Kappa - pytanie odnośnie radia

Awatar użytkownika
slawsur
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: slawsur » 13 cze 2005, 21:52

Mam dziwne zjawisko podczas słuchania muzy w swojej Kappie Mianowicie jak słucham radia wszystko jest jak w najlepszym porządku ale gdy przełacze na CD to jeden głośnik wogóle nie wydaje z siebie dźwieku (tz. wydaje jakieś ciche charczenie) Nie wiem czy to wina radia zmieniarki czy też źle nagranych płyt A może gdzieś jakiś kabelek nie łaczy ?? Dobrałem sie do głośnika i podpiołem inny ale wraz to samo Wiem że to orginalne radio nie jest zbyt dobre a ta usterka nie jest zbyt dokuczliwa (ani nie słucham głośno muzy ani nie jeżdżę "na zimnego łokcia :D " i głownie słucham radia) ale trzeba do tego zajrzeć wiec może ktoś z was drodzy " bracia lanciści" mi pomoże i wyjaśni ową przypadłośc i ją zlikwidować Z góry dziękuję :) :)
Lancia K 2.4 20V 98r. 180kkm

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: makek » 13 cze 2005, 22:00

Czy da radę podpiąć zmieniarkę pod inny wzmacniacz, chociaż samo wyjście audio? Sprawdzisz w ten sposób tor wzmocnienia swojego radia z tzw. obcego źródła. Odpinać przewodów od głośników nie ma sensu kiedy FM gra OK.

Awatar użytkownika
slawsur
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: slawsur » 13 cze 2005, 22:05

Hmm raczej nie bo nawet nie wiem z kąd wziść inny wzmacniacz samochodowy A z objawów nie da sie wywnioskować co sie dzieje?? Dodam jeszcze tylko że czasem zaskakuje ten jeden głośnik (ale b. rzadko) i wtedy jest wszystko OK do momentu wyłaczenia kluczyka Po ponownym uruchomieniu znowu głośnik milczy
Lancia K 2.4 20V 98r. 180kkm

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: Kubek » 14 cze 2005, 11:50

sprawdz kostki iso, moze mocno ciagneles radio czy cos albo po prostu kostka byla slabo zapieta i sie poluzowala.

Ja mam w swojej dedrze cos takiego ze czasami mi dziala np. tylko przednie glosniki a tylnie nie albo ktores z nich burcza itp rzeczy mi sie dzieja ale to jest tylko wtedy jak jest slabe napiecie na akumulatorze, jak jest juz rozladowany. Polecam zmierzyc napiecie na akumulatorku, mi sie dzialo cos takiego juz przy 9V, moze cie niedoladowuje akumulatora
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: makek » 14 cze 2005, 13:27

Jak raz gra, a pięć nie to może faktycznie obluzowała się jakaś wtyczka. Jeśli masz dostęp do zmieniarki to zobacz czy jest tam złącze typu cinch, jeśli tak, to daje to kilka możliwości sprawdzenia. Jeżeli sprawdzisz połączenia na kostkach lub innych podobnych (różnie jest to w zmieniarkach), a dalej będzie źle, to pozostaje Ci zabawa w podmiany np. zamiast zmieniarki podłącz discmana, walkmana, czy inne radio pod wejście w Twoim radiu samochodowym. Kiedy pisałem o wzmacniaczu, to miałem na myśli zwykły, obojętnie jaki który wzmocniłby sygnał ze zmieniarki. powodzenia

Awatar użytkownika
slawsur
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - pytanie odnośnie radia

Post autor: slawsur » 14 cze 2005, 17:37

Dzieki za rady w najblizszym czasie postaram sie wszystko sprawdzić Też podejżewam że coś sie obluzowało bądź przerwało :? ( co niestety w mojej kappie dość często sie zdarza i jak czytam na forum nie tylko w mojej) Jeszcze raz dzieki
Lancia K 2.4 20V 98r. 180kkm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”