Kappa - Jakie radio ?

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - Jakie radio ?

Post autor: skyblu » 16 gru 2007, 13:59

czy kupić radio orginalne z navi LANCI, do KAPPY, czy inne?
ponoć inne z systemem nagłaśniającym juz istniejacym w samochodzie nie działaja dobrze!!!
czy ma znaczenia dla nawigacji, że pochodzi z auta kupionego w niemczech? czy zalete, że jest mapa całej Europy......
dzięki za wszystkie info :D :D :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Boorek

Re: Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: Boorek » 16 gru 2007, 15:07

"skyblu" pisze:czy kupić radio orginalne z navi LANCI, do KAPPY, czy inne?
ponoć inne z systemem nagłaśniającym juz istniejacym w samochodzie nie działaja dobrze!!!
czy ma znaczenia dla nawigacji, że pochodzi z auta kupionego w niemczech? czy zalete, że jest mapa całej Europy......
dzięki za wszystkie info :D :D :D
mapy Polski na pewno nie będzie....
jesli się nie mylę to radio nie ma znaczenia, bo słaby dźwięk w kappie jest wina glośników, a miejsca są tak pomyślane że ciężko włożyć jakieś inne głośniki. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie kupienie jakiegoś nowego porządnego radia, bo pewnie będzie lepsze niż min sześcioletnie od Kappy. Pozdrawiam

Nowy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: Nowy » 16 gru 2007, 23:21

"Boorek" pisze:
"skyblu" pisze:czy kupić radio orginalne z navi LANCI, do KAPPY, czy inne?
ponoć inne z systemem nagłaśniającym juz istniejacym w samochodzie nie działaja dobrze!!!
czy ma znaczenia dla nawigacji, że pochodzi z auta kupionego w niemczech? czy zalete, że jest mapa całej Europy......
dzięki za wszystkie info :D :D :D
mapy Polski na pewno nie będzie....
jesli się nie mylę to radio nie ma znaczenia, bo słaby dźwięk w kappie jest wina glośników, a miejsca są tak pomyślane że ciężko włożyć jakieś inne głośniki. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie kupienie jakiegoś nowego porządnego radia, bo pewnie będzie lepsze niż min sześcioletnie od Kappy. Pozdrawiam
ja bym sie tak do konca nie zgodzil z tym, ze glosniki sa do bani....
w swojej Kappie mialem radio co prawda nie firmowe ale alpine razem ze zmieniarka oraz subem i wzmacniaczem i naprawde gralo bosko !!!!
pozdrawiam, Nowy

Lancia Zeta 2.o JTD

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: maki » 17 gru 2007, 0:22

"bosko" to pojecie wzgledne...a porownywales brzmienie w samochodzie z bardziej klasowym sprzetem grajacym? wiadomo ze oryginalne naglosnienie w samochodach (nie mowie o nowych) jest maxymalnie sredniej klasy...
poza tym nie wiem czego teraz jest moda na naglosnienie nowych samochodow systemami zlozonymi z np. z 8 glosnikow i subwoofer :? skoro i tak jadac z przodu slyszymy tylko przod, ewentualnie twetery w slupkach (co tez nie jest dla mnie zrozumiale) no i suba...
celem jest stworzenie systemu przestrzennego dzwieku?? bardzo trudne do skonstruowania w aucie... a przynajmniej w oparciu o podzespoly uzyte do tego celu w oryginalnym CA.
fajnie wyglada na papierze? zalezy dla kogo.

a co do radia, to napewno lepiej zagra "inne" radio. bedzie gorzej spasowane, ale jakosciowo napewno lepsze. no ale to tez zalezy co masz na mysli mowiac "inne". jesli jakis first, itp. to kup oryginal :wink:


pozdrawiam

Corrado
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: Corrado » 17 gru 2007, 11:56

Dodatkowy minus radia z nawigacją to brak odtwarzania CD - no chyba, że masz zmieniarkę. Dlatego od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą oryginalnego radia z navi na jakieś potrafiące odtwarzać MP3...
Pozdrawiam
Konrad

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: Ubiq » 17 gru 2007, 12:21

W Kappie nagłośnienie jest dziadowe... mam najwyższy model Sony na CDki zmieniarkę i gra to kiszkowato... niby coś tam buczy, ale jestem zawiedziony jak na samochód tej klasy. Jak Clarionowi nie wstyd to markować swoim logiem ;( ?
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: maki » 17 gru 2007, 23:36

"Ubiq" pisze:W Kappie nagłośnienie jest dziadowe... mam najwyższy model Sony na CDki zmieniarkę i gra to kiszkowato...
moze dlatego ze Sony? :wink: a tak na powaznie to bez dobrych glosnikow,instalacji, to i z nakamichi nie wyciagniesz ladnego dzwieku...


"Ubiq" pisze:Jak Clarionowi nie wstyd to markować swoim logiem ;( ?
nie wiem jakie jest radio w Kappach, ale jesli chodzi Ci o glosniki, to Clarion nie specjalizuje sie w ich konstrukcji. w przeciwienstwie do radioodwtarzaczy..


pozdrawiam

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

....

Post autor: larry123 » 18 gru 2007, 8:16

jeżeli nie chce się piłować kappy brzeszczotem to można zastosować wygłuszenie tylko w miejscu głośników i sinuslive flat
tzn płaskie :) +wzmacniacz i sub i radio ze sterowanie suba

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: Ubiq » 18 gru 2007, 11:06

"maki" pisze: nie wiem jakie jest radio w Kappach, ale jesli chodzi Ci o glosniki, to Clarion nie specjalizuje sie w ich konstrukcji. w przeciwienstwie do radioodwtarzaczy..
hmmmm?
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Jakie radio do KAPPY? czy orginał?

Post autor: maki » 18 gru 2007, 17:07

"Ubiq" pisze:
"maki" pisze: nie wiem jakie jest radio w Kappach, ale jesli chodzi Ci o glosniki, to Clarion nie specjalizuje sie w ich konstrukcji. w przeciwienstwie do radioodwtarzaczy..
hmmmm?
a czy ja napisalem ze Clarion nie robi glosnikow? chodzi mi o ich jakosc... ktora nie jest jak na tak powazna firme zadowalajaca.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”