Kappa - CB Radio - gdzie zamontować???

jakub1978
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Kappa - CB Radio - gdzie zamontować???

Post autor: jakub1978 » 18 gru 2006, 11:01

Witam. Z poprzedniego autka zostalo mi CB i chcialbym je zamontowac w Kapiszonie tyle tylko, ze niebardzo jest gdzie (nie chce wiercic ordynarnych otworow w tapicerce). Moze ktos ma zamontowane radyjko i podpowie mi gdzie je umiejscowic.: yesyes : Z gory dzieki za propozycje

Taz dopisał:

Tutaj prezentujemy swoje instalacje radyjek Citizen Band ;)
Uwaga! Tylko zdjęcia, opisy, instrukcje, plusy i minusy!
Temat nie jest do dyskusji, tylko do prezentacji możliwych sposobów montażu CB radia w naszych lanciach a także ukazania plusów i minusów każdego typu montażu.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2012, 16:52 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ingerencja w post.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Marcin_D » 18 gru 2006, 13:01

jeśli nie korzystasz z popielniczki to tam można zamontować po pewnych modyfikacja wewnętrzych części kokpitu, ktoś z forum tak zrobił i fajnie wyglada.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 18 gru 2006, 13:05

Sam kombinuję jakie radio i gdzie założyć, miejsce na popiołke odpada bo potrzebuję mieć zapalniczke jako gniazdo ładowania MDA kiedy jeżdżę z nawigacją natomiast nigdzie indziej nie ma sensownego i wygodnego miejsca plus trzeba pamiętać o jakimś uchwycie na gruszke :?
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: adasik12 » 18 gru 2006, 13:14

Ja w swojej dederce radyjko zamontowałem pod łokietnikiem, cb przymocowałem paskiem elastycznym a gruszka leży mi koło zmiany biegów. Mi takie rozwiązanie pasowało i radyjko nie rzuca się w oczy :D
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Marcin_D » 18 gru 2006, 13:17

"Wujek_2000" pisze:Sam kombinuję jakie radio i gdzie założyć, miejsce na popiołke odpada bo potrzebuję mieć zapalniczke jako gniazdo ładowania MDA kiedy jeżdżę z nawigacją natomiast nigdzie indziej nie ma sensownego i wygodnego miejsca plus trzeba pamiętać o jakimś uchwycie na gruszke :?
urcze nie pamietam kto to z naszych tak miał zamontowane (z tego co pamietam Uniden chyba 520) i miał zostawioną zapalniczkę bo te radyjka są małe i mieszczą się w miejsce po samej popielniczce.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

jakub1978
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: jakub1978 » 18 gru 2006, 14:22

"adasik12" pisze:Ja w swojej dederce radyjko zamontowałem pod łokietnikiem, cb przymocowałem paskiem elastycznym a gruszka leży mi koło zmiany biegów. Mi takie rozwiązanie pasowało i radyjko nie rzuca się w oczy :D
Tez juz o tym myslalem tylko ze w Kappie 98' w podlokietniku jest schowek... wiec mocowanie paskiem odpada. Ale to chyba faktycznie najsensowniejsze miejsce. Pokombinuje jak przeciagnac kable od anteny do bagaznika i chyba tak to zainstaluje. Jak sie uda to sie pochwale... : yesyes :

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 18 gru 2006, 14:58

Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 18 gru 2006, 15:47

"Marcin_D" pisze:
"Wujek_2000" pisze:Sam kombinuję jakie radio i gdzie założyć, miejsce na popiołke odpada bo potrzebuję mieć zapalniczke jako gniazdo ładowania MDA kiedy jeżdżę z nawigacją natomiast nigdzie indziej nie ma sensownego i wygodnego miejsca plus trzeba pamiętać o jakimś uchwycie na gruszke :?
urcze nie pamietam kto to z naszych tak miał zamontowane (z tego co pamietam Uniden chyba 520) i miał zostawioną zapalniczkę bo te radyjka są małe i mieszczą się w miejsce po samej popielniczce.
No tak ale pytanie czy takie małe radyjka nie mają też małych możliwości :?
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 18 gru 2006, 15:55

"Wujek_2000" pisze: No tak ale pytanie czy takie małe radyjka nie mają też małych możliwości :?
Uniden 520 tak, chociaz wprowadzono na niego zakaz wprowadania do obrotu, podobnie President Harry czy Johnny (najlepiej starsze wersje).
Ja mam zamontowane duze i powazne radio przed dogami pasazera na boku konsoli srodkowej. ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1788
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: bogdan » 18 gru 2006, 16:11

Witam i pozdrawiam. Ja także mam zamontowane radio obok fotela na takim wieszaku.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Wujek_2000 » 18 gru 2006, 16:36

"tomek" pisze:
"Wujek_2000" pisze: No tak ale pytanie czy takie małe radyjka nie mają też małych możliwości :?
Uniden 520 tak, chociaz wprowadzono na niego zakaz wprowadania do obrotu, podobnie President Harry czy Johnny (najlepiej starsze wersje).
Ja mam zamontowane duze i powazne radio przed dogami pasazera na boku konsoli srodkowej. ;)
Tomku nie do końca zrozumiałem, znaczy, ze Uniden 520 jest wart zakupu czy nie? Właśnie to samo miejsce na CB rozważam, jak z gruszką, sięga? Jesteś w stanie nim operować? Nie jest za daleko? No i co jak autko zostaje same na noc, nie boisz się, ze gwizdną ci CB? Możesz wstawić zdjęcia swojego zestawu zamontowanego w KAppie?
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: dellti » 19 gru 2006, 9:02

IMHO Uniden 520xl jest (był?) bardzo fajnym radyjkiem za sensowną kasę. Piszę, że był, bo oficjalnie nie może już być sprzedawanany jako CB ze względnu na cofnięcie potwierdzenia zgodności. Ale ograniczenie to raczej dotyczy sprzedawców, więc jakbyś kupił to możesz udawać że nie wiedziałeś o zakazie :)
Jeżeli nie u520, to teraz skłaniałbym się w kierunku radyjek TTI (w podobnej cenie) lub malych presidentów (jakieś 1,5 raza droższe). IMHO w samochodzie do użytku na 19 nie ma konieczności stosowania jakiś wymyślnych modeli CB, bo z 90% funkcji i tak się nie korzysta w czasie jazdy.
Jeżeli chodzi o mocowanie, to można jeszcze rozważyć montaż na pokrywie skrzynki bezpiecznikowej po lewej stronie kolumny kierownicy. Nie rzuca się tak w oczy i jest łatwo dostępne - ja mam tak zamontowaną onwe mk1 z gruszką po prostu wiszącą na klamce wewnętrznej drzwi.

--
Krzysiek
SQ5NAB :-)
V6
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 19 gru 2006, 10:14

"dellti" pisze:Ale ograniczenie to raczej dotyczy sprzedawców, więc jakbyś kupił to możesz udawać że nie wiedziałeś o zakazie :)
Jeżeli nie u520, to teraz skłaniałbym się w kierunku radyjek TTI
Dokladnie ;)
Jezeli potrzebujesz male to U520 (lub Presio Johnny ew. Harry, ktory a FM).
Jezeli nie potrzebujesz malego radia to: President Herbert, najlepiej stary model;) czy Alan 28 a z nowych Alan 48 Classic - czyli radio, ktorego konstrukcja powstala w latach 80tych i NIE ZOSTALA zmieniona co w przypadku CB do samochodu ma dosc duze znaczenie!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: Blash » 19 gru 2006, 10:17

cobra 19 polecam bo mam 8)

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

CB Radio w Kappie - gdzie zamontować???

Post autor: tomek » 19 gru 2006, 10:58

"Blash" pisze:cobra 19 polecam bo mam 8)
Sa bardzo rozne opinie :( kilka m-cy temu kobry byly ok, ale ostatnio pojawily sie bardzo kiepskie partie produktow :(
Rowniez w miare dobre opinie mial Midland 1001Z.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”