Kappa - CB Radio

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 28 lip 2005, 15:03

Czy ktos uzywa? Jezeli tak to gdzie zamontowal radyjko i jakiej uzywa anteny?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 02 sie 2005, 14:59

No jak nikt nie chce to nie. Dzis jade na montaz, przygladalem sie czy moze da sie radyjko zamontowac badz wmiejscu popielniczki, badz w schowku, ale nic z tego, bede usial je przykrecic przed siedzeniem pasazera :( i pewnie przy wyjazdach demontowac :(.
Antreke kupilem magnetyczna i jezeli nie wplynie to mocno na zasieg radyjka, to bedzie zalozona na klape bagaznika.
Czy ktos ma pomysl, ktoredy pociagnac kabelek?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: bogdan » 02 sie 2005, 17:36

Witam co do CB to nie mam pojęcia gdzie się je montuje. Kabelek??? pewnie podłogą będzie najprościej.
pozdrawiam.
ps. jakiej mocy montujesz radio?
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 03 sie 2005, 7:40

"bogdan" pisze: ps. jakiej mocy montujesz radio?
Standard 4W - teraz nie trzeba zadnych zezwolen.
Radyjko zamontowane, kabelek puszczony z klapy bagaznia, przez otwor na narty, wcisniety pomiedzy siedzenie i oparcie, a pozniej wcisniety bez wiekszych problemow pod listwy wzdluz drzwi, nastepnie pod siedzeniem pasazera i do radyjka, ktore zamontowane jest przed siedzeniem pasazera, po prawej stronie, z przodu od galki biegow.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 04 sie 2005, 10:48

Radyjko w trasie super, mimo, ze nie udalo sie do konca go zestroic z antenka :(, ale koniecznie chcialem ja miec na bagazniku.
Dzis dojezdzajac do Warszawy slyszalem mobile 6 km. przede mna.
Info o rozstawianym fotoradarze mialem, zanim SM sie zdazyla ustawic ;), o wypadku i o korku na wislostradzie (co prawda w druga strone) na chwile po zdarzeniu. SUPER SPRAWA!!!

Ps.Dzis pisze z pochmurnej Warszawy ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - CB Radio

Post autor: Arek » 17 sie 2005, 12:28

a nie dało sie go zamontować w schowku przed pasażerem? hmm może i ja sobie cus takiego wymysle? Myslałem raczej o jakiś walkie - talkie (takie do łapy) ale czy zda to egzamin?
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - CB Radio

Post autor: tomek » 17 sie 2005, 13:41

"Arek" pisze:a nie dało sie go zamontować w schowku przed pasażerem?
Nie wchodzi. Myslelem tez o popielniczce ale tez za plytko - to miejsce jest wygodne jezeli chodzi o obsluge i 'glosnosc' zestawu. A demontaz zajmuje 15 s. ;)
Co do 'reczniaka' - raczej nie zdaja egzaminu, tzn. i tak trzeba dolaczyc zetwnetrzna antene i gdzies musi o lezec albo byc przymocowany - a wygodniej uzywac mikrofonu od radyjka niz calego 'reczniaka'.
Ps. Zestawik sprawuje sie super, przejechane ponad 2500 km. i wylapane wszystkie suszarki po drodze i 2 przenosne foto w Warszawie. Nie wiem jak wygladaj sprawy ze stalymi foto, czy tez to idzie w eter ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 17 sie 2005, 17:31

Ręczniak nie jest taki zły , też można podłączyć mikrofon, tylko niewiem jaki będzie zasięg :cry:

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 25 sie 2005, 16:17

Wracając do tematu jakie radio cb polecacie, może kupić jakieś od zachodnich sąsiadów, ale czy przestrojenie będzie opłacalne, bo widzę że na allegro takiego sprzetu jest pełno, oczywiście za rozsądną cene :wink:

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - CB Radio

Post autor: Lewutek » 25 sie 2005, 21:01

... A co z antyradarami ... używa ktoś !!! ... jakieś doświadczenia ... może porównanie praktyczne (nie teoretyczne) pomiądzy CB i anty ...

Pozdrawiam ...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - CB Radio

Post autor: mustafi » 25 sie 2005, 21:53

"tomek" pisze: Nie wiem jak wygladaj sprawy ze stalymi foto, czy tez to idzie w eter ;)
Z moich doswidczen drogowych wynika, ze wszytskie stale fotoradary ustawione sa za znakiem Fotoradar i zawsze zdazysz zwolnic. Chyba, ze zrobisz tak jak ja, na trasie ktora czesto smigam jest fotoradar, wiem o nim oczywiscie od zawsze, raz przez rutyne i zagadanie zapomnialem zwolnic, znaku z przyzwyczajenia nie zauwazylem i smignalem duzo szybciej ale zdjecia do dzis nie dostalem :) moze byl nie czynny tego dnia :)
Obrazek

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 25 sie 2005, 22:23

Fotoradary tak jak kompy, mają w sobie twardziela i moga zrobic tylko ograniczoną ilość zdjęć, z antyradarami to jest różnie, kumpel ostatnio smigał do Gdańska no i niestety mandacik do zapłacenia był, więc chyba to niedziała tak jak powinno :wink:

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

antyradary

Post autor: Makgajwer » 25 sie 2005, 22:40

Cześć Panowie!
Używam czasami kanadyjskiego bella, sprzet najwyższej klasy, zasadniczo wykrywa wszystko: radar "klasyczny", fotoradar, suszarkę (jeśli akurat działa), lasery (w PL jeszcze nie spotkałem), oraz SWR (sygnał emitowany przez pojazdy specjalne-pogotowie, straż pożarna itp)
Jednak tak naprawdę, aktualnie kiedy w użyciu są z reguły "suszarki" nie jest łatwo. Sygnał lichy i chwilowy, musi długo mierzyć kogoś przed tobą żeby zadziałał detektor. Jak na razie odczucia mam mieszane.
Poza tym plagą są stacje benzynowe, ponieważ w wiekszości wyposażone są w monitoring na systemach bezprzewodowych i antyradar wykrywa to jako bardzo silny sygnał mikrofalowy lub pola magnetycznego (...czy czegoś tam, nie jestem fizykiem). A starsze modele detektorów reagowały też na przekaźniki telefoni komórkowej - nowe już nie. Mam jeden stary - jeździć się z tym nie da - non stop coś wykrywa.
... no ale sie rozpisałem, :) Nara
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Anonymous

Kappa - CB Radio

Post autor: Anonymous » 26 sie 2005, 8:42

Niestety, są teraz suszarki z siatką która rozprasza sygnał i niema szans żeby jakikolwiek antyradar je wyłapał :cry:

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: antyradary

Post autor: tomek » 26 sie 2005, 8:45

Uzywalem AR ale uz jestem bardzie zadowolony z CB ;)
Co do kupna - najczesciej zachodnie radyjka dzialaja na tzw. piatkach, czyli na troszkeinnej czestotliwosci. Czesc z nich da sie przestroic, czes nie. Chyba gra nie warta swieczki, chyba ze kupisz radyjko dzialajace w 5 i 0, ale te sa juz drogawe. Lepiej jest kupic nowego Unidenka 510 (a lepiej 520) i smigac majac 12-cie miesiecy gwarancji ;).
Oczywiscie lepsze sa stare radyjka np. Alan 28 ;) ale one sa drogie nawet jako uzywki.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”