Kappa - CB Radio

Awatar użytkownika
domin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 15 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Kappa - CB Radio

Post autor: domin » 26 sie 2005, 8:48

Wita, z tego co przeczytalem CB to fajna sprawa,mozna troche zaoszczedzic na mandatach no i nie bladzic w nowych miejscach.A jakie sa koszty kupna radia?czy jest jakias oplata za urzytkowanie?
pozdrawiam
Kappa Turbo 16V

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 26 sie 2005, 9:44

Koszty radyjka + antenki powinny zmiescic sie w jakis 450 zl. + montaz i strojenie anteny.
Aktualnie mozna uzywac bez pozwolen wszystkich radyjek majacych homologacje.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
domin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 15 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Kappa - CB Radio

Post autor: domin » 26 sie 2005, 11:09

"tomek" pisze:Koszty radyjka + antenki powinny zmiescic sie w jakis 450 zl. + montaz i strojenie anteny.
Aktualnie mozna uzywac bez pozwolen wszystkich radyjek majacych homologacje.
Dzieki za odpowiedz,cos czuje ze juz dzis pojezdze za radyjkiem,fajna sprawa,zreszta antena na klapie Kappy bedzie fajnie wygladać :D
Kappa Turbo 16V

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 26 sie 2005, 13:17

"domin" pisze: Dzieki za odpowiedz,cos czuje ze juz dzis pojezdze za radyjkiem,fajna sprawa,zreszta antena na klapie Kappy bedzie fajnie wygladać :D
Tylna klapa nie jest najlepszym miejscem na umieszczenie ateny, najlepszy jest srodek dachu i najlepiej z dziura w nim ;), ale tylna klapka jest najpraktyczniejsza.
Ja mam antenke hustlera:
http://allegro.pl/show_item.php?item=61345587
sprawuje se ok.
Ps.Nie zapomnij podkleic folii (najlepiej przezroczystej) w miejscu mocowania magnesu - chocbys nie wiem jak sie staral to bez folijki i tak porysujesz lakier.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: Luckyy » 30 wrz 2005, 22:23

mozesz pokazac fotki jak to wyglada u Ciebie ?
jak jest zamocowane radyjko?

jakie radio wybrac - bo mam na to ochote ale nie mam zielonego pojecia o takim sprzecie ?!?

czy zntene tez mozesz latwo i szybko schowac tak zeby na parkingu pod marketem nie 'pozyczyli sobie' ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Arek76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 112
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Łuków /lubelskie
Kontakt:

C.B.

Post autor: Arek76 » 01 paź 2005, 10:48

Osobiście polecam C.B. radyjko.Swoje mam zamontowane od paru miesięcy i sporo zaoszczędzonych pieniędzy w tym okresie.Wydatek rzędu 410zł szybko się zwraca-no i te punkty.Radio alan 100(260zł. nowe z gwarancją)+antenka sirtela(150zł. nowa,wwiercona na dachu)+ montaż na miejscu(gratis). Zdecydowanie POLECAM Kolegom!
Thema 2.0 16V 152KM V.I.S. 1993r

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 01 paź 2005, 22:02

witam!!
ja planuje kupic sobie wlasnie alana 100 plus ale zastanawiam sie nad antena..
na allegro spodobaly mi sie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66194890 antena ma 66 cm i 1,5 db
nie chce montowac anteny na stale jak rowniez nie podobaja mi sie 100 cm baty...
moze ktos uzywa takiej anteny, interesuje mnie jaki zasieg mozna z niej wyciagnac??
pozdrawiam serdecznie
Michał

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 01 paź 2005, 23:43

"mufnal" pisze:Ręczniak nie jest taki zły , też można podłączyć mikrofon, tylko niewiem jaki będzie zasięg :cry:
reczniak to pomyłka sam miałem go zaledwie kilka tyg - na gumowej antenie cienizna dopiero wyprowadzenie na bata polepszyło sprawe ale jednak radyjo z gruchą :lol: i porządny bat to jest to.. :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 02 paź 2005, 20:58

wlasnie na allegro zamowilem sobie alana 100PLUS z antena magnesowa 1,5db 66 cm
mam nadzieje ze zaoszczedze wreszcie na mandatach..
pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 02 paź 2005, 21:53

"Mieczyk" pisze:wlasnie na allegro zamowilem sobie alana 100PLUS z antena magnesowa 1,5db 66 cm
mam nadzieje ze zaoszczedze wreszcie na mandatach..
pozdrawiam serdecznie
66cm to troszku może być mało ale na dopytanie starczy , ja mam 1.2m bata i smiga dobre 12km poza miastem :wink: a alan to dobry wybór proste radio za niewielkie pieniadze . Ja od małego na onwie smigam i nie narzekam a możliwości przeróbki na mocniejsza sa wieksze.... :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 05 paź 2005, 15:36

zamontowalem juz sobie radyjko, chodzi super, antena 66 cm jest jak narazie wystarczajaca
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: C.B.

Post autor: tomek » 05 paź 2005, 16:02

Odradzam ALANA 100+, 48+ i Onwe MK3.
Polecam Unidena 520 XL lub jakiego starszego Presidenta ;)
CO do antenek, ja mam magnesowego Hustlera i mi wystarcza ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 05 paź 2005, 16:03

"Mieczyk" pisze:zamontowalem juz sobie radyjko, chodzi super, antena 66 cm jest jak narazie wystarczajaca
pozdrawiam
Michał
Nie zapomnij zestroc antenki, bo jak bedziesz mial SWR >3 to mozesz spalic radyjko!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 05 paź 2005, 16:04

"2fines" pisze: a alan to dobry wybór proste radio za niewielkie pieniadze . Ja od małego na onwie smigam i nie narzekam a możliwości przeróbki na mocniejsza sa wieksze.... :wink:
Wg mnie Alan jest kiepski, tak samo jak nowa ONWA - stara 'cegla' jest o niebo lepsza!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - CB Radio

Post autor: 2fines » 05 paź 2005, 16:14

"tomek" pisze:
"2fines" pisze: a alan to dobry wybór proste radio za niewielkie pieniadze . Ja od małego na onwie smigam i nie narzekam a możliwości przeróbki na mocniejsza sa wieksze.... :wink:
Wg mnie Alan jest kiepski, tak samo jak nowa ONWA - stara 'cegla' jest o niebo lepsza!!!
nie bardzo wiem co rozumiesz pod słowem kiepski kiepska. Można sobie montnąć presidenta ze skala częstotliwości za 900zl w górę to bedzie ekstra radyjo ale sądze że nie do samochodu za taką kaskę.:wink: ..wśród 4 watówek jednak najbardziej popularne sa alany mniej onwy można to porównac do telefonów większośc posiada nokie a w mniejszej liczbie sa inne marki podobnie z samochodami a o gustach sie nei dyskutuje miałem alana teraz mam onwe i na jedno i na drugie nie narzekam... ........ :wink: :wink: widziałem aparatów co cała radiostacje 10W w środku mieli ale pytanie jest jedno po co? na 10km przed wystarczy sie dopytać a na gadanie i tak zazwyczaj nie ma czasu

pozdro
Ostatnio zmieniony 05 paź 2005, 16:29 przez 2fines, łącznie zmieniany 1 raz.
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”