Lancia Klub Polska
http://www.forum.lanciapolska.org/

Gniazdo Aux i Usb , podręczne miejsce do korzystania z mp3 i ładowania, Lancia Lybra SW
http://www.forum.lanciapolska.org/viewtopic.php?f=107&t=75660
Strona 1 z 1

Autor:  kristo101 [ 15 wrz 2017, 17:29 ]
Tytuł:  Gniazdo Aux i Usb , podręczne miejsce do korzystania z mp3 i ładowania, Lancia Lybra SW

Wymyśliłem taki sobie projekt – usprawnienie, odsłuchiwania muzyczki w mojej Llance : ok2 :
Jako że lubię słuchać muzyki i to sporo , a słuchanie radia niestety mnie nudzi, muzyka wielokrotnie to samo plus okraszanie tego reklamami (których nienawidzę i nie interesuje mnie jako słuchacza, że na tym zarabiają), postanowiłem coś w tej sprawie dla siebie zrobić : yesyes : .

Jako że już miałem zrobione Aux – Jack z radia, ale majtający kabel którego poprowadziłem za konsolą i wyszedł z lewej strony , a nie mając pomysłu co dalej, podłożyłem go pod plastik i wyprowadziłem na wysokości hamulca pomiędzy siedzeniem a tunelem, mnie z lekka wkurza to że kładę pod popielniczkę obecnie już odtwarzacz mp3, a kabel majta sobie :/.

Obrazek

W ten sposób jak pokazuje kreska , jak odłączam, kabel zrzucam pomiędzy siedzenie a tunel i jest niby niewidoczny. Ale ten sposób jest dla mnie brzydki :-? .

Postanowiłem zatem zrobić sobie gniazda w/w plastiku – płetwie mieszka biegów :

Obrazek

Po podziurawieniu i zamocowaniu wygląda to w ten sposób :

Obrazek

Przy okazji , pocerowałem mieszek, który kupiłem już pęknięty :/, podszywając dodatkową wstawką, gdy jest założony w aucie, to pęknięcie staje się praktycznie niewidoczne , ale szukam jakiegoś zamiennika, bo te na allegro wcale nie są lepsze :nono: .

Obrazek

I tu potrzebuję pomocy od znawcy : beczy : , okazało się że jak zajrzałem do tunelu nie ma przestrzeni , by przeprowadzić kable do konsoli
Jeden ma iść wiadomo aux do radia z tyłu, drugi od usb do popielniczki, gdzie klapka będzie zamknięta , dzięki małej wtyczce do ładowania, jak wiemy standardowe wyskakują podczas jeżdżenia, czego jestem sam naocznym świadkiem :/

Reasumując zakupiłem takie dwie rzeczy :

Obrazek

Obrazek

Ładowarka z AliExpress, a kabelek z Allegro groszowe sprawy a mogą być bardzo przydatne : ok2 :

Dzięki wielkości ładowarki i kształcie fajki wtyczki USB, mieści się ona po włożeniu do gniazda i da się zamknąć bo nad gniazdem jest fabryczne wgłębienie dzięki czemu, ani kabel ani sama tyczka fajkowa nie zahacza , jest tak mała .
W ten sposób wyprowadzając kabel i łącząc go z gniazdem w płetwie mieszka, mogę :
1 : w razie czego ładować odtwarzacz mp3
2 : ładować telefon i inne urządzenia nie otwierając popielniczki

Zakupiony odtwarzacz mp3 , gra tak czysto i jakościowo , że naprawdę nie widzę potrzeby odtwarzania z płyt

Jest malutki i metalowy w odpowiednim kolorze do srebrnej konsoli :

Obrazek

Posiada bluetooth, radio , krokomierz i czytanie książek w audio :!: , co dla mnie uwielbiającego czytać też jest ważne : yesyes : .

W przyszłości może zrobię nie wiem czy się uda ramkę która wstawię w ekran radia by tam wisiał jak będę słuchał muzyki, teraz zakupiłem specjalny malutki uchwyt na Allegro przeznaczony to małych telefonów i mp3-jek

Obrazek

Wystarcza wtedy kabelek jack-jack taki 40 cm i od gniazda do odtwarzacza , podłączenie , wygląda estetycznie i mało kabli. Zabierając odtwarzacz i kabelek właściwie znika jakakolwiek ingerencja, że coś było robione, a to też było dla mnie ważne. Na początku chciałem wywiercić na gniazdo aux w rogu radia otwór potem kilka innych miejsc , aż stwierdziłem że nie tędy droga bo nie chcę naruszać wyglądu konsoli, a kupienie w razie czego nowej ramki płetwy mieszka nie nastręcza problemów żadnych jeśli chciałbym przywrócić do stanu sprzed przeróbek 8-O

I tak to wygląda :-P mi się podoba , a czy koneserom Lancii także , tego nie wiem : gafa :

Pozdrawiam i proszę o pomoc w doradzeniu czy da się przepchnąć jakoś kable bez rozkręcania tunelu , czy niestety to mnie czeka jeśli chcę je poprowadzić w stronę konsoli :(( : beczy :

Dokument mam zapisany także w PDF, wstawiony w załączniku :)

Załączniki:
Komentarz: wersja pdf , jeśli komuś się spodoba ten pomysł
projekt gniazda aux i usb lancia lybra.pdf [498.99 KiB]
Pobrany 95 razy

Autor:  kristo101 [ 19 paź 2017, 23:53 ]
Tytuł:  Re: Gniazdo Aux i Usb , podręczne miejsce do korzystania z mp3 i ładowania, Lancia Lybra SW

Witam :)
Jako że nikt nie chciał mi podpowiedzieć , czy jest przestrzeń by przepchnąć kabel z kostką, sam zabrałem się do tego.
Wystarczy zdjąć szara wykładzinę znajdującą się poniżej obudowy konsoli (mówię o części przy zmianie biegów i drążka hamulca ręcznego), a trzymających się na trzech gwoździach - spinkach plastikowych , najlepiej od strony pasażera , tam jest dużo miejsca po odsłonięciu. Potem przeciągnąć kabel z kostka do radia to już żaden problem.
Dzięki temu ta część instalacji jest ukończona.
z braku czasu choć kabel już schowany od gniazda USB, musi chwilkę poczekać , ale w tej sytuacji demontaż popielniczki(którego opis jest na forum), to już żaden problem.
co do gniazda aux w płetwie zmiany biegów i kabel mini jack-mini jack dł. około 40 cm, hulają pięknie i czysto , a zarazem wygodniej niż majtający z boku pomiędzy siedzeniem :)
P:ozdrawiam czytających moje wypociny :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/