Lybra - DVD i kamera cofania

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: maydayns » 13 mar 2008, 19:36

Panowie czy wy piszenie o 6 stowach PLN?? 600 zlotych?? jesli tak to jest to dosc droga zabawa... czy jest on potrzebny i do kamerki i do DVD?? czy DVD mozna jakos inaczej podlaczyc?? tzn bez tego konwertera, chodzi mi o taki odtwarzacz 1 din samochodowy.
Seat Leon

Awatar użytkownika
emczo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: emczo » 13 mar 2008, 20:30

"maydayns" pisze:Panowie czy wy piszenie o 6 stowach PLN?? 600 zlotych?? jesli tak to jest to dosc droga zabawa... czy jest on potrzebny i do kamerki i do DVD?? czy DVD mozna jakos inaczej podlaczyc?? tzn bez tego konwertera, chodzi mi o taki odtwarzacz 1 din samochodowy.
raczej tak bo trzeba zamienić sygnał telewizyjny NTSC/PAL/SECAM na sygnał zjadliwy dla LCD w lybrze czyli RGB. Procedura niezbędna dla kamer, dvd czy PS2.
co do ceny to dałem linka i taka cena (faktycznie nieciekawa :( ) tam widnieje ale że cały ten szum około multimedialny dopiero się zaczyna. więc lada dzień pojawią się polskie odpowiedniki (może już ktoś to sprzedaje), bo urządzenie jest stosunkowo proste w budowie. proponuje używać Google i przeglądać allegro i inne serwisy aukcyjne (może tam są już gotowe konwertery z DVD). trzeba się uzbroić w cierpliwość.
jak ktoś coś znajdzie niech po prostu da znać.

znalazłem jeszcze to:

Hi everybody,
yesterday i made first succesful test of my own videointerface. You can see it here:
link do schematu połączeń kostki zielonej i czarnej - na czeskiej stronie
How to do it ?
First download and print the documents.Then:
The pin no.5 on the green 26pin connector must be connected to the ground (ICS chassis) to switch the ICS to TV mode.
Everything you need to do then is to take some SCART to SCART video cable,dissasembly one SCART connector and solder pins on the requested wires (just see the documents). It`s necessary to connect ground signals for red, green and blue to one wire and then to pin 3 on the black connector. Next important wire is wire 20 on scart connector (composite video in), it must be connected to pin no.17 on ICS black connector (to sync the picture). Then just connect other wires for red, green, blue and audio and it`s done.
Be sure to have regular RGB/Scart output on your DVD player, DVD with composite video out with simple reduction to SCART will not work ! Or use some converter.



schemat kostki zielonej
Obrazek
i czarnej
Obrazek

dodam, ze to ISC alfy 166.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 18:43 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
Lybra SW LX 2.4 JTD
fotoblog

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Simon » 13 mar 2008, 22:27

zara zara
czy to znaczy że zamiast konwertera za 600zika wystarczy odpowiednio scrosowac kable?
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: maydayns » 14 mar 2008, 16:55

No wlasnie gdzies juz czytalem chyba u wlochow na stronce ze wystarczy taki przerobiony kabelek i powinno smigac, byl nawet schemat ale opis po wlosku i nic tego nie skapowalem, nawet w jakism watku prosilem o to, by kotos, kto zna ten jezyk przetlumaczyl, ale chyba nikt nie znal i tak moje zainteresowanie powoli ucichlo, ale widze ze temat wraca to i moje zainteresowanie rosnie;)
Seat Leon

Awatar użytkownika
emczo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: emczo » 14 mar 2008, 17:35

"emczo" pisze:yesterday i made first succesful test of my own videointerface. You can see it here:
obawiam się, że panowie czytają tylko to co chcieli by było napisane :D
"videointerface" jest bodaj tym konwerterem :(
ISC z sygnałem PAL czy NTSC sobie nie poradzi - musi mieć sygnał RGB.
schematy dotyczą tego jak rozpracować tą "kablomanie" w ISC.
Jak jesteście tak zainteresowani to poleca Google lub serwisy aukcyjne - może ktoś sprzedaje taniej lub produkuje w Polsce to urządzenie
nie jestem zainteresowany montażem video w swoim samochodzie a jednak przysiadłem przy wyszukiwarce i po kilkunastu minutach znalazłem to co zaprezentowałem.
ruszcie do cholery te wasze otumanione włoszczyzną mózgownice.
wstyd. : nieee :
Polecam też jedna też przejrzeć linki które wcześniej przesłałem (chorwacki, słoweński i ten ostatni czeski).

Jeżeli ktoś by chciał mogę pomóc w tłumaczeniu - z chorwackiego
słoweński nie! - to terminy techniczne i co jak się pomylę, hmmm? :?
Parafrazując znane powiedzenie - Grzebiący w ISC myli się tylko raz! nie chce by było na mnie :wink:
Polecam słowniki w sieci np ang. - słoweński.
Lybra SW LX 2.4 JTD
fotoblog

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Nat » 14 mar 2008, 17:44

To ja jeszcze dodam, że pionier podłączania DVD do ICS, kwiatek, twierdził, że mozna dorwac odtwarzacze DVD wyposażone w funkcje podawania sygnału RGB. to by oszczędziło sporo fotygi.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Gość

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Gość » 14 mar 2008, 17:48

aja dodam że można podłączyć wszystkie istniejące czytniki dvd te przenośne i te stacjonarne/niekoniecznie posiadające wyjście RGB pozastosowaniu najprostszych konwerterów PAL-RGB NTSC M -RGB / a nawet kieszeń z HDD : yesyes :

Awatar użytkownika
emczo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: emczo » 14 mar 2008, 17:51

"Nat" pisze:To ja jeszcze dodam, że pionier podłączania DVD do ICS, kwiatek, twierdził, że mozna dorwac odtwarzacze DVD wyposażone w funkcje podawania sygnału RGB. to by oszczędziło sporo fotygi.
też słyszałem o tym i cena oscyluje w cenie konwertera. tak więc do poszukiwań albo do .........
... jana123456 może "sprzeda" przepisy swe tajemne. ;)
Lybra SW LX 2.4 JTD
fotoblog

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Nat » 14 mar 2008, 17:57

Emczo, moze wyslemy delegację do Jeleniej celem pozyskania noł hał? :lol:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Gość

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Gość » 14 mar 2008, 18:01

nie ma co sprzedawać tylko każdy z was ma jakiś odtwarzacz dvd z divixem i różnymi wyjściami wystarczą niewielkie przeróki i można cieszyć się obrazemna ics wczoraj zacząłem walkę z tunerem tv clariona do ics gość se zarzyczył.jednak ta dyskusja nie wnosi nic pożytecznego wręcz przeciwnie pogłębia chaos u tych co nic niewiedzą lub nie chćą wiedzieć atym co chcieliby by się dowiedziedziećnie przynosi nic .więcej w tm temacie ma do powiedzenia szerszen ale on milczy jak grób /roztrzaskali protokół transmisji ics /a jak się to wie to reszta to bajka,można wtedy cuda na kiju ćwiczyć z ics/ : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :Ja bym proponował delegację do szerszenia to dopiero gośc.Na temat podłączenia dvd kamery cofania itp pierdół jest mnóstwo w necie /dokumentacja na stronach clublybra.it czarno na białym napisane /tylko należy pamiętać :NIE SZKODZIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak na marginesie ics jest podobny do nawigacji porsche /tych starszych rocznikó /nawet wyprowadzenia te same i ten sam procek w środku co w lancii.czyżby podobieństwo a może coś więcej????????????????????

Awatar użytkownika
emczo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: emczo » 14 mar 2008, 18:51

instalka dvd z clublybra po wlosku.

Mam (prawie :wink: ) dobrą wiadomość
Przeglądałem dziś allegro i w dziale "Allegro ? RTV i AGD ? Sprzęt car audio ? Zmieniarki CD ? Fabryczne"
- o dziwo! - znalazłem (pierwszy raz się tam pojawiły) adaptery multimedialne dla Audi, Mercedesów i VW( Seat, Skoda Vw: Touareg, Touran, Golf 5, T5, Caddy, Jetta).
Na razie nieśmiało ale zaraz pewnie tego będzie zatrzęsienie - co i ceny obniży.
to cuś nazywa się "Multimedia Interfeace Adapter" (pisownia oryginalna) lub "DVD TV Multimedia adapter".

na razie w cenie 350 - 480 zł. :ojej:
ale w przyszłości ...............? :nono: Who knows?
Najważniejsze, że lody zostały przełamane!
Wyścig się rozpoczął!
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 18:46 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty
Lybra SW LX 2.4 JTD
fotoblog

kwiatek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: kwiatek » 02 kwie 2008, 10:58

Witam ponownie. Na forum miałem małą przerwę, byłem bardzo zajęty budową domku, ale już prawie. Mam jeszcze moją Lybrę, chociaż chciałbym ją za chwile sprzedać, bo mam zarezerwowaną drugą. Dvd w mojej działa prawidłowo, w tej drugiej będę chciał zamontować HDD playera, który już czeka. Tak jak kiedyś napisałem, każde urządzenie z wyjściem RGB można podłączyć do ICS łybry lub z wyjściem compsite, ale przez konwerter jednak to trochę drogo. Ja korzystałem ze zdjęć i opisów z włoskiej strony plus własne rozwiązania.Pozdrawiam i załączam zdjęcie:
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 18:50 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wrzuciłem fotkę na nasz serwer ;) Pisownia.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Toper » 02 kwie 2008, 12:19

"kwiatek" pisze:Witam ponownie na forum miałem małą przerwe byłem bardzo zajęty budową domku ale już prawie, mam jeszcze moją Lybrę chociaż chciałbym ją za chwile sprzedac bo mam zarezerwowaną drugą dvd w mojej działa prawidłowo w tej drugiej będe chciał zamontować HDD playera który już czeka. Tak jak kiedyś napisałem każde urządzenie z wyjściem RGB można podłączyć do ICS łybry lub z wyjściem compsite ale przez konwerter ale to trochę drogo ja korzystałem ze zdjęć i opisów z włoskiej strony plus własne rozwiązania.Pozdrawiam i załączam link do zdięcia
a mógłbyś jakiś schemat, manual tego swojego rozwiązania zamieścić? Jeśli nie teraz to może robiąc ta następną Lybrę?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Gość

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: Gość » 03 kwie 2008, 7:53

Emczo masz rację wszystko jest .Kolega kwiatek ma również rację hdd playera też podłączysz. Jest cosik takiego na allegro lub gość przywoził cosik takiego od niemiaszków i też to hula .Podstawy są na club lybra it reszta to fantazja tylko nieraz nie zadowalające efekty. chyba kolega dzida jest na etapie mp3 playera.Przy podłączaniu hdd musisz mieć dwa napięcia +5V i +12V reszta to bajka.no chyba że Twój hdd playerek ma wewnętrzy zasilacz to nie potrzeba dwóch napięć :D

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Lybra -DVD i kamera cofania

Post autor: zbychoo » 03 kwie 2008, 9:23

A czy nie dałoby się gdzieś umieścić "spolszczenia" tejże włoskiej instrukcji na naszym forum? Nie musi to być przecież artykuł napisany od podstaw. Wystarczą chociaż objaśnienia i wskazówki do samych zdjęć z włoskiej stronki.
Ja zastanawiam się nad HDD playerem ale patrząć tą stronkę w wersji oryginalnej wciąż ogarnia mnie wielkie przerażenie że miałbym to sam robić
8O przydałoby się coś, z czym zwykły zjadacz chleba bez średniej wiedzy elektronicznej, mógłby sobie poradzić :) chyba nie wymagam za wiele :wink:
jest - Lancia Lybra SW 2,4 JTD 150 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”