Kappa - audio

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Kappa - audio

Post autor: david_b » 26 sty 2008, 17:15

Witam!Podłączam się do tematu,chociaż widzę zdania dalej podzielone.Przede mną decyzja:Zestaw odseparowany na tył,Wymiana samego midbasa z tyłu ,lub pozostawienie fabrycznych z tyłu,włożenie skrzyni do bagażnika.Przejrzałem setki postów,ale jakaś nikt się nie pochwalił TO JEST TO!!!,może na zlotach się to odbywa,nie wiem.następne pytanie:Do przodu wchodzi na pewno sinuslive SLF 135 na neodymach,jak to gra?Temat stary jak świat,ale Larry to miał lub ma,może by dwa słowa napisał,czy to go
satysfakcjonuje.

pozdrawiam David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Audio w Kappie

Post autor: maki » 26 sty 2008, 20:53

moje zdanie: zostaw tyl, taki jaki jest. drzwi ladnie wyglusz, kup jakis 4-kanalowy wzmacniacz, do tego suba, i podlacz przednie glosniki razem z subem do wzmacniacza.

posluchasz czy bedzie przeszkadzalo granie z tylu, jesli nie zostawisz glosniki, jesli tak wywalisz je. ja tak zrobilem :wink:


pozdrawiam

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 26 sty 2008, 22:50

Skup się na przednich głośnikach. Tak jak wyżej, wygłuszenie drzwi, modyfikacja seryjnych mocowań i wstawienie "normalnych" głośników 13 lub 16,5 cala w systemie z tweeterami. Także mogą być w miejscach fabrycznych, w desce.
Do tego wzmacniacz 4-kanałowy, i sub do bagażnika.
Tył sobie odpuść, chyba że masz taksówkę i chcesz puszczać muzykę tylko dla pasażerów :)
Obrazek

Nowy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Audio w Kappie

Post autor: Nowy » 26 sty 2008, 23:18

Witam !!!

No ja bym polemizowal nawet z modyfikacja jakichkolwiek glosnikow w kappie... Mialem Kappe w ktorej na fabrycznych, podkresle na fabrycznych glosnikach zostal zmontowany system audio, ktory gral naprawde rewelacyjnie. W skald zestawu wchodzil: subwoofer do bagaznika, deck alpiny + zmieniarka oraz wzmacniacz Calosc byla montowana w Lancia Team i chodzila rewelacyjnie, bez sciemy.
pozdrawiam, Nowy

Lancia Zeta 2.o JTD

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 26 sty 2008, 23:28

Hmm.. niestety na fabrycznych głośnikach niewiele można uzyskać.
Napewno po takiej modyfikacji było lepiej niż fabrycznie, ale...
Wg mnie bez sensu jest modyfikować tyle rzeczy zostawiając fabryczne głośniki.
Cały system zagra tak dobrze jak pozwoli najsłabszy element - czyli w tym przypadku głośniki w drzwiach.

Przód to podstawa, później można modyfikować dalej.
Niestety, LT nie jest firmą specjalizującą się w Car Audio.
Obrazek

Nowy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Audio w Kappie

Post autor: Nowy » 26 sty 2008, 23:32

ok, ja nie twierdze, ze jst firma specjalizujaca sie w car audio, ale.....

coz nie bede przekonywal na sile, kto nie slyszal, ten nie wie i jego strata, to po pierwsze, a po drugie uwazam, ze kasa na drzewie nie rosnie, po jaka cholere wymieniac glosniki od razu, jak mozna to zrobic pozniej, jesli po okreslonych przerobkach beda graly zle.
A poza tym i tak i tak radio ze wzmacniaczem oraz z subwooferem trzeba zalozyc. Wiec czy nie prosciej zaczac od tego, a dopiero pozniej (jak juz zostanie organoleptycznie stwierdzone, ze gra zle-w co watpie) wymienic glosniki ???
W kazdym razie, jak nie liczyc razem z wymiana glosnikow, jest to koszt rzedu 2000..... co najmniej....
pozdrawiam, Nowy

Lancia Zeta 2.o JTD

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 27 sty 2008, 10:52

Dlaczego?
Dlatego że jest to robienie "od końca".
Lepszym efektem będzie zmiana głośników z przodu i dobry montaż niż zakładanie wzmacniacza, subwoofera itp.
Najpierw wymienia się przód, a później dokłada resztę, nie odwrotnie.
Co do kasy, bez sensu jest wydawać nie mało w końcu pieniędzy na subwoofer, okablowanie, radio, wzmacniacz oszczędzając na głośnikach przednich, które proporcjonalnie nie są aż tak drogie w porównaniu do reszty.
Obrazek

Nowy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Audio w Kappie

Post autor: Nowy » 27 sty 2008, 11:15

ok, ile ludzi, tyle teorii....
jakos jednak bede obstawal przy swojej.......
Pozdrawiam
pozdrawiam, Nowy

Lancia Zeta 2.o JTD

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 27 sty 2008, 11:19

Teoria to nie jest :)
Rozumiem że opierasz swoją wypowiedź na odsłuchu jednego auta?
Ja instalacji w autach robiłem... na pewno 3 cyfrowa liczba, nie jestem w stanie zliczyć.
Zapytaj w dowolnym, renomowanym punkcie Car Audio to na pewno potwierdzą co pisałem.

Jeśli w przyszłości będę robił jakąś Kappę to zaproszę Cię na odsłuch, jesteś z Łodzi, daleko nie masz.
Co Ty na to? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Audio w Kappie

Post autor: PAHO » 27 sty 2008, 11:45

teorie sa dokladnie 2 :D a ta kabara jest słuszna
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Audio w Kappie

Post autor: mike_d » 27 sty 2008, 12:02

"PAHO" pisze:teorie sa dokladnie 2 :D a ta kabara jest słuszna
PAHO a ty jak tam wybrnoles u siebie z audio. Masz ten dvd player ? i jakies nowe glosniki na tylach?

U mnie jak sam slyszales nie bylo zle na tych fabrycznych. Teraz na wiosne zajme sie maskownicami zeby je wyciszyc i tak zostawie.

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Audio w Kappie

Post autor: maki » 27 sty 2008, 12:12

tak sie sklada z ta kappa jest wlasnie na taryfie, lecz uwazam ze nawet to nie zmienia faktu ze glosniki z tylu i tak nie poprawia dzwieku dla pasazerow. biorac pod uwage to ze przod powinien grac pod wzmacniaczem to tyl bedzie niszczyl jakosc dzwieku. a z dobrego przodu i tak bedzie z tylu ladnie slychac.

widze tez ze kolega Nowy bierze pod uwage tylko nowe produkty, i stad wlasnie te jego 2000 minimum. moim zdaniem lepiej kupic jakas uzywana firmowke, niz pchac sie w nowe sprzety, chyba z fundusz na to pozwala. przypuscmy ze mam okolo 1000 zl na sam sprzet, to za to spokojnie mozna wyrwac ladny wzmacniacz, do tego sam glosnik niskotonowy (bude samemu zrobic) i na sredniej jakosci wzmacniacz tez wystarczy. ale to jest tylko i wylacznie moje zdanie...

Kabar wybierasz sie moze do lublina w kwietniu? chetnie posluchalbym jakiegos Twojego projektu :D


pozdrawiam

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio w Kappie

Post autor: Kabar » 27 sty 2008, 12:16

Na pewno będę, ale jeszcze nie wiem czy będę coś wystawiał na targach czy po prostu pozwiedzam.
Na razie trwają rozmowy i negocjacje o miejsce na targach, zobaczymy...
Obrazek

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Audio w Kappie

Post autor: david_b » 27 sty 2008, 15:01

Cześć!

Dziękuję wszystkim za sugestie,ale:radio mam moim zdaniem dobre,chociaż nie najnowsze Pioneer 3600DEH 4X50W,myślę więc,że z "dobrymi" przodami sobie powinno poradzić bez wzmacniacza.Wiem na pewno w innych autach,gdzie wchodzą normalne 16cm głośniki gra wystarczająco.Dalej nikt nie odpowiedział które oprócz sinuslive,wejdą bez cięcia blachy,a są mocniejsze niż fabryczne midbasy,bo tweetery grają OK.Pytanie do Vangelion-czy moje radio,po odcięciu fabrycznych tyłów na kondensatorach "uciągnie"sub'a,a o ile nie to czy nie wystarczy wzmacniacz 2-kanałowy,pod sam sub,tył zostawić fabryczny midb+tweet,żeby jak najmniej ingerować w auto,bo piękne jest :).Nie chodzi mi o szokowanie przechodniów,a pełnię dżwięku :).
pozdrawiam
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Audio w Kappie

Post autor: maki » 27 sty 2008, 15:15

radio na pociagnie suba. musi byc wzmacniacz...


pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”