Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 23 cze 2013, 15:51

A nie można ich schować za tą kratką w zderzaku? Ja tak wsadziłem do AR156 tylko, że tam jest kratka w kształcie plastrów miodu, a nie żeberka...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: meqqex » 19 lip 2013, 20:40

FXX pisze:A nie można ich schować za tą kratką w zderzaku? Ja tak wsadziłem do AR156 tylko, że tam jest kratka w kształcie plastrów miodu, a nie żeberka...
niestety moim zdaniem nie da rady schować za kratką ponieważ brak miejsca ze względu na elementy chłodnicy ;/
jak sobie spokojnie wymierzałem by zgrabnie to wyglądało światło powinno mieć średnicę 6,5-6 cm i max 3,5 cm głębokości
ewentualnie między żeberkami ale światło po zewnętrznym obrysie swoich wymiarów powinno mieć 1,8 do 2 cm szerokości i
max 6-7 cm wysokości takie pionowe słupki i nawet by to wyglądało jednak nie spotkałem się z takimi światłami a troszkę
szukam i rozmyślam nad rozwiązaniami i miejscem usytuowania bo jak kolega wyżej mam diesla i niestety nie ma takiej możliwości
jak w benzyniaku montażu po zewnętrznej stronie halogenów bo jest usytuowany wlot IC chyba że zamienię halogeny na światła
do jazdy dziennej bo bądźmy szczerzy one tylko ładnie wyglądają a może kilka razy w roku się je używa jak na nasze warunki klimatyczne :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 19 lip 2013, 22:38

Ewentualnie można spróbować kratkę trochę zmodyfikować. Ja w AR156 mam taki patent:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z ciekawości pomierzę odległości w niedzielę i pooglądam jak sprawa wygląda w Lybrze.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
egon.
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 514
Rejestracja: 28 sie 2012, 7:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Pleszew

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: egon. » 20 lip 2013, 20:43

meqqex pisze:
FXX pisze: bądźmy szczerzy one tylko ładnie wyglądają a może kilka razy w roku się je używa jak na nasze warunki klimatyczne :)
Dokładnie, tez o tym myślałem, tylko trochę ich szkoda, bo lubie jak cos juz jest to niech sobie będzie, ale DRLe tez by sie przydały, a niestety mierzyłem i jeśli by zamontowac je po wew, stronie przeciwmgłowych, to juz niestety byłoby niezgodne z przepisami ;0
Lancia Lybra Intensa SW 2,4 JTD 150KM
Lancia Lybra Berlina 1,9 JTD 115 KM --> 140KM by Ramzes na części

Codee

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: Codee » 20 lip 2013, 21:41

Ja dziś poszedłem na całość i zmodyfikowałem halogeny w Lybrze:
- założyłem H1 LED ze sklepu " Nowy Elektronik" (26,80 zł za sztukę ) - po wcześniejszej modyfikacji wewnątrz trzymania żarówki w halogenie, LED ma większą średnicę i jest dłuższy ale się spokojnie mieści,
- podłączyłem wszystko jak w pierwszym poście przy pomocy przekaźnika za 10 zł również z "Nowego Elektronika"

Efekt bardzo dobry i bez cudów wianków i kombinowania, jedynie co to ja mam zderzak ściągnięty bo chłodnica klimy ma nieszczelność i będzie wymieniana, więc mam super dojście.

Czyli za koszt 63,60 zł mam DRL bez strasznych większych kombinacji i jak co po niektórzy twierdzą oszpecania auta.

pozdrawiam

ps. wkrótce foto jak poskładam całość.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 21 lip 2013, 0:48

W halogenach bodajże jest żarówka H3, więc trzeba było kupić H3 LED i obyłoby się bez kombinacji.
Problem może wyniknąć przy kontroli nadgorliwego policjanta, a problemem jest brak homologacji.

Nawiązując do usuwania przednich przeciwmgielnych to to bym uwarunkował od tego kto ile i gdzie jeździ. Ja osobiście nie wyobrażam się pozbycia się tych świateł, ponieważ trochę kilometrów trzaskam i większość jest po nieoświetlonych drogach, i parę razy się przydawały ratując tyłek w mgle.
egon. pisze:Dokładnie, tez o tym myślałem, tylko trochę ich szkoda, bo lubie jak cos juz jest to niech sobie będzie, ale DRLe tez by sie przydały, a niestety mierzyłem i jeśli by zamontowac je po wew, stronie przeciwmgłowych, to juz niestety byłoby niezgodne z przepisami ;0
Dziwne. W AR się jednak na styk mieszczę z odległościami.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Codee

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: Codee » 21 lip 2013, 11:02

FXX pisze:W halogenach bodajże jest żarówka H3, więc trzeba było kupić H3 LED i obyłoby się bez kombinacji.
Problem może wyniknąć przy kontroli nadgorliwego policjanta, a problemem jest brak homologacji.

jest H1 Kolego więc zagoogluj, aby się upewnić, zanim coś napiszesz i potem kogoś zmylisz.
Następna moja podpowiedź to weź spójrz na zwykłą żarówkę czy to H1 czy to H3 ( brat ma takie w halogenach w Astrze H ),a na LED H1 czy H3 - żarówka LED ma większą średnicę łba świecącego i wyższy ten łeb co na nim są LED.
Stąd musiałem trochę zwiększyć średnicę otworu przez który przechodzi część świecąca żarówki w halogenie.

Co do nadgorliwych Policjantów, to ja nie obawiam się takowych kontroli, gdyż nie bardzo wychylam się Lybrą z "szarej masy".
Żeby taką kontrolę mieć to musiałbym chyba wykład Policjantom prawić i mądrzyć się jakbym nie wiem kim był.

Policjanci natomiast bardzo lubią KSENONY wsadzone do normalnych lamp i tu ich popieram, ale to już inna bajka na inny temat.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 21 lip 2013, 14:34

Codee pisze:jest H1 Kolego więc zagoogluj, aby się upewnić, zanim coś napiszesz i potem kogoś zmylisz.
Następna moja podpowiedź to weź spójrz na zwykłą żarówkę czy to H1 czy to H3 ( brat ma takie w halogenach w Astrze H ),a na LED H1 czy H3 - żarówka LED ma większą średnicę łba świecącego i wyższy ten łeb co na nim są LED.
Stąd musiałem trochę zwiększyć średnicę otworu przez który przechodzi część świecąca żarówki w halogenie.
W takim razie przepraszam, byłem przekonany, że tam są H3, mój błąd.
Co do powiększania otworu to to już zależy tylko i wyłącznie od konkretnego halogenu, bo wkładałem LEDy tyle, że w innych samochodach i mieściły się bez przeróbek.
Codee pisze:Co do nadgorliwych Policjantów, to ja nie obawiam się takowych kontroli, gdyż nie bardzo wychylam się Lybrą z "szarej masy".Żeby taką kontrolę mieć to musiałbym chyba wykład Policjantom prawić i mądrzyć się jakbym nie wiem kim był.

Policjanci natomiast bardzo lubią KSENONY wsadzone do normalnych lamp i tu ich popieram, ale to już inna bajka na inny temat.
Powiem Ci tylko, że się bardzo mylisz. Wraz z coraz większą ilością samochodów posiadających te światła, coraz więcej Policjantów sprawdza ich homologację. I mówię to zarówno z własnego doświadczenia, jak i z rozmowy z kilkoma znajomymi pracującymi w drogówce... i wcale nie trzeba im prawić wykładów, bo w chwili obecnej jest mocny nacisk na mandaty z samej góry.

Co do ksenonów to już masz rację, 2-krotnie mi sprawdzano homologację na lampach.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
egon.
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 514
Rejestracja: 28 sie 2012, 7:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Pleszew

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: egon. » 22 lip 2013, 10:46

Czy ja dobrze zrozumiałem, ze przerobiłes ori przeciwmgłowe na DRLe :?: jeśli tak to powodzenia jesli dojdzie do spotkania z policjantami, bo niestety jest to niezgodne z przepisami, to, ze masz "żarówkę" LED to nic nie znaczy, bo w przepisach nie ma wzmianki, ze światła do jazdy dziennej muszą byc LEDami, ale niestety klosze do przeciwmgielnych maja inna specyfikę świecenia i nie mogą być używane jako "dzienne" na kloszach musi byc napis DL lub DRL czego na tych kloszach nie ma. Przerabiałem juz to, bo tez chciałem cos takiego zrobić.

Chyba, ze zle cie zrocumiałem, to napisałem nie na temat :P
Lancia Lybra Intensa SW 2,4 JTD 150KM
Lancia Lybra Berlina 1,9 JTD 115 KM --> 140KM by Ramzes na części

Codee

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: Codee » 22 lip 2013, 14:42

Dobrze zrozumiałeś.....wsadziłem LEDy do halogenów i podłączyłem jako dzienne czyli włączają się po przekręceniu kluczyka, gaszą jak włączę jakiekolwiek inne światła.
Co do Policji to na prawdę się nie obawiam.....aby przestały świecić wystarczy wyciągnąć jeden przekaźnik, i już będą zwykłymi halogenami z LEDami. Nie widziałem też aby Policja zatrzymała kogoś kto włączy światła postojowe+halogeny w dzień!

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 22 lip 2013, 17:31

Ale dowodzik i tak sobie zatrzymają.
Żeby nie być gołosłownym, katowicka drogówka podczas kontroli dzisiaj sprawdziła mi zarówno homologację ksenonów jak i świateł DRL.
Codee pisze:Nie widziałem też aby Policja zatrzymała kogoś kto włączy światła postojowe+halogeny w dzień!
To w takim razie mało widziałeś :) Ja już widziałem dwa takie mandaty wśród znajomych.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Codee

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: Codee » 22 lip 2013, 19:39

Spokojnie każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność i według własnego rozumu.

pozdrawawiam

Awatar użytkownika
egon.
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 514
Rejestracja: 28 sie 2012, 7:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Pleszew

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: egon. » 22 lip 2013, 22:58

No tu masz racje, to twoje auto i twoje $ na mandaty, ja tylko tylko napisałem, ze jest to niezgodne z przepisami i tyle :D
Lancia Lybra Intensa SW 2,4 JTD 150KM
Lancia Lybra Berlina 1,9 JTD 115 KM --> 140KM by Ramzes na części

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: FXX » 23 lip 2013, 11:29

Codee pisze:Spokojnie każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność i według własnego rozumu.

pozdrawawiam
: ok2 :
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Codee

Re: Lybra - światła LED do jazdy dziennej DRL /fotorelacja/

Post autor: Codee » 23 lip 2013, 14:27

Jak ściągnąłem zeszłego roku sarnę-kozła to od maja do listopada jeździłem bez tablicy z przodu. I co? i nic.
Trzeba się tylko nie wyróżniać z tłumu. Albo pozbyć pecha ciążącego nad sobą.....

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”