Lybra - radio OFF

bocianek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00

Lybra - radio OFF

Post autor: bocianek » 03 sty 2011, 13:45

Przytrafiło mi się tak, że komputer przestał wyświetlać informacje podczas gdy radio było włączone. Przy uruchomionym silniku wyświetlacz się zapalił, ale po uruchomieniu radia nadal widniał komunikat Radio OFF. Można było zmieniać stacje, przełączać na CD, regulować głośność, ale cały czas widniało Radio OFF. Natomiast przy zgaszonym silniku, bez przekręcania stacyjki, radio również działało, ale ekran komputerka był czarny.
Przeczytałem kilka porad na internecie, ale wszyscy radzili żeby wymontować ICS, sprawdzić bezpieczniki, wymienić komputer...itd. ( u mnie wszystkie bezpieczniki były dobre )
Jednak nie poddałem się tak łatwo i wyguglałem :link: ciekawą informację na pewnej niemieckiej stronie, gdzie jakiś niemiec pisał że znalazł poradę w języku holenderskim :)

No i tutaj prosta porada : w takim przypadku wystarczy wyjąć bezpieczniki migaczy oraz świateł awaryjnych ( u mnie były to 10A i 15A obok siebie w dolnym rzędzie, a wg niemieckiej stronki numery 13 i 14 ), następnie przekręcić stacyjkę w pozycje MAR, można wtedy spróbować włączyć radio- ale raczej nie powinno się ono w ogóle zapalić- u mnie po wyjęciu tych 2 bezpieczników ekran monitora był czarny i nie dało się włączyć radia, następnie wkładamy z powrotem nasze bezpieczniki i radyjko powinno działać jak wcześniej :) tzn. pokazywać nam stacje, a monitorek powinien już świecić po włączeniu radia bez przekręcania kluczyka :D

Swoją drogą gdy przeczytałem tę poradę nie za bardzo chciało mi się wierzyć w jej skuteczność ( bo co maja wspólnego bezpiecznik migaczy z radiem? ) ale to faktycznie działa!
I nie potrzeba wyciągać, programować czy też wymieniać całego komputera ;P

Mam nadzieję że komuś przyda się ta porada :D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lancia Lybra - Radio OFF

Post autor: bargaw3181 » 03 sty 2011, 15:44

: ok2 : Świetnie :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

krzysio_18
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 01 maja 2010, 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lancia Lybra - Radio OFF

Post autor: krzysio_18 » 06 mar 2011, 15:01

Mam ten sam problem i chętnie bym zaryzykował, ale boję się, że coś popierniczę i zakoduje mi się radio, a nie mam kodu ...

BTW 14 bezpiecznik jest tez między innymi od centralnego zamka, więc nie wiem czy przypadkiem centralny się nie zakoduje ...?

Awatar użytkownika
Rodżer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: Rodżer » 04 maja 2011, 12:51

No i padło również na mnie :) Objawy dokładnie jak opisane, zrobiłem wg powyższej instrukcji i... nic. Wróciłem do źródła (ta niemiecka strona) i tam człowiek podawał inną kolejność niż kolega - tzn. kluczyk ma być w pozycji MAR i wtedy wykonujemy operację wyciągania bezpieczników. I pomogło :)

AKTUALIZACJA
A więc od nowa po kolei, zrobiłem tak:
1. Kluczyk przekręcony - radio gra - wyświetlacz kaput
2. Wyciągam bezpieczniki - radio grać przestaje
3. Wkładam bezpieczniki
4. Wyłączam zapłon, włączam znowu i radio gra, wyświetlacz ok.
ale...
wsiadłem później do autka i co jest:
świecą obydwie poduszki, zegar pokazuje czas i datę z kosmosu, chwilowy świr wskaźnika temperatury (wskazówka na max, potem już ok). O ile dwie ostatnie rzeczy to pikuś, to do poduszek trzeba się podpiąć z laptopem, ale (przynajmniej w moim przypadku) nie było problemu z wykasowaniem błędów.
Podsumowując procedura działa, ale mogą być przygody. Podejrzewam, że popełniłem błąd nie wyłączając zapłonu przed włożeniem bezpieczników na miejsce. Napiszcie gdyby ktoś próbował :)
Item ględziarze i bajdury,/Ciągnący z nieba grubą rentę,/O, łapiduchy z Jasnej Góry,/Z Góry Kalwarii parchy święte,/
I ty, księżuniu, co kutasa/Zawiązanego masz na supeł,/Żeby ci czasem nie pohasał,/Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Julian Tuwim

bocianek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: bocianek » 08 sie 2011, 0:31

A no racja, najpierw kluczyk w pozycje MAR a potem bezpieczniki ;)
;)
Pozdrawiam

vogule
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2011, 23:15
Imię: macieK
Lokalizacja: poznań

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: vogule » 28 gru 2011, 23:28

też mnie to spotkało.
Wg instrukcji bezpiecznik nr 14 jest też od wyświetlacza ICS (nie tylko kierunki), więc nie ma chyba raczej co się dziwić, że to działa.
Niestety u mnie też po wyjęciu i włożeniu bezpieczników świecą się kontrolki od poduch (może nie potrzebnie po wyjęciu kluczyk przekręciłem z ciekawości w pozycję MAR?).

Właśnie o kablach czytam na forum, żeby wykasować te lampeczki, mam nadzieję się uda.

edit
Sprawa ze świecącymi kontrolkami już załatwiona. Kabel od viakena dał radę - błędy poduchy wykasowane.
pozdrawiam
lybra 1.8 zagazowana 2000r

Awatar użytkownika
chpis84
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2012, 17:05
Lokalizacja: koszalin

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: chpis84 » 29 lut 2012, 15:46

witam!
Mam podobny problem,radio działa,przyciski podświetlone, a wyświetlacz czarny,cały czas czarny. Tak więc zrobiłem jak koledzy radzili: kluczyk w MAR, radio gra, wyjmuje bezpieczniki 13 i 14(radio nadal gra),wyłączam stacyjke, wkładam bezpieczniki, kluczyk w MAR i...efekty są,ale nie takie jakie bym oczekiwał- świecą poduszki,wskaźnik temp oleju wariuje i wykasowany przebieg. I teraz pytanie,dlaczego radio nadal grało po wyjęciu bezp. i jak usunąć błędy poduszek??
Aha, dodam,że radio włączam w następujący sposób: naciskam na pokrętło wielofunkcyjne z prawej strony,nic się nie dzieje, ale jak następnie podkręcam reg. glośności to jest ok. Autko mam on niedawna i od zakupu nie działa wyświetlacz,a procedurę włączania radia wydedukowałem met. prób i błędów.
pozdrawiam

vogule
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2011, 23:15
Imię: macieK
Lokalizacja: poznań

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: vogule » 29 lut 2012, 17:02

chpis84 pisze:witam!
Mam podobny problem,radio działa,przyciski podświetlone, a wyświetlacz czarny,cały czas czarny. Tak więc zrobiłem jak koledzy radzili: kluczyk w MAR, radio gra, wyjmuje bezpieczniki 13 i 14(radio nadal gra),wyłączam stacyjke, wkładam bezpieczniki, kluczyk w MAR i...efekty są,ale nie takie jakie bym oczekiwał- świecą poduszki,wskaźnik temp oleju wariuje i wykasowany przebieg. I teraz pytanie,dlaczego radio nadal grało po wyjęciu bezp. i jak usunąć błędy poduszek??
pozdrawiam

radioodtwarzacz to inne bezpieczniki (w instrukcję spojrzałem), z poduchami poradziłem sobie bez problemu (post wyżej i nawet dla mnie - laika w tych sprawach - była to prosta sprawa), z przebiegiem i wskaź. temper silnika - u mnie nie było problemu.
Ps. U mnie ciężkie dojście do tych bezpieczników, jakieś kable, których za bardzo nie da się odgiąć przeszkadzają.
lybra 1.8 zagazowana 2000r

vogule
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2011, 23:15
Imię: macieK
Lokalizacja: poznań

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: vogule » 13 maja 2012, 20:29

I znowu radio off (ostatnio miałem pół roku temu).
Tym razem bez żadnych błędów.

Kluczyka nawet do stacyjki nie wsadzałem. Trzeba wyjąć na moment bezpiecznik 13 i 14 (chociaż co do 13 nie jestem pewien, bo w instrukcji 14 jest od ICS i może wystarczy tylko 14).

I nie ma co bez bezpieczników kręcić stacyjką, bo błędy przez to się pojawiają.
lybra 1.8 zagazowana 2000r

Awatar użytkownika
tomsterixus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: tomsterixus » 15 maja 2012, 21:51

vogule pisze:I znowu radio off (ostatnio miałem pół roku temu).
Tym razem bez żadnych błędów.

Kluczyka nawet do stacyjki nie wsadzałem. Trzeba wyjąć na moment bezpiecznik 13 i 14 (chociaż co do 13 nie jestem pewien, bo w instrukcji 14 jest od ICS i może wystarczy tylko 14).

I nie ma co bez bezpieczników kręcić stacyjką, bo błędy przez to się pojawiają.
Dokładnie popieram wystarczy tylko na chwile wyciągnąć wspomniany bezpieczniki "14" bez przekręcania stacyjki i wszystko wraca do normy

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: marq86 » 03 lis 2013, 16:20

vogule pisze:Dokładnie popieram wystarczy tylko na chwile wyciągnąć wspomniany bezpieczniki "14" bez przekręcania stacyjki i wszystko wraca do normy
No nie bardzo... Od kilku dni też borykam się z "Radio OFF" pomimo sprawnego i grającego systemu. Wyciąganie bezpieczników nic nie dało. Nie kombinuję z przekręcaniem kluczyka na MAR żeby nie zrobić gorzej. Cóż czeka mnie wizyta w ASO... :(
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

vogule
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2011, 23:15
Imię: macieK
Lokalizacja: poznań

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: vogule » 03 lis 2013, 20:36

hej,

U mnie też pojawiał się ten problem gdy kable z tyłu radia coś nie stykały (po wpięciu kostki z jack-em do mp3, coś słabo kostki powpinałem). Po porządnym wciśnięciu kostek problem zniknął.

pozdrawiam
lybra 1.8 zagazowana 2000r

maniek21112
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:18
Imię: Lancia Lybra 1.9jtd 115km
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - Radio OFF

Post autor: maniek21112 » 15 gru 2013, 21:25

W moim przypadku rozwiązanie problemu było proste, wystarczy odłączyć i podłączyć aku ;)

wypychkrzys1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:53
Imię: krzysiek
Lokalizacja: łódż

Re: Lybra - radio OFF

Post autor: wypychkrzys1 » 04 maja 2014, 19:03

: witaj : :nono: Panowie miałem to samo, wystarczy radio zresetować (odłączyć na chwilę akumulator)i to wszystko.Radio działa normalnie. : yesyes :

polo85
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:02
Imię: Paweł
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lybra - radio OFF

Post autor: polo85 » 10 lip 2014, 22:51

Na początku jako nowy użytkownik chciałbym, wszystkich przywitać i pozdrowić. Cieszę się że będę mógł zasięgnąć nowych inf. natury tech. wiedząc że są tu osoby które służą swoim doświadczeniem i wiedzą. Ja również obiecuję zaangażowanie i rzetelne inf. które mogą pomóc innym.
Moim problemem jest również radio które jak wcześniej zostało opisane posiada ten sam problem. Dla przypomnienia, radio bez przekręconego kluczyka gra, przyciski działają lecz ekran jest wygaszony, po przekręceniu kluczyka, monitor się włącza, wyświetla się napis radio oFF które dalej gra ale nadal bez możliwości wejścia w menu (zmiany balansu, basu i itp..) nie wyświetla się żadna stacja, po prostu trzeba wszytko robić po omacku.
I teraz uwaga, co już sprawdziłem.

1. Bezpiecznik za radiem jest dobry (10A). NIC
2. Odłączyłem akumulator żeby zresetować komputer, pamięć radia.NIC
3. Wsadziłem kasetę, muzyka z kasety gra. NIC
4. Rozebrałem radio przeczyściłem płytkę przedniego panela przycisków.NIC
5. Dobrałem się do bezpieczników świateł awaryjnych i kierunkowskazów, dla pewności zrobiłem to w każdy możliwy sposób opisany powyżej, co wydaje mi się ważne radio po wyjęciu bezpieczników nie przestało grać!!!Wyłączył się tylko monitor.

Moje pytanie brzmi co dalej, macie jakieś propozycje ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”