Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód /fotorelacja/

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 27 kwie 2010, 12:31

ok, dzięki tylko muszę teraz sprzedać tarcze które kupiłem, żeby założyć ATM na tył - a z gumkami to zawsze trzeba ostrożnie ;)

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: gfu » 24 maja 2010, 16:07

I już melduję się jako bardzo zadowolony użytkownik po wymianie hamulców przednich. Przypomnę, że za przykładem kolegi >>mrkura<< zamontowałem tarcze nawiercane i frezowane Mikoda GT + klocki Zimmermann. Hamulce układały się dość długo, bo około 400km, ale teraz działają po prostu wyśmienicie. Dozowalność jest pierwszorzędna, a skuteczność daleko lepsza niż na zestawie oryginalne tarcze + oryginalne klocki jakie miałem dotychczas (nawiasem mówiąc klocki oryginalne miały też sygnaturę Ferodo). Wzrost wydajności hamulców jest niemal liniowy w funkcji wciskania pedału hamulca - wszystko idealnie przewidywalne, a przy ostrym hamowaniu piekielnie wydajne. Co bardzo ważne hamulce nawet po bardzo mocnym nagrzaniu nie tracą efektywności, a o ich temperaturze świadczy tylko charakterystyczny zapach piłowanego metalu. Klocki pełnię możliwości osiągają po lekkim nagrzaniu, jednak działają dobrze również na zimno, co nie jest już takie oczywiste w przypadku klocków w bardziej ambitnej specyfikacji. W moim odczuciu jest to dobrze dopasowany zestaw oferujący za przyzwoite pieniądze bardzo rozsądny kompromis pomiędzy przyzwoitymi osiągami zwykłych klocków TRW Lucas, a bardziej wyczynowymi Ferodo DS Performance. Przy okazji nadają się też do zwykłego jeżdżenia "po bułki". Dzięki mrkura :)
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 24 maja 2010, 19:44

polecam się na przyszłość :D

Awatar użytkownika
mi2849ma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 26 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mi2849ma » 31 maja 2010, 14:49

gfu pisze:I już melduję się jako bardzo zadowolony użytkownik po wymianie hamulców przednich. Przypomnę, że za przykładem kolegi >>mrkura<< zamontowałem tarcze nawiercane i frezowane Mikoda GT + klocki Zimmermann. Hamulce układały się dość długo, bo około 400km, ale teraz działają po prostu wyśmienicie. Dozowalność jest pierwszorzędna, a skuteczność daleko lepsza niż na zestawie oryginalne tarcze + oryginalne klocki jakie miałem dotychczas (nawiasem mówiąc klocki oryginalne miały też sygnaturę Ferodo). Wzrost wydajności hamulców jest niemal liniowy w funkcji wciskania pedału hamulca - wszystko idealnie przewidywalne, a przy ostrym hamowaniu piekielnie wydajne. Co bardzo ważne hamulce nawet po bardzo mocnym nagrzaniu nie tracą efektywności, a o ich temperaturze świadczy tylko charakterystyczny zapach piłowanego metalu. Klocki pełnię możliwości osiągają po lekkim nagrzaniu, jednak działają dobrze również na zimno, co nie jest już takie oczywiste w przypadku klocków w bardziej ambitnej specyfikacji. W moim odczuciu jest to dobrze dopasowany zestaw oferujący za przyzwoite pieniądze bardzo rozsądny kompromis pomiędzy przyzwoitymi osiągami zwykłych klocków TRW Lucas, a bardziej wyczynowymi Ferodo DS Performance. Przy okazji nadają się też do zwykłego jeżdżenia "po bułki". Dzięki mrkura :)

mógłbyś napisać ile kosztowały tarcze i klocki i gdzie kupowałeś?
klocki masz z czujnikiem zużycia czy bez?

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 31 maja 2010, 15:31

tarcze na przód 320 zł, a klocki chyba 130 zł. Wszystko znajdziesz na allegro :link: to nie jest ten sprzedawca, ale też ATM'y. A klocki :link:

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: Yuri » 31 maja 2010, 21:33

Dołączając do tematu
Ostatnio również ja rozglądałem się za tarczami i klockami do swojej lybry. Powiem szczerze, że nie wiedzialem na co się zdecydować. Traf chciał, że dostałem w dobrej cenie komplet tarcz i klocków Girling. Założylem na dniach, przejechane jakieś 300km narazie. Wrażenia:
-lepsza dozowalność hamowania
-gdy zdarzyło się raz hamować awaryjnie to abs miał co robić przy oponach 205.
Jak narazie polecam, zobaczymy jak będzie z trwałością.

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 07 cze 2010, 20:54

mam takie pytanie dotyczące tylnych tarcz (za niedługo relacja ;) ), czy można zdemontować blaszaną osłonę tarczy :?: Czy podczas hamowania kiedy tarcza jest gorąca może dojść do nagłego schłodzenia (np. kałuża) i zwihrowania tarczy :?:

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: gfu » 08 cze 2010, 11:56

Tak, może się zdarzyć, że bardzo gorąca tarcza gwałtownie ochłodzona wodą z kałuży popęka lub się zwichruje. Dotyczy to zwłaszcza przednich tarcz dlatego, że osiągają znacznie wyższe temperatury pracy. Akurat przednie tarcze nie mają osłon, więc analogicznie zdjęcie osłon z tyłu nie grozi w jakiś szczególny sposób. Nie bardzo pojmuję tylko czemu miałoby to służyć. W moim odczuciu osłony te w większym stopniu osłaniają hamulce przed piachem i kamieniami niż przed wodą i jako takie mają sens.
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

endriu wawa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: endriu wawa » 08 cze 2010, 17:05

A ja zakupiłem na przód komplet made in spain RoadHouse, tarcze po 125/szt. klocki 135/kpl.
Będę wymieniał po 15 czerwca.
Mam tylko pytanie odnośnie czujnika zużycia klocków, czy w Lybrze 1,9 z 2000 roku są kabelki?
Wszystkie klocki jakie mi podano miały złącze czujnika.
Lybra SW 1,9 jtd 77kW

Były: 1.PF 126p (91'salon), 2.Opel Kadet Kombi(okularnik), 3.PF126p, 4.Mazda 121 (USA), 5.Mazda 121 (Japan), 6.Mitsubishi Carisma, ...

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 08 cze 2010, 21:14

bo czujniki są po obu stronach :D

endriu wawa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: endriu wawa » 09 cze 2010, 18:53

...to raczej wydaje się być logiczne 8-O
Chodzi mi o to, czy we wszystkich Lybrach, a konkretnie w roczniku 2000
Lybra SW 1,9 jtd 77kW

Były: 1.PF 126p (91'salon), 2.Opel Kadet Kombi(okularnik), 3.PF126p, 4.Mazda 121 (USA), 5.Mazda 121 (Japan), 6.Mitsubishi Carisma, ...

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 09 cze 2010, 20:39

endriu wawa pisze: Wszystkie klocki jakie mi podano miały złącze czujnika.
"et voila"

endriu wawa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:56
Lokalizacja: Wawka

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: endriu wawa » 09 cze 2010, 21:46

Pisząc "wszystkie klocki" miałem na myśli kilku producentów, jakich klocki mi oferowano, natomiast przez "po obu stronach" rozumiem prawe i lewe koło, a nie prawy i lewy klocek prawego lub lewego koła - zagmatwało sie to to : gafa :
A pytałem tylko o to czy w Lybrze z 2000 roku jest złącze do klocków z czujnikam zużycia...
Pozdr.
Lybra SW 1,9 jtd 77kW

Były: 1.PF 126p (91'salon), 2.Opel Kadet Kombi(okularnik), 3.PF126p, 4.Mazda 121 (USA), 5.Mazda 121 (Japan), 6.Mitsubishi Carisma, ...

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: mr.kura » 09 cze 2010, 23:05

Zastanów się co piszesz - skoro wszystkie oferowane klocki miały wyjście na czujnik, tak jak już wcześniej pisałeś to chyba łatwo wywnioskować że wszystkie mają :!: :!: w pytaniu dałeś sam sobie odpowiedź, dlatego CIę zacytowałem w poprzednim poście.

Myślę że na tym zakończmy ten wątek tego tematu.

TVC
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Lybra-wymiana tarcz hamulcowych przód

Post autor: TVC » 14 cze 2010, 21:42

mrkura pisze:tarcze na przód 320 zł, a klocki chyba 130 zł. Wszystko znajdziesz na allegro :link: to nie jest ten sprzedawca, ale też ATM'y. :link:[/url]
dzięki że poleciłeś mój sklep :] tarcze mikoda oraz zimmermann sport są w ofercie, również klocki mintex i zimmermann

mam zainstalowane w 2 autach i dają radę, że tak powiem :P
Lancia Lybra 1.8 16v SW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”