Kappa - audio

Sixt

Audio w Kappie

Post autor: Sixt » 13 maja 2008, 19:25

"Opciu" pisze:ja mam seryjny subwoofer w kappe sw i ci go nie polecam!WIELKA KICHA
wkrótce będę zmieniał całe nagłosnienie.

głośniki które wejdą w drzwi przednie bez przeróbek to:


ALPINE SPE 13C2

BLAUPUNKT GTc 542

PHONOCARY Y-LINE 2/740

a w tylnia półkę włóż sobie HELIX BLUE 69-głośniki rewelacyjne bądź cos podobnego

p.s.mam jeszcze jeden zestaw helix blue 69 jak cie interesuje bo mi został a kupiłem kiedyś kilka.

Ja teraz chcę zmienić car audio... Zostawię tylko tweetery w desce ale szukam czegoś dobrze grającego w przednie drzwi, wiadomo że to nie high end ale chyba lepsze o niebo to niż ten papierowy shit w standardzie ..
Ma ktoś u siebie coś z głośników polecanych przez Opcia? Albo może sam Opciu pomoże w dobraniu Audio do +/- 600 pln. (przód + tył)

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Audio w Kappie

Post autor: PAHO » 13 maja 2008, 19:53

zależy ile chcesz na to przeznaczyć kasy zacznijmy od tego, tweetery w desce też radzę wymienić, no i drzwi wygłuszyć,
to 600 pln na co? głośniki, wzmacniacz, skrzynia radio??
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 19:58 przez PAHO, łącznie zmieniany 1 raz.
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Sixt

Audio w Kappie

Post autor: Sixt » 13 maja 2008, 19:58

Napisałem wyżej - głośniki do 600 pln. za przód i tył

Nie oczekuję rewelacji i nie chcę łożyć dużego nakładu bo u mnie kadencja samochodu ma średnio pół roku a jeżdzę dosyć dużo i chciałbym poprawy jakości pierdu z głośników ;)

A co do Tweeterów, duża część ludzi twierdzi że gwizdki są nietragiczne więc wolałbym kupić jakieś Hertz'e albo coś w ten deseń i zrobić tylko drzwi i tylną półkę. Może z czasem subwoofer ale nie wiem jeszcze ..

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Audio w Kappie

Post autor: PAHO » 13 maja 2008, 20:08

tył sobie odpuść, lepiej zainwestuj we wzmacniecz do którego podłączysz przód i ew później subwoofer jak kasa wpadnie, za 600pln jakieś w miare fajne głośniki + wzmak znajdziesz, jakie masz radio?
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Sixt

Audio w Kappie

Post autor: Sixt » 13 maja 2008, 21:16

JVC KD-G162

No comment ale też idzie do zmian na prawdopodobnie Alpine albo JVC KD-SH99R.

Sub + zmiana przodu też niegłupie rozwiązanie, przemyślę. Jakbyś polecił jakieś dobre rozwiązanie to możesz podrzucić bo nie za bardzo znam się na parametrach.[/url]

Kakalo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Kappa - audio

Post autor: Kakalo » 13 maja 2008, 23:54

Siema,
Chciałem się zapytać o parę rzeczy na temat Lanci Kappy KAT z 1995r
Potrzebuję jakoś ogarnąć tylne głośniki tzn sprawdzić czy kable do nich nie są nigdzie rozwalone, ale nie mam żadnego radia.
Chciałem jeszcze zamontować jakieś inne głośniki z tyłu.
Głośniki sprawdziłem w domu i grają w miarę dobrze (szczęście że wogóle grają :lol: )
Czekam na odpowiedź
Pozdro

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Pytań kilka o audio

Post autor: maki » 14 maja 2008, 1:41

sprawdz miernikiem jaka maja rezystancje. pokaze Ci to tylko czy przewody sa calkiem przeciete. jesli gdzies jest tylko izolacja przecieta, to musisz posiadac bardziej dokladny miernik, i wiedze na temat oporu danych kabli...

moim zdaniem, jak kupisz pare metrow nowego kabla to nie zbiedniejesz, a po 13 latach kable sa juz raczej mocno wysmigane. nie mowie ze nie beda dobre, ale... ja tak u siebie zrobilem, nawet nie patrzac na stare przewody.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Audio w Kappie

Post autor: maki » 14 maja 2008, 2:05

w Kappie jest bardzo plytko i tu nasuwa sie podstawowe pytanie: bedziesz montowal jakies dystanse czy w gotowe otwory?

co do glosnikow Hertze sobie odpusc... PAHO dobrze mowi wygluszenie+przod+wzmak (oczywiscie z mysla o tym aby miec 3 kanaly)+sub...

jak zrobisz w takiej kolejnosci bedziesz zadowolony.

wg mnie radio moze staro wyglada, ale gra ladnie w stosunku do ceny i wieku :wink:

pozdrawiam

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Pytań kilka o audio

Post autor: Fugaz » 14 maja 2008, 8:13

Cześć, z przewodami jest tak, że jak już i tak będziesz coś ciągnął do tyłu to lepiej puścić nowe, jest to dodatkowy koszt, ale będziesz miał pewność, że głośniki grać będą. Jeżeli chodzi o próbę czy wogóle te przewody działają, to miernik Ci pomoże. Skoro te przewody są już wiekowe to może sięteż okazać, że jeszcze trochę podziałają, a paść mogą w każdej chwili.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Sixt

Audio w Kappie

Post autor: Sixt » 14 maja 2008, 9:47

"maki" pisze:w Kappie jest bardzo plytko i tu nasuwa sie podstawowe pytanie: bedziesz montowal jakies dystanse czy w gotowe otwory?

co do glosnikow Hertze sobie odpusc... PAHO dobrze mowi wygluszenie+przod+wzmak (oczywiscie z mysla o tym aby miec 3 kanaly)+sub...

jak zrobisz w takiej kolejnosci bedziesz zadowolony.

wg mnie radio moze staro wyglada, ale gra ladnie w stosunku do ceny i wieku :wink:

pozdrawiam

Zaczyna mi się podobać że ukierunkowujecie mnie na dobry tor. Rockford Fosgate'ów nie zaloze :wink: ale może poradźcie coś na temat głośników (Sinuslive?) i wzmacniacza

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Taz » 14 maja 2008, 10:20

'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Opciu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 16 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Audio w Kappie

Post autor: Opciu » 14 maja 2008, 12:19

a ja sie pochwale,z bratem zamontowalismy audio z kappy w delcie!! :D
radio(Clarion ADM838)+wzmacniacz(wzmacniacz oraz procesor DSP Clarion)+zmieniarka(Clarion CDC634)
zasilanie oczywiscie podciagniete z akumulatora
glosniki nie zmieniane+pozostaly seryjne.


GRA PIĘKNIE!!
Sprowadzanie i sprzedaż samochodów osobowych z UE.
nr tel:793-44-66-43

Sixt

Audio w Kappie

Post autor: Sixt » 14 maja 2008, 15:13

"Taz" pisze:Sixt, może tutaj znajdziesz pomoc.
Dzięki Taz, już chyba wszystkie wątki czytałem ... Chodzi mi po prostu o podanie jakiegoś rozwiązania które jest sprawdzone.

Co więc myślicie o takiej kombinacji:

1. Wzmacniacz Alpine V12 MRV-F300
2. Głośniki przód Alpine SPE 13c2
3. Subwoofer, nie ukrywam że cena Blaupunkt GTT 1200

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Audio w Kappie

Post autor: maydayns » 14 maja 2008, 17:51

Narazie moze odpusc sobie suba, tak wogole to zapomnij o tubach, bo one nie graja tylko bucza, jak sub to tylko skrzynia ewentualnie zabudowa ale to dla wtajemniczonych:) wzmak Alpinki jak najbardziej fajny, to starsza seria alpine, ale w przypadku tej firmy to im cos starsze tym lepsze, dlatego odradzal bym Ci te przednie glosniki, poza tym sa 2drozne co znaczy ze nie zagraja ani sopranem ani basem, a uwierz ze nawet 13 potrawi niejednego zaskoczyc i przy dobrym montazu i wzmocnieniu zagra lepiej niz nie jedna 16 ze skopanym montarzem na samym radyjku;)
Na przod lepiej daj chocby takie sinusy : Sinus
Seat Leon

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Audio w Kappie

Post autor: maydayns » 14 maja 2008, 17:52

Acha no i nie zapomnij tego wygluszyc! jak zrobisz sam to zaoszczedzisz ze100/150zl za robocizne:)
Seat Leon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”