Kappa SW - wzmacniacz, a jakość dźwięku

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa SW - wzmacniacz, a jakość dźwięku

Post autor: Ubiq » 25 sty 2008, 9:05

Mam najgłupsze pytanie świata ;) W dzidzinie caraudio ograniczam się do słuchania ;)

Mam Kappe SW z pełnym nagłośnieniem (oryginalne) no i jak większość zapewne nie jestem z niego zadowolony bo to skrzeczy, a nie gra. Mam radio sony 4x50 i zmieniarkę. A moje pytanie jest takie - opłaca się dokupić do tego zestawu wzmaczniacz ? Czy to ma jakiś sens ? Da to lepszy dźwięk ? Czy wymiana wszystkich głośników ?
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Wzmacniacz, a jakość dźwięku.

Post autor: maki » 25 sty 2008, 15:45

radio ma moc 4x50W MAX!!! ciaglej mocy mam 20-25W. nie wiem jakie masz glosniki, ale wydaje mi sie z ponizej 50W RMS to one nie maja. a co za tym idzie radio nie ma nad nimi pelnej kontroli, i jesli troche podkrecisz volume, to na pewno glosniki strasznie skrzecza. wzmacniacz zawsze sie przyda, i jesli nie bedzie to jakis wielki badziew, to poprawi Ci audio w samochodzie.

glosniki, wiadomo ze sa lepsze i gorsze. wszytsko zalezy od budzetu

moim zdaniem: kup wzmacniacz, ciekawy zestaw przedni (separowany), jakis maly sub do bagaznika, i zobaczysz ze bedziesz zadowolony :!:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ara
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 14 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Wzmacniacz, a jakość dźwięku.

Post autor: Ara » 29 sty 2008, 15:06

Rzadko jest tak że seria jest wystarczająco dobra dla naszych potrzeb. Najlepiej będzie wymienić cały system głośników i następnie, jeżeli jakość nadal nie będzie zadawalająca, nabyć wzmak. Następnie aby dołożyć trochę głębi w dźwięku, dobrać jakąś skrzynkę. Swoją drogą propozycja jaką napisał kolega Maki, jest świetnym rozwiązaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”