Lybra - sterownik centralnego + scyzoryk

Gość

Lybra - sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Gość » 22 gru 2008, 19:30

najpierw uwagi
WSZYSTKIE POŁĄCZENIA WYKONUJEMY ZA POMOCĄ LUTOWNICY!!!!!!!!!
centralny sterowany jest minusem.Proszę kogoś kto zna włoski o przetłumaczenie kolorów kabli:

Z- > fioletowy
VB-> zielono-biały
RN-> czerwono-czarny
G- > żółty
LB- > niebiesko-biały

a teraz jedziemy:
1.pomarańczowy+pomarańczowo-czarny pomijamy
2.żółty+żółto-czarny ->masa pojazdu/oczko i do nadwozia to nie będzie jaj/
3.biały/zamknięcie/->kolor Z pin15 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera lub kolor Z pin6 odbiornika pilota /w lampie podsufitem/
4.biało-czarny/otwórz/->kolorVB pin16 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera lub kolor VB pin5 odbiornika pilota/w lampie pod sufitem/
5.czarny -> masa pojazdu/do nadwozia/
6.czerwony->kolorRN pin8 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera/stały plus/
7.różowy->kolorG pin1 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera /otwórz tylną klapę/
8.czarno-czerwony nie podłączamy /może w przyszłości się przydać/
9.brązowe->kierunki
10.zielony->kolor LB pin18 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera /zamknij szyby/
Złącze B znajduje po prawej stronie modułu komfortu /z jednej strony jedno złącze C z drugiej górne to złącze A dolne to złącze B/
schemat podłączenia dla aut do 09/01 w/g programu DeSatiz

powodzenia : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 18:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: DZIDA » 23 gru 2008, 0:01

"jan123456" pisze:najpierw uwagi
WSZYSTKIE POŁĄCZENIA WYKONUJEMY ZA POMOCĄ LUTOWNICY!!!!!!!!!
centralny sterowany jest minusem.Proszę kogoś kto zna włoski o przetłumaczenie kolorów kabli:
Z->
VB->
RN->czerwono-czarny
G->
LB->niebiesko-biały

a teraz jedziemy:
1.pomarańczowy+pomarańczowo-czarny pomijamy
2.żółty+żółto-czarny ->masa pojazdu/oczko i do nadwozia to nie będzie jaj/
3.biały/zamknięcie/->kolor Z pin15 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera lub kolor Z pin6 odbiornika pilota /w lampie podsufitem/
4.biało-czarny/otwórz/->kolorVB pin16 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera lub kolor VB pin5 odbiornika pilota/w lampie pod sufitem/
5.czarny -> masa pojazdu/do nadwozia/
6.czerwony->kolorRN pin8 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera/stały plus/
7.różowy->kolorG pin1 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera /otwórz tylną klapę/
8.czarno-czerwony nie podłączamy /może w przyszłości się przydać/
9.brązowe->kierunki
10.zielony->kolor LB pin18 złącze B moduł komfortu pod nogami pasażera /zamknij szyby/
Złącze B znajduje po lewj stronie modułu komfortu /z jednej strony jedno złącze C z drugiej górne to złącze A dolne to złącze B/
schemat podłączenia dla aut do 09/01 w/g programu DeSatiz

powodzenia : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :
mówisz - masz (choć nie znam włoskiego):

Z-> fioletowy
VB-> zielono-biały
RN->czerwono-czarny
G-> żółty
LB->niebiesko-biały

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: DZIDA » 23 gru 2008, 0:06

"dudekken" pisze:No więc otrzymałem paczkę. Zestaw zawiera 2 kluczyki scyzoryki, czy solidne okaże się po jakimś czasie użytkowania ale pierwsze wrażenie jest ok. Standardowo przy kluczykach grot do pancerwagena, wiązka przewodów, sterownik, naklejki z logo LANCIA wypukłe, oraz kablologia która przedstawia się tak:
człowieku meeen daj znać jak się uporasz z grotami - bo mnie to pewnie też czeka bo jeden pilot mi nie banglał wogóle a drugi przestał i się zaczał rozlatywać

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Marcin_D » 23 gru 2008, 15:28

No i masz scyzoryk - ładnie wygląda.
Jak wyglada sprawa przełożenia kostki od immo - chyba bez problemu, bo w tym scyzoryku miejsca jest sporo.
Zrobiłbyś zdjęcie tego kluczyka z góry - czy tam dało by radęwsadzić elektronikę z alarmu.

O dzięki, w Kappie to jest taka pastylka jak z magnesu o wymiarach 5x3x2mm.
Obudowy sobie muszę zobaczyc w domu, bo w robocie allegro zblokowane, a nie chce mi się konta shellowego zakładać.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2011, 21:46 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Gość

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Gość » 23 gru 2008, 18:50

nie przecinać pętli bo wtedy wydłuża czas impulsu i przy otwieraniu może nam uchylać szybki do momentu zniknięcia minusa na przewodzie otwórz

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: DZIDA » 23 gru 2008, 22:53

"dudekken" pisze:A więc znalazłem dziś chwilę i odwiedziłem ślusarza a sprawy mają się tak:




Koszt przerobienia to aż 10zł :D
to jak skończę wykańczanie chałupy to ise za to zabiorę

Gość

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Gość » 28 gru 2008, 13:30

podłączenie kierunkowskazów:
Możemy podłączyć na kilka sposobów,mniej lub bardziej pracochłonne oto dwa nich /wszystko zależy od umiejętności podłączającego/
UWAGA!!!!!!!!!!!!!
Na wyjściu sterownika po załączeniu lub wyłączeniu pojawiają się plusy nieumiejętne podłączenie może doprowadzić do zwarcia w instalacji elektrycznej pojazdu,które w najlepszym przypadku doprowadzi do braku kierunków.To na tyle ostrzeżeń
sposób 1
możemy wpiąć się bezpośrednio w kable idące do żarówek kierunkowskazów.kable do żarówek wychodzą ze skrzynki bezpieczników koło kierowcy jest to pierwsza kość z lewej strony nad bezpiecznikami odszukujemy pin 5 koloru SB i pin 4 koloru S
sposób 2
można wpiąć sie bezpośrednio w przekażnik kierunków urchamiany przez odbiornik orginalnych pilotów lub wysterować ten przekażnik przez nasz sterownik centralnego zamka.I tutaj pojawia się mały problem ponieważ ów przekażnik sterowany jest masą i należy sobie zrobić inwerter sygnałów lub jak kto woli odwraczacz zamiast plusa nasz sterownik wysteruje przekażniuk który poda minus .Jeśli ktoś jest zwolennikiem dłubania odszukujemy nasz przkażnik sterowania kierunkami/jest na podszybiu/ i podłączamy dwa brązowe kable do wyjść 87 i 87a naszego przekażnika tam też są kolory takie same jak w skrzynce bezpieczników czyli SB i S
Są jeszcze inne sposoby lecz przytoczyłem dwa z nich.
to na tyle powodzenia : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :

Gość

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Gość » 28 gru 2008, 17:50

poprawiam się krótko i zwężle:
sposób 1
brązowy->pin5 kolor SB złącze ze skrzynki bezpieczników koło kierowcy nad bezpiecznikami pierwsze z lewej strony
brązowy-> pin4 kolor S złącze j/w
sposób 2
przekażnik na podszybiu sterujący kierunkami
brązowy->pin 87 przekażnika kolor SB
brązowy->pin87a przekażnika kolor S

I znowu kol.Dzida jaki to kolor z makeronów na nasze
S->
SB->

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: DZIDA » 28 gru 2008, 19:54

"jan123456" pisze:poprawiam się krótko i zwężle:
sposób 1
brązowy->pin5 kolor SB złącze ze skrzynki bezpieczników koło kierowcy nad bezpiecznikami pierwsze z lewej strony
brązowy-> pin4 kolor S złącze j/w
sposób 2
przekażnik na podszybiu sterujący kierunkami
brązowy->pin 87 przekażnika kolor SB
brązowy->pin87a przekażnika kolor S

I znowu kol.Dzida jaki to kolor z makeronów na nasze
S-> różowy
SB-> różowo-biały


a tak podsumowując dla potomnych:

N - czarny,
B - biały,
A - błękitny,
M - brązowy,
G - żółty,
R - czerwony,
V - zielony,
H - szary,
S - różowy,
C - pomarańczowy,
Z - fioletowy,
L- niebieski.

tygrysek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: piaseczno, Lancia Lybra 2.0

Odp: Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: tygrysek » 25 kwie 2009, 21:56

Witam miałem problem z centralnym jak wy i też zamontowałem sobie inny centralny, a do podłączenia kierunków najprostszy sposób to podpięcie się do włącznika kierunków awaryjnych, dwa kabelki kolory bodajże biały-żółty i biały- zielony(1 i 3 wejście w białej kostce), przeprowadzasz bezproblemowo kable , lutujesz i działa, jeszcze muszę dojść jak podłączyć domykanie z pilota jak będę coś wiedział to oczywiście dam znać i jak ktoś będzie wiedział to proszę na priva, pozdrawiam... :-)

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra-Sterownik centralnego i klucz scyzoryk + foto i o

Post autor: Rodżer » 16 paź 2009, 12:55

Witam, podepnę się pod ten temat bo mam pytanie z podobnej dziedziny :)
Zabrałem się za montaż alarmu ze sterownikiem zamka do mojej Lybry. Stare klucze nie działały, a alarmu brak.
Generalnie wszystko chodzi mam tylko problem z podpięciem przewodu, którym do alarmu idzie sygnał otwarcia drzwi z krańcówek. W module komfortu każde drzwi mają własny kabel, zmostkowanie spowoduje świrowanie wyświetlacza (otwarcie którychkolwiek drzwi powoduje wyświetlenie że otwarte są wszystkie :) ). Kombinuję podpiąć ten przewód pod lampkę oświetlenia wnętrza, ale tam jest zmyłka przez ściemniacz. Możecie mi pomóc i oświecić gdzie po otwarciu drzwi (którychkolwiek) pojawia się minus na czarnej wtyczce? (bo jak podejrzewam gdzieś tam powinien....)
Z góry dzięki :)

W międzyczasie wymyśliłem taką rzecz: może nie pitolić się z szukaniem druta koło lampki tylko jednak zmostkować te przewody przy module, ale zrobić to wstawiając diody prostownicze?

I jeszcze jedno :) Niby wydawać by się mogło rzecz banalna, ale którędy przeciągnąć kabel od syrenki z komory silnika :?: Kombinowałem, próbowałem, szukałem... i nic. Nie idzie nigdzie wetknąć... Macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? ;)
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
-=Matys=-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Pińczów

Re: Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: -=Matys=- » 04 wrz 2010, 15:38

Ja mam może banalne pytanie ale gdzie znajduje się sterownik centralnego zamka. Rozkręciłem pół deski rozdzielczej i podświetlenie kabiny i nie mogę znaleźć tego :(

Awatar użytkownika
-=Matys=-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Pińczów

Re: Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: -=Matys=- » 17 lut 2011, 18:41

Mam jeszcze jedno pytanie jak rozwiązać taki problem jak podłącze otwieranie tylnej klapy z pilota to nie mogę otworzyć przyciskiem w kabinie ?? Czy ktoś mi pomoże ??

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: Rodżer » 17 lut 2011, 21:20

A gdzie się podpiąłeś z kablem sterującym otwarciem klapy? Jak robiłem u siebie podpiąłem go przy module komfortu i nie ma żadnych problemów, ale nie pamiętam na 100% czy bez niczego (znaczy bez żadnego gadżetu :) ). Pamiętam, że temat był gdzieś poruszany, kwestia wstawienia diody prostownicznej czy cóś koło tego - nie pamiętam, nie chcę wprowadzić w błąd - poszukaj na forum.
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
-=Matys=-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Pińczów

Re: Lybra-Sterownik centralnego + scyzoryk

Post autor: -=Matys=- » 18 lut 2011, 20:14

tak do modułu komfortu podpiąłem się też słyszałem o diodzie prostowniczej ale nie wiem jak ją podpiąć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”