Kappa - audio

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Audio w Kappie

Post autor: Marcin_D » 20 paź 2008, 22:30

Dobra, przejrzałem chyba wszystkie posty jakie są dotyczące głośników w Kappie i tak nie jest dokładnie napisane

Kappa - przednie drzwi:
Jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośnika - bo Taz napisał że 48mm, a zaraz jest że chyba nie
Jaka w końcu jest prawidłowa

Kappa - tylna półka:
jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników - tego to już nigdzie nie doczytałem się, chyba że coś mi umknęło.
Jaka jest w końcu dokładnie

Chcę kupić głośniki i muszę to wiedzieć.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Audio w Kappie

Post autor: Marcin_D » 21 paź 2008, 22:01

Ponawiam pytanie

Bo takie pisanie jak jest to w postach, to "na dwoje babka wróżyła" dosłownie - co post to inne dane.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - audio

Post autor: Vico » 28 sty 2010, 10:06

Ponawiam prośbę kolegi o podanie maksymalnych wymiarów głośników które wejdą do kappy :)

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Re: Kappa - audio

Post autor: wega » 28 sty 2010, 10:54

Vico pisze:Ponawiam prośbę kolegi o podanie maksymalnych wymiarów głośników które wejdą do kappy :)

Trudno wyczuć. Zależy od grubości magnesu.

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Odp: Re: Kappa - audio

Post autor: Vico » 28 sty 2010, 11:36

wega pisze:[Trudno wyczuć. Zależy od grubości magnesu.
Ehhh, no wiadomo. Ale czy ktos może już próbował coś zamontować i bez przeróbek zamontował np. głosniki o głębokości 50mm...

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Re: Kappa - audio

Post autor: wega » 28 sty 2010, 15:14

Vico pisze:
wega pisze:[Trudno wyczuć. Zależy od grubości magnesu.
Ehhh, no wiadomo. Ale czy ktos może już próbował coś zamontować i bez przeróbek zamontował np. głosniki o głębokości 50mm...
Uparcie pytasz o głębokość, a ja z uporem maniaka będę gadał o średnicy magnesu. Najlepszy głośnik to taki który go "nie ma".
Głośnik może być nawet głęboki tylko na 2cm, a magnes nie pozwoli Ci go zamontować.
Więc chyba najlepiej zmierzyć otwór, uwzględniając "stożkowatość" wnęki na głośnik i te wymiary porównać do głośnika.
Najlepiej wymontuj stary i będziesz wiedział o czym mówię.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 15:19 przez wega, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - audio

Post autor: Vico » 28 sty 2010, 15:18

Grubość zrozumiałem jako głebokość, jeśli niesłusznie to sorry. Jesli chodzi o średnicę samego magnesu to chyba nie ma ona tutaj większego znaczenia, bo koszyk na głośnik jest dośc spory. Jedyne co mnie martwi to owa głebokość montażu :) Ehhh, wczoraj wymontowałem obydwa więc sam wiem też o czym mówię. Dobra kapuje o co Ci kaman :P 2cm samego głosnika i dalej głebokośc samego magnesu, bo głosniki jak to określiłeś mogą mieć "różną stożkowatość"... wydaje mi się, ze aż takna styk tam nie jest wymierzone i zmieści się coś odrobinę większego...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 15:28 przez Vico, łącznie zmieniany 1 raz.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Re: Kappa - audio

Post autor: wega » 28 sty 2010, 16:23

Vico pisze: nie ma ona tutaj większego znaczenia, bo koszyk na głośnik jest dośc spory. Jedyne co mnie martwi to owa głebokość montażu :)

Zdaje się, że nie kapujesz. Właśnie że nie ma miejsca na żaden magnes. Otwór montażowy zmniejsza się wraz z głębokością. Głośnik wejdzie dość "głęboki", ale rant z magnesu przeszkadza. Idealny byłby głośnik w kształcie stożka.
Więcej już nie napiszę. Wszystko widać po wyjęciu głośnika, ale Ty widzisz to odwrotnie :|

Stary jestem ale Ci namaluję. Czerwone to kosz, reszta to magnes. Nawet mały głośnik jest dość wysoki i magnes nie pozwala głęboko zamontować(wsadzić) głośnika głębiej.
Obrazek

Szukaj na allegro głośników f-my SINUSLIVE. Jeden z modeli ma kształt zbliżony do oryginalnych głośników z Kappy. Głośniki na tzw. płytki montaż. Poza tym nic innego bez przeróbek kosza do Kappy nie wejdzie.

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - audio

Post autor: Vico » 29 sty 2010, 8:55

Ok, zwracam honor. Masz rację. Sprawdziłem to dokładniej dziś rano i faktycznie jest tak jak piszesz. Ciemno było jak wyjmowałem te zakichane głośniki i być może, że się dobrze nie przyjrzałem :D Dzieki za cierpliwe i dokładne opisanie tej kwestii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”