Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

piesek99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: piesek99 » 22 sie 2011, 20:07

W ASO FIAT/ALFA ROMEO w Białymstoku mają tylko kompletne podnośniki w cenie coś powyżej 900 zł, ale dzięki za podpowiedź, zobaczę w ASO Lancia.

laly2000

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: laly2000 » 22 sie 2011, 20:42

900 :D Niesamowite, to kosztuje 300. Na allegro czasami da się znaleźć za 150. Ładnie zdzierają w białym.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Dudi » 22 sie 2011, 20:47

piesek99 pisze:W ASO FIAT/ALFA ROMEO w Białymstoku mają tylko kompletne podnośniki w cenie coś powyżej 900 zł, ale dzięki za podpowiedź, zobaczę w ASO Lancia.
To chyba za komplet do wszystkich 4 szyb :roll: 8-O 8-O 8-O :|
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

piesek99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: piesek99 » 24 sie 2011, 23:04

Byłem w sklepie ASO Lancia. Znaleźli wodzik o nr kat. 71730301, ale do modeli produkowanych od 2001 roku. Moja Lucynka jest z 2000 roku. Będzie się nadawał? Pewnie trzeba będzie coś przerobić?

laly2000

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: laly2000 » 25 sie 2011, 1:06

Toż w tym tylko wątku jest to owałkowane z 5 razy. Tak, może być. Nie, innych nie ma. Tak, będziesz musiał się pobawić w powiększanie otworów. Wodziki są dwa na dwie strony.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: piterstilo » 09 gru 2011, 22:02

andre79 pisze:dodam coś od siebie, zakupiłem na allegro używany podnośnik szyby i przyszedł z nietypowym wodzikiem.
Wygląda na bardzo solidny i masywny, jednak jest bez tej zatyczki plastikowej i nie widać aby była ułamana. Musi to być inna konstrukcja niż typowy wodzik.
Próbowałem dzisiaj zainstalować, ale poskręcały się linki w silniczku i muszę przełożyć na jutro bo zaczęło padać.

Mechanizm widoczny na zdjęciu jest produkcji włoskiej : zamiennik, w Inter Carsie kosztuje ok. 300 zł.

Aktualnie przerabiam temat : pęknięty wodzik, oczywiście ten z sprzed liftu- nietypowy i nieosiągalny.

Od pewnego czasu usiłuję zakupić używany mechanizm, ale wszystkie, które są w sprzedaży, mają wodzik starego typu.
Jednak ja wolę nowszy typ, ponieważ przy szeroko omówionej w temacie, skłonności do pękania, za niedługo znowu problem się powtórzy.
Tymczasem dostosowuję nowszy typ wodzika i taki zamontuję.
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: pabloz8 » 26 sty 2012, 21:06

No i pięknie! Dzisiaj urwałem wodzik w drzwiach od kierowcy (na dworze -2 st.C, szyba lekko przymarzła w uszczelce), wszystko wypatroszyłem i fachowo podparłem :), ale mam nauczkę, żeby na mrozie nie bawić się szybkami!
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: pabloz8 » 20 lut 2012, 20:51

Witam ponownie! Mróz trochę odpuścił, wodziki w ASO kupione razem z tulejkami gumowymi w otwór szyby (komplet wodzików i tulejek na 4 drzwi 50zł) więc zabrałem się do składania mechanizmu i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że na mój gust linki w prowadnicy mają za duży luz, są jakby 2cm za długie. Nie są poskręcane, wyglądają na oryginalne, z końcówkami zaciskanymi fabrycznie, ślimak po podłączeniu siłownika pracuje bez zgrzytów, o co w tym biega nie wiem? Wszyscy pisali, że mieli problem z założeniem, że linki jakby za krótkie mieli, a u mnie odwrotnie, pancerze latają luzem na lince i końcówki ze sprężynami wypadają z prowadnic siłownika. Czy może to wszystko ma latać luźno, czy jak poprzednicy twierdzili, na sztywno, ze ściśniętymi sprężynami?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

Codee

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Codee » 20 lut 2012, 22:17

źle nawinąłeś linki na bębenek. Wodzik jest cholernie ciężko założyć bez powiedzmy sprzętu jaki mają na linii montażowej podnośników. Widziałem że na linii zakładają najpierw wodzik, zakładają na takiej stacji gdzie na kółka linka jest zawijana z jednej strony. Ja też tak u siebie kombinerkami i śrubokrętem nawinąłem.

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: pabloz8 » 21 lut 2012, 19:06

Codee pisze:źle nawinąłeś linki na bębenek. Wodzik jest cholernie ciężko założyć bez powiedzmy sprzętu jaki mają na linii montażowej podnośników. Widziałem że na linii zakładają najpierw wodzik, zakładają na takiej stacji gdzie na kółka linka jest zawijana z jednej strony. Ja też tak u siebie kombinerkami i śrubokrętem nawinąłem.
Dzięki za odzew. Problem w tym, że ja nie rozbierałem samego siłownika, linki są proste i po podłączeniu siłownika swobodnie się przesuwają w tą i z powrotem, a przed zerwaniem wodzika, też nie zauważyłem problemów z otwieraniem i zamykaniem, ani żadnych podejrzanych dźwięków, więc nie wiem, czy to zostawić jak jest, czy grzebać dalej. Może wcześniej ktoś już przede mną rzeźbił coś z linkami, bo widać, że wodzik był już wcześniej wymieniany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

Codee

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Codee » 21 lut 2012, 22:27

M0żliwe że ktoś miał problem z linkami i poszedł do sklepu rowerowego i mu dorobili dłuższe linki lub też jak ja zamawiałem wodzik w FAP Tychy Pani zapytała o rok produkcji bo coś napąknęła że była modyfikacja niby....

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: brygadzista1 » 21 lut 2012, 22:38

To jest jedna z najbardziej wku*****cych rzeczy w Lybrze. Prawda jest taka że lepiej dać 150zł za używke niż się męczyć z tym wodzikiem. Jak wodzik pęknie to linki sie luzują i wkręcają w ślimak. Dorobienie linek (przerabiałem) to jakiś horror. Da się to zrobić ale nie w godzinę.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: pabloz8 » 25 lut 2012, 12:41

Problem z głowy. Po wyjęciu ślimaka okazało się, że w środku są dwie linki a nie jedna, zakończone takimi samymi "paździerzami" jak w wodziku, a ślimak ma dwa zaczepy. Przeczytałem cały wątek ale nie przypominam sobie aby ktoś o tym wspominał, może nie zwróciłem na to uwagi. Jedna z linek na końcu była lekko zagięta na ostatnim rowku i wypadła z prowadnicy. Lekko podprostowałem, nawinąłem na ślimaka z obu stron mniej więcej po równo i skręciłem. Potem wszystko pięknie do kupy (trochę siłowej perswazji przy zakładaniu linek na wodzik przy pomocy drugiej osoby i ściskaniu sprężyn) i chodzi jak nówka.
A przy okazji, czy ktoś wie, po co jest ta luźna wtyczka?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

Olsztynianie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:50
Imię: Kasia & Łukasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Olsztynianie » 28 kwie 2012, 0:56

Odgrzewam stary wątek jako że dziś "ześmierciła" mi przednia szyba pasażera. Żeby było śmieszniej jedziemy jutro w Polskę i zostawiamy prawie na tydzień samochód podczas rejsu. Nie było wyjścia, po 6h walki właśnie skończyłem skręcać nasze cudo. Napęd szyby w całości zdemontowany, leży w piwnicy. Wodzik - to co z niego zostało - również :)

Normalnie jestem z siebie dumny, że nie poddałem się rozbierając to wszystko po szybkiej lekturze wątku, przy diodowej latarce z biedronki za 6pln :icon1a:

Nie mam pojęcia jak złożę napęd po znalezieniu wodzika, ale rozbiórkę boczku mam obcykaną, że ho ho!! Niestety pośpiech i zmęczenie po całym dniu spowodowały, że mało delikatnie obszedłem się z białą matą wygłuszającą - ktoś poleci jakiś specyfik, by po zamontowaniu układu szyby ładnie matę przykleić??
LYBRA SW Emblema, 2.4 20V Sto i więcej źrebaków - SreberkO z czarnym dachem

Było: UNO 1.4 - "Błękitna strzała"

Łukasz:"Między chcieć a mieć najczęściej stoi zapracować"
Kasia:"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi"

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: pabloz8 » 24 maja 2012, 18:44

Witajcie ponownie.
Chciałem się "pochwalić", że wczoraj strzelił mi wodzik po prawej z tyłu. Do wymiany został mi już tylko prawy przód i ... zaczynamy od nowa. Na szczęście doszedłem już do wprawy i mam zapas wodzików, tak że w godzinę mam cacy wodzik nówka nie śmigany.
Pozdrawiam wszystkich co już też doszli "do wprawy" w zakładaniu wodzików.;-)
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”