Lybra - DVD i kamera cofania

goly213
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:41
Imię: Marek
Lokalizacja: Krasnik Lubelski

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: goly213 » 03 lis 2013, 17:20

Jeżeli ktoś może to niech wyśle mi hasło, albo plik na maila. "goly213@wp.pl" Dzięki z góry
Lancia Lybra SW 2,0 20V 113kw

marianbula1989
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2013, 13:17
Imię: marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: marianbula1989 » 09 lis 2013, 18:32

Witam, jaki koszt byłby podlączenia dvd i kamerki, pisze do kolegi z Jeleniej Góry
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 18:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia!!!

goly213
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:41
Imię: Marek
Lokalizacja: Krasnik Lubelski

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: goly213 » 11 gru 2013, 18:41

Jeżeli chodzi Ci o Jana123456 z JG to koszt około 1000 PLN
Lancia Lybra SW 2,0 20V 113kw

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: meqqex » 11 gru 2013, 22:06

materiał + robocizna ma się rozumieć?
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: bronx » 16 gru 2013, 10:28

To ja założę za 500zł w CZ-B
a kolorowy 900zł.
:)

goly213
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:41
Imię: Marek
Lokalizacja: Krasnik Lubelski

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: goly213 » 21 gru 2013, 12:44

Kolega Jan z JG przerabia oryginalny wyświetlacz i na nim wyświetlany jest obraz z dvd i kamery cofania. Wywala także Bose i robi w niej dźwięk 5.1 O bliższe szczegóły musicie się już z nim kontaktować. Pozdrawiam
Lancia Lybra SW 2,0 20V 113kw

Jason
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2013, 8:48
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: Jason » 21 gru 2013, 19:22

Witam, Podjąłem się samodzielnego montażu tunera dvb-t w lybrze. Mam ICS bez navi i bez gniazda 13pin
wszystkie modyfikacje wykonałem na podstawie tego manuala:
http://www.clublybra.com/multimedia/Lyb ... 3%20II.pdf

Jedyny problem na jaki napotkałem dotyczy tego obrazka:
Obrazek
Autor manuala nakazuje podłączyć poprzez przełącznik punkt na płytce (A2) z pinem 19(wyjście video) w gnieździe scart. Mój problem polega na tym że w moim dekoderze pod tym pinem nie ma żadnego przewodu. Posiadam dekoder wiwa hd-50. Jest tu ktoś kto może mi rozjaśnić dlaczego tak jest?
Podejmując się tego projektu sugerowałem się tym postem:
Autor użył tego samego dekodera
omega04 pisze:Witam, chciałem się pochwalić moimi dokonaniami :), właśnie mniej więcej skończyłem montaż dekodera DVT-T z możliwością odtwarzania mp3 oraz filmów i zdjęć do swojej lyberki :).Narazie głównie wykorzystam to jako player gdyż ten dekoder jest tylko cyfrowy a u mnie niestety jeszcze nie ma kanałów w tej technologi. Posiadam radio bez navi a także bez wtyczki 13 pin. Podłączenie wydaje mi się całkiem proste (oczywiście dla kogoś kto się sprawnie posługuje lutownicą) gdyż nie trzeba robić wzmacniacza synchronizacji.

To jest ten dekoder http://www.tinyurl.pl?hMZ43jep.
Naprawdę fajna sprawa jest to małe potrzebuje co prawda zasilania 5V 1.5A ale już zamówiłem na allegro taki do zapalniczki więc wystarczy tylko podłączyć kable i będzie śmigać.

Całość robiłem w oparciu o ten schemat : http://www.tinyurl.pl?BNoAk4Xt, chodź nie do końca chciało mi to działać po kilki kombinacjach się udało, obraz zaczął być wyświetlany. Podłączenie radia do dekodera zrobiłem za pomocą dwóch kabli, z radia wychodzi kabel VGA o kolo 20 cm zakończony wtyczka vga, a do samego dekodera podłączyłem się skrętka sieciową, śmiga aż miło :). Nie mam jeszcze zdjęć gdyż narazie nie miałem czasu tego robić, a jeszcze nie skończyłem gdyż muszę założyć jeszcze małe kostki łączące przełącznik z radiem (narazie taka mała prowizorka). Gdyby ktoś miał problem z tym konkretnie radiem bez wtyczki pin 13 to chętnie pomogę :).
Ten problem rozwiązałem. Dla innych zaciekawionych tematem napiszę o co chodziło. W gnieździe scart kabla łączącego telewizor z dekoderem pin 19 jest krosowany z pinem 20. dlatego w momencie gdy ja podłączałem się bezpośrednio pod gniazdo w dekoderze interesujący mnie sygnał był na pinie 20.
Po podłączeniu wszystkiego i zamontowaniu ICS,a wszystkie funkcje działają ale niestety obraz na wyświetlaczu jest biały i cały czas podświetlany. Sprawdziłem wszystkie połączenia i są prawidłowe.
Pytanie do ludzi których wykonali coś takiego u siebie, co może powodować taki stan rzeczy?
Nie wiem czy tak powinno być ale na płytce wszystkie punkty masowe i sygnału RGB mają zwarcie. Jest ktoś kto może mi powiedzieć czy taki stan rzeczy jest poprawny czy po prostu mam uszkodzonego ICS'a

Obrazek

Jason
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2013, 8:48
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: Jason » 22 gru 2013, 16:34

Nie ma na tym forum nikogo kto wykonał taką przeróbkę u siebie?

Temat Rozwiązany. Wszystko śmiga jak ta lala :). Możecie śmiało działać według tego manuala. Jest poprawny :)

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: NajMlodszyM » 13 lut 2014, 20:45

Witam !
Ja do swojego radyjka bez navi i gniazda 13 pin w Lybrze chciałbym podłączyć coś takiego:http://allegro.pl/smart-tv-box-andrino- ... 34999.html
Smart TV w lybrze ? Czemu nie :)

Pojawia się tylko problem połączenia tego ustrojstwa z radyjkiem, bo póki co, wszystkie urządzenia, które znalazłem, mają wyjścia HDMI albo COMPOSITE.

Jedyne rozwiązanie, z racji bardzo wysokiej ceny konwertera COMPOSITE na RGB, to... zastosowanie konwertera HDMI --> VGA --->RGB. Koszt kompilacji takich konwerterów/adapterów oscyluje w okolicach 30 złotych. Teraz pytanie:

Czy próbował ktoś podłączyć do radia w Lybrze jakieś urządzenie przez kabel VGA, który jak by nie patrzeć dostarcza sygnał RGB ? Czy ten projekt ma szansę na pozytywne zakończenie, czy raczej przygotować się na montaż wiwy-50hd, który to nie wymaga żadnych skomplikowanych adapterów/konwerterów ?

Taki android box w lybrze, po uzbrojeniu go w GPS USB + internet przez wifi ze smartfona bądź modemu USB daje nam nieskończone możliwości multimedialne w Lybrze, + Automapa, mapy google, youtube, skype, facebook, gry, aplikacje do mierzenia osiągów samochodu i miliard innych aplikacji z Google Play...

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: bronx » 18 lut 2014, 9:40

NajMlodszyM pisze:.... zastosowanie konwertera HDMI --> VGA --->RGB. ....
Sygnal vga musisz mieć o f jak RGB TV a nie komputerowy, wtedy się uda.
Konwertery VGA dadzą Ci obraz do wyświetlenia na monitorze, ICS tego nie przełknie.

slawek1jan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2012, 16:21
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: slawek1jan » 10 mar 2014, 22:30

Witam mam isc z wejściem 13 pinowym z tylu i chciałbym to podłączyć bez integracji w płytę .I tu moje pytanie odnośnie tego wzmacniacza sygnału opartego na układzie lm1881n,na schemacie znajdują się w tym układzie dwa kondensatory 0.1uF i rezystor 680kohm one tez są niezbędne czy obedzie się bez nich.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: bronx » 11 mar 2014, 7:37

slawek1jan pisze:Witam mam isc z wejściem 13 pinowym z tylu i chciałbym to podłączyć bez integracji w płytę .I tu moje pytanie odnośnie tego wzmacniacza sygnału opartego na układzie lm1881n,na schemacie znajdują się w tym układzie dwa kondensatory 0.1uF i rezystor 680kohm one tez są niezbędne czy obedzie się bez nich.
To zależny jaki sygnał będziesz wprowadzał.

slawek1jan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2012, 16:21
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: slawek1jan » 11 mar 2014, 10:49

Kolego bronx możesz to bardziej sprecyzować czyli że z układem jest do jakiego sygnału a bez do jakiego?

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: bronx » 12 mar 2014, 9:03

Lm używasz do wyodrębnienia sygnału synchro, lub/i jego odwróceniu, wszystko zależy od tego co wprowadzasz np. sygnał z DVD RGB po euro w trybie wymieniony w postach pójdzie bez LM.

slawek1jan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2012, 16:21
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - DVD i kamera cofania

Post autor: slawek1jan » 12 mar 2014, 9:36

Czyli według tego co piszesz to jeżeli posiadam dvd z rgb z wyjściem euro, to wystarczy, że podłącze do mojego wejścia 13 pinowego do isc 3 kable rgb, 1 kabel od synchronizacji scyn, 3 kabelki z masa i to będzie chodzić i już tego układu z lm1881n nie potrzebuje, a obraz będe zmieniać za pomocą przycisku trip. Popraw mnie, jeśli się mylę bo chyba to za proste.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 9:42 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia/ortografia!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”