Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Kabar » 22 paź 2005, 16:19

"hardwired" pisze:widze ze tu sami "audiofile"

nie mialem innych glosnikow, a chcialem zeby cos gralo i nie musicie mi tlumaczyc ze "to nie ma prawa grac" bo zajmuje sie sprzedaza i montazem systemow car audio po kilkanascie tysiecy zl komplet... :)
Witam,
Więc pochwal się swoimi zabudowami i podziel się z nami nazwą swojej firmy.
Jakie to systemy za kilkanaście tysi montowałeś? 8O
Jeśli rzeczywiście jesteś montażystą to oznacza że branża caraudio "schodzi na psy".
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: mustafi » 22 paź 2005, 16:42

A dla mnie ten caly przemysl car audio to nie zrozumiala sprawa. Czasem ogladam w gazetach albo TV auta warte 10tys z zabudowa za 40tys. Car audio to dla mnie abstrakcja, sztuka dla sztuki. Nie ma w tym nic praktycznego..glosniki w bagazniku, jakies zmieniarki, wzmaciniacze, soprany, zlote kable, dodatkowe akumulatory. Dla mnie to rownie nie praktyczne jak tuning za 30tys starej astry za 10, juz lepiej kupic nowa fure za 40tys niz zalepiac dziury szpalchla w strym gracie i ladowac 6tys w komplet alusow. Chetnie poslucham specjalstow od CA jaki widza sens ladowac tyle kasy w sprzet? dla mnie jedyne wyjasnienie to nadmiar kasy i taka fanaberia. No moge to porownac jeszcze z wyscigiem na aparaty cyfrowe, kupno lustrzanek, z matrycami po 8mpikseli przez amatorow to podobna sprawa, celem jest miec lepszy aparat niz inni, nic z tego ze ktos nie wie jak go wykorzystac i nie poznal by fotki zrobionej jego aparatem od innej zrobionej takim za 700zl. Nie mam nic do hardwired, moze nie wyglada to ladnie ale skoro mial akurat takie, to czemu nie?
Obrazek

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Blash » 22 paź 2005, 17:34

no niestety ale fotki z lustrzanki cyfrowej a aparatu za 700 się różnią i to bardzo tak jak rózni sie dźwiek z budżetowego systemu i takego za kilka tysięcy natomiast nie ma różnicy dużej w obrębie podobnego przedziału cenowego

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Kabar » 22 paź 2005, 17:59

"mustafi" pisze:... Chetnie poslucham specjalstow od CA jaki widza sens ladowac tyle kasy w sprzet? dla mnie jedyne wyjasnienie to nadmiar kasy i taka fanaberia. ...
A czemu kupiłeś Lancię, a czemu kupiłeś komputer, czemu jeździsz na urlop, czemu kupiłeś nowy zestaw kina domowego, a czemu.. itd...

Odpowiedź jest prosta: Dla przyjemności!!!
Każdy może kupić auto za 50 tys, ale kupić auto za 10 i później tworzyć z niego coś nowego, indywidualnego to jest właśnie hobby, tak samo jak dla innych CA jest takim hobby.
Jak piszemy na stronie firmy w której pracuje: "To przede wszystkim nasza pasja!"
Jedni lubią pić tanie wina, a my lubimy dobry dźwięk w aucie...
To jest jak narkotyk: cały czas chcesz lepiej, więcej, czyściej,... grać w aucie lub w domu jest podobnie.

Tyle że w domu wystarczy dobre klocki i już można się cieszyć z dobrej muzyki a w aucie jest to o wiele bardziej skomplikowana sprawa.
Tutaj dużo ważniejszy jest odpowiedni, popaty latami doświadczenia, montaż...

W mojej "nowej" Lancii będę montował w listopadzie system raczej budżetowy, typu euopejskiego.
Chętnie podziele się zdjęciami z zabudowy oraz moją wiedzą i doświadczeniem z branży Car Audio.
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: mustafi » 22 paź 2005, 19:11

"Kabar" pisze: Chętnie podziele się zdjęciami z zabudowy oraz moją wiedzą i doświadczeniem z branży Car Audio.
to ja mam pytanie, nie mam glosnikow z tylu, tylko koszyki, i nie wiem jakie tam pasuja zeby je kupic, dodam ze mam z przodu dwa glosniki kazdy 60W, a radio jest 4*50W, jesli mozesz to podaj mi jakie wymiary i jaka moc kupic zeby pasowalo. Dodatkowo mam pytanie, wystaja tam takie oryginalne wtyczki (zolte) i sluszalem ze nie kupie glosnikow z takimi samymi zeby pasowaly tzn zeby sie wtykaly w to co wystaje, wiec skad wziac takie wtyczki, ktore moglbym podlaczyc do glosnikow, ktore pasowalyby do tych oryginalnych wtyczek albo na jakie wtyczki to przerobic. Z gory dziekuje.
Obrazek

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Kabar » 22 paź 2005, 19:26

Rozumiem że te "koszyki" to są miejsca w półce na głośniki.
Więc, w oryginalne miejsce będą pasować praktycznie każde głośniki rozmiaru 16,5 cm, ale...
W 99% przypadków będziesz musiał zrezygnować z tych koszyków ponieważ ograniczają one dość mocno głębokość głośnika.
Z tych głośników których parametry mam w głowie będą tam jedynie pasować Infinity z nowej serii Kappa z neodymowym magnesem.
Są bardzo lekkie i płytkie.
Koszyki nie mają wpływu na granie, jedynie na wygląd.
Wtyczki najlepiej obetnij i nie baw się w żadne przejściówki.
Przylutuj bezpośrednio przewody do konektorów w głośniku.
Mocą też się nie sugeruj, przy zasilaniu z radia nie ma ona praktycznie żadnego znaczenia. Zwróc uwagę na skuteczność wyrażoną w dB/m/W.
Oznacza to jak głośno zagra głośnik przy 1 Wacie mocy RMS.
Najlepiej szukaj głośników o skuteczności 92 i wyższej.
Jeszcze tylko dodam że miałem w półce oryginalne głośniki które wymontowałem i wsadziłem Signat'y.
Obrazek

Awatar użytkownika
Themon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Themon » 23 paź 2005, 13:36

witam
ja tak tylko w kwestii formalnej...:> moim zdaniem fotki tej "wspaniałej" przeróbki nadawałyby się do umieszczenia na stronie http://tuninguj.com.pl/wiejski_tuning.php do której link jest w dziale znalezione & linkownia...... Oczywiście bez urazy dla właściciela tego autka, bo w końcu to on nim jeżdzi nie ja (na szczęście)... a no i jeszcze jedno.. ja bym się nie chwalił pokazując coś takiego że jestem monterem sprzętu car audio... i to za duże pieniądze:) no i jeszcze ciekawi mnie ta twórczość z tego powodu że takie głośniki wchodzą w tylną półkę...
ale respect za taką porcję uśmiechu dla innych forumowiczów.
pozdr.
PS. jeśli po tym co ujrzałem na tym zdjęciu dowiaduję się że to autorstwa "zawodowca" w tej dziedzinie, to już mnie nie dziwi, że jest taki problem ze znalezieniem jakiegokolwiek fachowca. Pozdrowienia dla autorów tv programu "Usterka":)))))

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Torell007 » 23 paź 2005, 13:58

Nie jest ładne to co ładne, tylko to co się komu podoba ...

P.S

Gentelmani o gustach nie rozmawiają ... ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: mustafi » 23 paź 2005, 14:01

do Kabara: masz moze oryginalne glosniki, ktore wymontowales? Jesli tak to podaj cene, jestem zainteresowany, jedynie wazne zeby nie byly uszkodzone i graly normalnie, nie chce kupowac jakis drogich nowek, i tak z tylu nikt nie jedzi, jedynie okazyjnie woze znajomych, dodam tylko ze przylutowanie to zly pomysl, bo zdarza mi sie wozic wieksze rzeczy i musze wyjmowac polke, dlatego glosniki musze podlaczyc wtyczkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
monterek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 11 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Legionowo

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: monterek » 23 paź 2005, 14:27

jezeli moge cos dorzucic od siebie to chyba jego sprawa jakie zamontowal glosniki i czy komus sie to podoba czy nie to jego sprawa dal pomysl chociaz ja nie skorzystam :) a co do sprzetu to moge wam cos powiedziec troche bo sie tym interesuje.mustafi pamietaj ze radio powyzej 50%mocy przenosi juz same znieksztalcenia takze te 50W ktore masz to jest w rzeczywistosci okolo 22W i to bedzie wszystko co da sie wycisnac. zaluje tylko ze w dedrach nie montowali glosnikow w drzwiach wtedy dalo by tolepszy efekt a nie bede kroil drzwi jak wlasciciel kappy bo szkoda mi ich a jezeli chodzi o zamontowanie glosnikow to najlepiej w tylnej polce zakladasz 2 glosniki 25cm plus 2srednio tonowe plus 2 gwizdki i porzadna zwrotnice i dobry wzmacniacz i wtedy to jakos gra.

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Kabar » 23 paź 2005, 15:47

"mustafi" pisze:do Kabara: masz moze oryginalne glosniki, ktore wymontowales? Jesli tak to podaj cene, jestem zainteresowany, jedynie wazne zeby nie byly uszkodzone i graly normalnie, nie chce kupowac jakis drogich nowek, i tak z tylu nikt nie jedzi, jedynie okazyjnie woze znajomych, dodam tylko ze przylutowanie to zly pomysl, bo zdarza mi sie wozic wieksze rzeczy i musze wyjmowac polke, dlatego glosniki musze podlaczyc wtyczkami.
Tak, mam oryginalne głośniki i są sprawne.
Co do wyjmowania półki to z półki idzie wiązka którą wypinasz przy lewym mocowaniu półki, czyli niezależnie od podłączania głośników kostkami.
Postaram się zejść do auta i zrobić kilka fotek.
Obrazek

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Kabar » 23 paź 2005, 15:52

Do hardwired:
Chętnie pomogę Ci przebudować te drzwi żebyś zmieścił tam 16,5 cm, ew. jeśli jednak chcesz ten głośnik to również oferuję pomoc.
Obrazek

Anonymous

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Anonymous » 23 paź 2005, 17:19

Zostawcie już to caraudio, czy jak to tam się nazywa, hardwired kocha lancie i je kolekcjonuje, chwała mu za to, a dla pocieszenia oka http://tuninguj.com.pl/dziewczyny.php

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: mustafi » 23 paź 2005, 17:28

"Kabar" pisze: Tak, mam oryginalne głośniki i są sprawne.
Co do wyjmowania półki to z półki idzie wiązka którą wypinasz przy lewym mocowaniu półki, czyli niezależnie od podłączania głośników kostkami.
Postaram się zejść do auta i zrobić kilka fotek.
to prosze o cene na prv i warunki wysylki, zalezy mi tylko zeby na 100% pasowaly, dodam jeszcze ze u mnie nie ma zadnej wiazki z polki, jedyna wiazka z wtyczkami wychodzi z lewej strony bagaznika, wiec bede potrzebowal tez wtyczki i wiazke ktora przylutuje do glosnikow.
Jesli o chodzi o Car Audio to w pewnych granicach, w dobrych autach rozumiem ta pasje, ale uwazam ze w przypadku auta klasy delty nie warto inwestowac w super sprzet bo i tak, to auto jest marnie wyciszone i szum silnika zaglusza nawet najlepsze glosniki. Ja nawet czasem wylaczam radio bo od tych skumulowanych halasow glowa boli :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Anonymous

Kappa - glośniki 6x9 w drzwiach

Post autor: Anonymous » 23 paź 2005, 17:33

"monterek" pisze:jezeli chodzi o zamontowanie glosnikow to najlepiej w tylnej polce zakladasz 2 glosniki 25cm plus 2srednio tonowe plus 2 gwizdki i porzadna zwrotnice i dobry wzmacniacz i wtedy to jakos gra.
a od kiedy budowanie sceny muzycznej w aucie zaczyna się od półki?
kierujesz z tylnej kanapy czy jak?.. nieźle.. :lol:

Zablokowany

Wróć do „Car Audio & Navi”