć w jakiś sposób telefon komórkowy, żeby sobie z niego słuchać muzyki, bądź tez jakiegoś radia internetowego. I tutaj nasuwa się pytanie w jaki sposób to zrobić? Myślałem o podpięciu w jakiś sposób kabla AUX, albo, co wydaje mi się lepszym rozwiązaniem moduł bluetooth, żeby telefon można było normalnie sparować, nie zależy mi na zestawie głośnomówiącym, tylko odtwarzanie muzyki.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto w sposób "łopatologiczny" wytłumaczy jakie mam opcje. Lancia posiada radio bez nawigacji.

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra - Podłączenie telefonu komórkowego, jak?

Post autor: goldixll » 15 cze 2016, 11:37

Ja zrobiłem tak, że dokupiłem zestaw Parrota MKi 9200 i mam zestaw głośnomówiący i dodatkowo całą masę dobrodziejstwa jak usb, sd, wejście pod Iphona i naturalnie muzykę po blutaczu. Jestem z tego zestawu bardziej niż zadowolony - zero problemów
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: Dudi » 15 cze 2016, 11:46

Najpierw doprowadź do porządku fabryczny sprzęt. Poszukaj tematów o wzmacniaczu antenowym umieszczonym w tylnej klapie. Najpewniej coś z nim nie tak, że ci trzeszczy.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: s0krates » 15 cze 2016, 21:34

Wpisz w google Loudlink Bluetooth. Dedykowany do Lybry, sterowanie masz z kierownicy i bdb dźwięk (A2DP, przetwornik Wolfsona - cena ok. 400zł). Podobna rzecz ale tańsza to Yatour (ale nie wiem czy ma bluetooth). Ewentualnie AUX i kabel (ok. 30zł), ale wtedy dźwięk słabszy, bo źródło to telefon. Później Parroty itp zestawy głośnomówiące, na pewno gorszy dźwięk, ostatecznie kaseta z BT, ale pasmo do 10kHz :D (aa są jeszcze transmitery FM z Bluetoothem, podobnie cienkie jak kaseta)

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: Gooray » 16 cze 2016, 11:44

s0krates pisze:Wpisz w google Loudlink Bluetooth. Dedykowany do Lybry, sterowanie masz z kierownicy i bdb dźwięk (A2DP, przetwornik Wolfsona - cena ok. 400zł). Podobna rzecz ale tańsza to Yatour (ale nie wiem czy ma bluetooth). Ewentualnie AUX i kabel (ok. 30zł), ale wtedy dźwięk słabszy, bo źródło to telefon. Później Parroty itp zestawy głośnomówiące, na pewno gorszy dźwięk, ostatecznie kaseta z BT, ale pasmo do 10kHz :D (aa są jeszcze transmitery FM z Bluetoothem, podobnie cienkie jak kaseta)
Tak z ciekawości, czy posiadanie radia z nawigacją uniemożliwia zastosowanie powyższych opcji?
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: s0krates » 16 cze 2016, 13:25

Gooray pisze:
s0krates pisze:Wpisz w google Loudlink Bluetooth. Dedykowany do Lybry, sterowanie masz z kierownicy i bdb dźwięk (A2DP, przetwornik Wolfsona - cena ok. 400zł). Podobna rzecz ale tańsza to Yatour (ale nie wiem czy ma bluetooth). Ewentualnie AUX i kabel (ok. 30zł), ale wtedy dźwięk słabszy, bo źródło to telefon. Później Parroty itp zestawy głośnomówiące, na pewno gorszy dźwięk, ostatecznie kaseta z BT, ale pasmo do 10kHz :D (aa są jeszcze transmitery FM z Bluetoothem, podobnie cienkie jak kaseta)
Tak z ciekawości, czy posiadanie radia z nawigacją uniemożliwia zastosowanie powyższych opcji?
Nie

1Michał
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra - podłączenie telefonu komórkowego

Post autor: 1Michał » 25 cze 2016, 18:44

Wie ktoś gdzie dokładnie znajduje się wzmacniacz antenowy w sedanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”