Kappa - CB Radio

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - CB Radio

Post autor: Blash » 05 paź 2005, 16:22

co powiecie o unidenie 520xl ???

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 05 paź 2005, 18:18

szczerze mówiąc pierwszy raz na oczy go widze nie mam zdania na ten temat.... :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
EVAN CORTEZ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 287
Rejestracja: 13 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: EVAN CORTEZ » 05 paź 2005, 18:36

Ja mam presidenta taylora i sobie chwale.załatwiłem go nowego za chyba 500pln i jest super.Na początku miałem krótk antene na magnes ale wymieniłem ją na długą mocowaną na reling też president.Tą mała mam do sprzedania więc jeśli ktoś jhest zainteresowany to czekam na propozycje.
Pozdrawiam i szerokości :D
moja historia
BMW E38 735iA 1998 236KM V8

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 05 paź 2005, 21:12

"EVAN CORTEZ" pisze:Ja mam presidenta taylora i sobie chwale.załatwiłem go nowego za chyba 500pln i jest super.Na początku miałem krótk antene na magnes ale wymieniłem ją na długą mocowaną na reling też president.Tą mała mam do sprzedania więc jeśli ktoś jhest zainteresowany to czekam na propozycje.
Pozdrawiam i szerokości :D
i jak poprawa jest znaczna nie...sam jezdziłem na poczatku z magnesem ale stwierdzilem ze to nie to jednak...na magnesie midlanda to tak ok 3km ściągała a na bacie presidenta znacznie dalej ....... :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - CB Radio

Post autor: Krzysiek » 06 paź 2005, 10:15

A ja mam Unidena 510 (w Kappie) zamontowanego w niszy popielniczki. Co prawda montaż wyszedł nieco na wcisk, ale da się to zrobić. Klapka normalnie się zamyka i po odłączeniu gruszki i zamknięciu klapki nie widać radia.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2005, 10:57 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 06 paź 2005, 10:34

"Blash" pisze:co powiecie o unidenie 520xl ???
Najlepsze w tym przedziale cenowym (nowe radyjka). Ma RG gain co jest wazne w duzych aglomeracjach. PA (papuga) - mal przydatna ale jakktos lubi pokrzyczec ;). Jedyna wada tego radyjka jest 'szybka 9-ka' zamiast 19-ki, ktora nie przydaje sie do niczego bo w dzisiejszych czasach sluzby nie nasluchuja na kanale 9-tym.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 06 paź 2005, 10:40

nie bardzo wiem co rozumiesz pod słowem kiepski kiepska.
Generalnie radyjka te generuja dosc duzo szumu i pisku w eterze.
Maja kilka dodatkowych gadzetow, ale troche skopana elektronike.
Z tego co pamietam to ONWA standardowo wlacza sie na 9-ke i alb trzeba przestawiac albo skorzystac z szybkich kanalow.
Przelaczanie kanalow maja elektroniczne ale i tak nie podlaczysz sterowania w mikrofonie :(.
Oba nie maja RF gaina, ktory przydaje sie w gaszczu przekazow na CB.
Ich duza zaleta jest CENA!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 06 paź 2005, 10:42

"EVAN CORTEZ" pisze:Ja mam presidenta taylora i sobie chwale.załatwiłem go nowego za chyba 500pln i jest super.
Taylor jest chyba ciut drozszy ale za to bardzo malutki, aktualnie President tez zaczal kaszanic radyjka, zwlaszcza te nowe modele (II).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - CB Radio

Post autor: Blash » 06 paź 2005, 12:09

nie znam sie na cb wiec nie wiem, o co chodzi z tą 9 i 19??

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 06 paź 2005, 12:19

"Blash" pisze:nie znam sie na cb wiec nie wiem, o co chodzi z tą 9 i 19??
Masz 40 kanalow, 1-40. Mozesz sobie np ustawic kanal 28 (ogolny wywolawczy i do romow miedzy Polakami za granica) a szybkim przelacznikiem wlaczyc kanal 19 (kanal drogowy) lub 9 (alarmowy - obecnie nieuzywany :().
Oczywiscie mozesz tez zrobic tak jak ja - jezdze na 'szybkiej 19-ce' a normalnie mam ustawiony 17 i gdy potrzebuje z kims dluzej porozmawiac to mowie mu: "Daj 2 w dol" lub "Przejdz na 17" i wtedy jednym przelacznikiem mam zmieniony kanal ;).
W rzeczywistosci w drodze uzywa sie kanalu 19-go i tylko w przypadku np. poszukiwania konkretnej ulicy sie to zmienia. Jednakze szkoda ze 520 -ka nie ma szybkiej 19-ki ;) ale i tak uwazam ja za najlepsze radyjko w tej cenie.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 06 paź 2005, 19:17

"tomek" pisze:
nie bardzo wiem co rozumiesz pod słowem kiepski kiepska.
Generalnie radyjka te generuja dosc duzo szumu i pisku w eterze.
Maja kilka dodatkowych gadzetow, ale troche skopana elektronike.
Z tego co pamietam to ONWA standardowo wlacza sie na 9-ke i alb trzeba przestawiac albo skorzystac z szybkich kanalow.
Przelaczanie kanalow maja elektroniczne ale i tak nie podlaczysz sterowania w mikrofonie :(.
Oba nie maja RF gaina, ktory przydaje sie w gaszczu przekazow na CB.
Ich duza zaleta jest CENA!!!
oba radyja miały szybkie 19 onwa moja standardowo odpala sie na 33 (sam zastanawiam sie dlaczego) po odlaczeniu powera a tak pamieta każde ustawienie kanału ostatnio uzywanego.... ale to zaden problem co do szumów to kwestia dobrego zestrojenia ale w tej kwestii presidenty sa najlepsze ale i cenowo tez sa "najlepsze" dodatkowo radyjska oba alanek i onwa maja scana -przeszukiwanie automatyczne kanałów a uniden - nie wiem z tego co widziałem to raczej nie a pomocne przy znalezieniu np kanału na któryum jest jakakolwiek konwersacja np busy gadaja na innych ruscy na 15 kanale ale i czasami zmieniaja .Mi sie to bardzo przydaje i szybka 19 na którym przwaznie pytasz o drogę ..... :wink: wiecej do szczescia nie potrzeba a sterowanie elektroniczne konkretnie zmiana kanałów moim zdaniem to zaleta a mikrofomu z przełaczaniem nie próbowałem podpinać ale za takie pieniądze nie ma czego od radia wymagać ale szczerze polecam ze swojej strony alana lub onwe powiem tak podlec na parking do keirowcy jakiegoś trucka i zobaczysz na czym chłopaki jeżdzą popytaj o opinie ... powiem ci że maja alany tak z 80% kierowcow, widziałem też onwy a bogatsze firmy zapodaja nawet presidenta...... ... pozatym RF gain też mi sie wydaje zbedny....zasada jest jedna najbliższy ciebie i tak ma silniejszy sygnał (przekrzyczy wszystkich)niż ten co dalej.... :wink: a różnica cen pomiedzy unidenem a alanem chyba nie jest az tak wielka...



pozdro CB maniacy...
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 07 paź 2005, 9:21

"2fines" pisze:powiem tak podlec na parking do keirowcy jakiegoś trucka i zobaczysz na czym chłopaki jeżdzą popytaj o opinie ... powiem ci że maja alany tak z 80% kierowcow, widziałem też onwy a bogatsze firmy zapodaja nawet presidenta...... ... pozatym RF gain też mi sie wydaje zbedny....zasada jest jedna najbliższy ciebie i tak ma silniejszy sygnał (przekrzyczy wszystkich)niż ten co dalej.... :wink: a różnica cen pomiedzy unidenem a alanem chyba nie jest az tak wielka...
Ok. Ja polecam Unidena, Ty Alana, kazdy wybierze co zechce - a co do tego jakie radyjka maja kierowcy - niestety slychac to w eterze, szumy, piski, trzaski. Wspolczesne presidenty tez nie sa za specjalne - a tak BTW: President poczatkowo nie mial wlasnyc konstrukcji sprzedawal Unidena pod wlasna marka i wtedy rayjka byly znakomite. Aktualnie juz sam je konstruuje i... pozostawiaja wiele do zyczenia. Np. w opini fachowcow od CB President Johny jest gorszy od Unidena 520 (roznia sie tylko szybka 9/19).
Uniden jest drozszy od Alana/Onwy o jakies 100 zl.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 07 paź 2005, 10:12

"tomek" pisze: Ok. Ja polecam Unidena, Ty Alana, kazdy wybierze co zechce - a co do tego jakie radyjka maja kierowcy - niestety slychac to w eterze, szumy, piski, trzaski.
dokładnie zgadzam sie ty wezmiesz unidena a ja alana inni wybiora wkońcu to forum dyskusujne...Za szumy nie sa odpowiedzialne w pełni radia wystarczy przejechac sie pod linia wysokiego napiecia i szum trzaski bedą (linie trolejbusowe, rozdzielnie elekt .....).Środowisko jest różne pełne zakłóceń , przejezdzający obok Ciebie ścigacz tak zmieli fale że nic nie bedzie słychać, piski zazwyczaj spowodowane są złą masą anteny (po jakims czasie blacha wokół anteny lubi rdzewieć bez odpowiedniego zabezpieczenia a podstawa w CB jest dobra masa a nikt o to nie dba , dopiero jak widzi ze radyjko cińko śmiga to zaczyna poprawiać.. .... :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - CB Radio

Post autor: Torell007 » 07 paź 2005, 10:16

kurcze ... ja sobie też myślę o CB ... ale takie jakies nie za wielkie żeby w Ygreku upchać, no i anteną nie oszpecić linii tego maleństwa :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 07 paź 2005, 10:20

"2fines" pisze:Za szumy nie sa odpowiedzialne w pełni radia
O zapomnialem dodac Unidenek ma jeszcze filtr analogowy ANL, tory eliminuje wiekszosc tego typu zaklucen ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”