Kappa - audio

tony
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa...ale nie mam swojego miejsca...

Audio w Kappie

Post autor: tony » 27 sty 2008, 15:30

radio nie jest złe,jest nawet całkiem dobre.Mam takie samo tylko 3900deh,i muszę powiedzieć ze bardzo ładnie gra.Wcześniej miałem JVS ale lipa była.Po zmianie na P niebo a ziemia.Ale suba raczej nie pociągnie,chyba ze dasz aktywny(tzn z wbudowanym wzmacniaczem)

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 27 sty 2008, 15:53

Sub z radia - zdecydowanie NIE!!
Wzmacniacz dwukanałowy, zmostkowany - jak najbardziej.
Z płytkich głośników można by spróbować Infinity Kappa 50.7.
Mają niewielki, neodymowy magnes. Oczywiście trzeba przymierzyć.
Obrazek

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Audio w Kappie

Post autor: david_b » 27 sty 2008, 16:19

Dzięki,zacznę jednak od wyjęcia fabrycznego midbasa z przodu.Dopóki sam nie zobaczę mocowania,nic pewnie do przodu się nie posunę.Pomysł z sub'em aktywnym też jest OK.Po wyjęciu tyłu i okazało się(wg mnie),że ciężko w tej małej przestrzeni między półką a blachą uzyskać głębię brzmienia,ale mogę być w błędzie,może po wygłuszeniu i założeniu super midbasa,coś się wyciągnie,tyle,że w postach które przejrzałem goście wypowiadają się krytycznie na ten temat.
pozdrawiam David
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Audio w Kappie

Post autor: wega » 27 sty 2008, 16:32

Facet ile jeszcze masz zamiar nowych postów na ten sam temat wstawiać??? :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Taz » 27 sty 2008, 17:07

Namnożyło się wam tematów więc je połaczyłem. david_b dopisuj sie do tego tematu, a nie za każdym razem tworzysz nowe. Nie rób z forum śmietnika.
pozdr
Taz (moderator)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Audio w Kappie

Post autor: david_b » 28 sty 2008, 14:04

Hej!Brawo wega.Doczekałeś się mojego błędu.Kliknąłem nowy temat,zamiast odpowiedż.Moderatorom dziękuję za zebranie moich postów.A Ty wega,zamiast być złośliwy,odpisz coś w temacie który jak twierdzisz za często poruszam(tylko nie opcja szukaj,przeglądałem).Moją aktywność w
temacie audio ograniczę do obserwacji,jestem już pewnie za stary na forum,styki zardzewiałe zbyt wolno czasem trybią.

pozdrawiam David Lancia k 2,0 20V VIS
1997 LPG
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Audio w Kappie

Post autor: wega » 28 sty 2008, 14:23

A Ty myślisz że ja mam 20 lat. Też mam swoje lata.
Na stronie www.lanciateam.pl jest dokładnie opisane co zrobić z drzwiami żeby głośniki ładnie grały. Pozdrawiam
Kliknąłem nowy temat,zamiast odpowiedż
i tak trzy razy....
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Audio w Kappie

Post autor: Nat » 28 sty 2008, 14:53

"david_b" pisze:Moderatorom dziękuję za zebranie moich postów.
Nie ma sprawy- każdy kiedys zaczynał :)
Powodzenia w przeróbkach audio : ok2 :

Nat (moderator, ale nie ten, co się tak napracował ;))
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Audio w Kappie

Post autor: david_b » 28 sty 2008, 18:14

Wega dzięki za konkret,a i za opieprz też,to czasem dobrze robi .Jak coś w temacie audio wymyślę nowego,to się pochwalę.Dzięki za cierpliwość. :)


pozdrawiam
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
kamyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 247
Rejestracja: 01 maja 2007, 0:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Radom

Audio w Kappie

Post autor: kamyk » 28 sty 2008, 20:24

dziś zamontowałem aktywny subwoofer ale niestety faktycznie te fabryczne głośniki nie grają za dobrze.
(nawet przy w miarę dobrym radiu alpine 9855)

wydaje mi się że w delcie były dużo lepsze głośniki
co wydaje mi się nieporozumieniem.

niestety nie mam za bardzo pomysłu jak to poprawić
z tego co piszecie nie bardzo jest czym zastąpić firmowe głośniki.

no ostatecznie można oddać auto w ręce jakieś firmy specjalizującej sie w nagłośnianiu ale to znowu wiąże się z dużymi kosztami
Obrazek

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Audio w Kappie

Post autor: wega » 28 sty 2008, 20:29

dziś zamontowałem aktywny subwoofer ale niestety faktycznie te fabryczne głośniki nie grają za dobrze.
To nie jest kwestia głośników tylko ich sposobu zamontowania w drzwiach. Tam po prostu nie ma "puszki", głośnik "wisi" w powietrzu.
Jak się chcesz samemu pobawić zajrzyj tu: www.lanciateam.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Taz » 28 sty 2008, 21:22

O głośnikach pasujących z przodu do kappy pisałem w ostatnim poście TEGO tematu.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Audio w Kappie

Post autor: maki » 28 sty 2008, 23:54

wszyscy narzekaja na glosniki w Kappie. a w Themie jest dopiero masakra. z przodu sa miejsca na glosniki 4x6 cali, i to nawet nie w drzwiach, lecz w desce rozdzielczej, jakby tego bylo malo, dziury na nie przeznaczone sa usytuowane tak, ze glosniki graja na kolana :!:

postanowilem wsadzic glosniki w drzwi, fakt ze nie chcialem (nie potrafie) ciac boczka, zwrocilem sie o pomoc do salonu CA. za ta zabawe, bede musial zaplacic mniej wiecej 300 zl. na poczatku mowili ok. 500, ale ze robota byla w miare prosta stanelo na 300. czy to tak duzo? zalezy dla kogo...dla kogos kto chce aby ladnie wszystko gralo, bedzie to przymus, dla innego zwykle wyrzucenie kasy w bloto.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Audio w Kappie

Post autor: PAHO » 31 sty 2008, 10:51

jak zrobi się cieplej (brak garażu) zabiorę się za wygłuszenie przednich drzwi, i założenie dość głębokich głośników (PowerBass S-5C) będzie trzeba wsadzić dystanse a chcę mić oryginalne maskownice, mam plana myślę że się uda, będę robił foto, jeśli wszystko pójdzie ok napewno wam przedstawię, cierpliwości :wink:
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Audio w Kappie

Post autor: maydayns » 01 lut 2008, 10:06

Te systemy na LanciaTeam tylko wygladaja na takie przemyslane, bo po co montowac glosniki w tylnej klapie jak w bagazniku jest sub, ktory je zaglusza?? i po co montowac tube, ktora nie gra tylko buczy?? za podobna cene mozna miec lepsze klocki (bo lepsze nie znaczy drozsze, tylko lepiej dobrane):) takie moje zdanie:) A opcji pozostawienia fabrycznych glosnikow i bawienia sie z subem nie polecam... przod to podstawa, a zakladanie glosnikow z tylu mija sie z celem... napewno wiecie co to znaczy STEREO, stereo zaklada istnienie 2roznych zrodel dzwieku, strone lewa i strone prawa, tak wiec zakladanie czegos na tyl zaglusza prace tych stron i psuje prawidlowy odbiur dzwiekow przez ludzkie ucho, a to z kolei pogarsza nasza zdolnosc do prawidlowego postrzegania ukladu sceny (nie jestesmy w stanie zlokalizowac danego instrumentu na scenie muzycznej) aby delektowac sie dzwiekiem przestrzennym nalezy pobawic sie procesorem 5,1 a to juz inny rozdzial car audio. Na wiosne, jak fundusze pozwola, bede robic od podstaw granie w mojej Lybrze, postaram sie przedstawic fotorelacje na forum. Pozdrawiam
Seat Leon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”