Kappa - głośniki

Wypłosz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Wypłosz » 05 gru 2010, 15:36

Temat podnoszony po raz kolejny,a prawda jest jasna jak słońce ,oryginalne nagłośnienie w Kappie nadaje się na wysypisko śmieci!! w drzwi bez zrobienia paneli nic sensownego nie zamontujecie!! trzeba zrobić panele głośnikowe!! ale za to jak zrobicie panele i założycie sensowne głośniki to w Kappie naprawdę nieźle się muza odezwie,co nie jest oczywiste w innych autach,sam mam zrobione panele,jak zobaczyłem co się dzieje w tych drzwiach to się nawet nie zastanawiałem,głośniki w tylnej półce po prostu odłączyłem,żeby mi nie psuły całości:)
Recepta na dobre granie jest jedna i niezmienna,taka sama w każdym prawidłowo nagłośnionym aucie i nieważne czy to jest sprzęt budżetowy czy auto wystawione na mistrzostwa europy:) pożądany zestaw w przednie drzwi, twetery w słupki, dla zaawansowanych zestaw trójdrożny,i subwofer do bagażnika, dyskusja o jakości równa się zasób portfela,czym więcej kasy wtłoczysz tym więcej jakości wypompujesz:)
Kappa 3.0 V6

Awatar użytkownika
Kaczmar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Kaczmar » 22 gru 2010, 19:59

Ja w swojej Kappie mam zmienione głośniki w drzwiach jedynie ze względu na jakość średnich tonów.Przednie i tylne głośniki wysoko tonowe na razie dają radę.Co do basu nie obyło się bez wzmacniacza i subwoofera w tylnej klapie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Momok » 06 lut 2011, 14:59

Kaczmar jakoś specjalnie wygłuszałeś klapę bagażnika ?
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
Kaczmar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Kaczmar » 06 lut 2011, 15:24

Klapa najpierw była wygłuszona matami bitumicznymi,ale w połączeniu z głośnikiem była tak ciężka że ledwo dało się podnieść.Obecnie jest wełna do wygłuszania kolumn.Trzeba tylko wszystko dobrze poskręcać,by nie było niepotrzebnych drgań,problem brzęczącej rejestracji może się pojawić,ale nie musi.Głośnik podłączony do wzmacniacza fabrycznymi przewodami,które idą prawym słupkiem,wystarczy przeciąć i podpiąć pod wzmaka.Kable na foto po niżej .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Momok » 11 lut 2011, 8:57

Kaczmar a jaki głośnik tam wsadziłeś? Musiałeś coś w klapie podcinać/wycinać ?
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
Kaczmar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Kaczmar » 11 lut 2011, 11:46

Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/subwoofer-boschmann-s ... 68754.html ale nie polacam,bo podczas pracy membrana ma ogromny skok i jakość jest przeciętna. Wycięty jest otwór w obiciu i przykręcony głośnik.Jest to dość delikatny materiał,ale jak na wiele śrub się skręci to trzyma ładnie.Oczywiście można zastosować jakieś wzmocnienie,ale ja tego nie robiłem.W fabryczne miejsce na Sub nie wejdzie praktycznie żaden konkretny głośnik,Można dać dystans,ale bedzie wystawał poza obrys tapicerki bagaznika,tak czy inaczej trzeba docinac.Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz,postaram sie odpowiedzieć.

Wypłosz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Wypłosz » 11 lut 2011, 19:14

Produkty firmy buszmen powinni zakazać sprzedawać:) nie chce być uszczypliwy ale po prostu przestrzegam przed takim sprzętem,po odsłuchu można się zrazić do car-audio.
Kappa 3.0 V6

Awatar użytkownika
Kaczmar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Kaczmar » 11 lut 2011, 20:36

dokładnie tak.To samo dotyczy najtańszych wzmacniaczy na przykład voicecraft.Osobiście kozystam z ALPINE MRP-F242

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Areis » 14 lut 2011, 11:37

Witam, może czytam i czytam o tych głośnikach ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi więc postanowiłem zadać pytanie. Chodzi o to że mam fabryczne głośniki w Kappie i tak jak już kilka osób pisało na forum, one są beznadziejne. Chcę tanim kosztem poprawić jakość brzmienia. Nie musi być jakaś rewelacja. Na chwilę obecną co bym nie wziął troszkę głośniej to charczy :/ Chce wymienić i przednie i tylne głośniki. Nie chcę wydać więcej niż 300-400zł. No i oczywiście chcę je wstawić w miejsce fabrycznych głośników bez żadnej przebudowy :) Co proponujecie? Widziałem że ktoś zachwalał SinusLive... ?

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Tomzik » 14 lut 2011, 13:39

Zachwalać może nie zachwalał, ale na pewno są znacznie lepsze niż oryginały. Chociaż w sumie te tylne nie są tak tragiczne, tylko lubi tam wszystko latać i wydawać dodatkowe dźwięki ;)

Z tyłu zamontowałem ostatnio Sinuslive'y SLF-165. Pasują bez problemu, tylko trzeba wywalić ten plastikowy kosz, w którzym siedzi oryginał i pomyśleć coś z wysokotonowymi (też są w tym koszu). Sinusa przykręcasz do krawędzi powstałej po wyjęciu kosza dziury i gitara. Chociaż warto powygłuszać półkę.

Z przodu jest większy problem- bardzo niefortunnemiejsce pod kątem- gdyby głośnik był na wprost to możnaby jakieś dystanse zapodać i już. A tak- albo zostaje Ci jakaś płaska 13 w miejsce oryginału (Sinuslive SLF-135 czy jakoś tak), albo kombinacje alpejskie z 16. Ja wybrałem to drugie (drugi zestaw SLF-165), uznałem, że głośniczek 13cm i tak będzie pierdział jak się trochę odkręci. Niestety fotek nie mam, bo mój patent wciąż nie jest ukończony. Ale będzie polegał na daniu dystansu i przykręceniu głośnika do boczku na zewnątrz. Oczywiście do tego wygłuszenie drzwi wg poradnika, który można znaleźć na forum.

Zaletą mojego rozwiązania jest możliwość powrotu do oryginału zarówno z przodu jak i z tyłu.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Wypłosz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Wypłosz » 16 lut 2011, 0:19

Zadajesz takie pytanie,jak by tutaj czarodzieje byli:) nie da się tanio i dobrze, albo dokładasz jeszcze 400 zł. i masz poprawę,albo zostaw to w spokoju,nie masz kasy to nie wyrzucaj w błoto 4 stów,bo poprawy nie będzie.
Kappa 3.0 V6

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Areis » 18 lut 2011, 13:53

Do kapy to wchodzą tylko te na płytkim montażu? Tak aby nie przerabiać miejsc na głośniki? Znalazłem na allegro coś takiego:
na tył: http://allegro.pl/sinuslive-plaskie-glo ... 77547.html
na przód: http://allegro.pl/sinuslive-glosniki-sl ... 57898.html

to będzie dobre?
czy może na tył założyć jakieś średnio tonowe?

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Tomzik » 18 lut 2011, 23:22

Będą pasować, te z przodu chyba nawet bez żadnych przeróbek, te z tyłu jak pisałem wyżej- zakładałem takie same kilka dni temu. Do tego dołączyłem jakieś śmieszne zwrotnice i tweetery za kilka PLN ;)

Nie spodziewaj się rewelacji po tym zestawie, ale będzie trochę lepiej- później zaczynają pierdzieć ;) Głośniki same w sobie nie są złe (przynajmniej te 16, z 13nie miałem do czynienia, ale sądzę, że nie warto kupować), ale nie dadzą Ci zbyt wiele niskich tonów. Może to kwestia złych miejsc montażowych, nie wiem..

Ja się wspomogłem skrzynią basową własnej roboty z JBL GT5-10 oraz 2 wzmakami (4 kanałowy Magnat Classic 460 i 2 kanałowy Magnat jakiś tam do suba), dzięki temu mogę skręcić bas na głośnikach w kabinie i nic nie pierdzi a basik jest.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

MICHAŁ 88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 23 lip 2013, 21:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Garbów/k.Lublina

Kappa - Rozmiar głośników

Post autor: MICHAŁ 88 » 30 lip 2013, 16:25

Witam. Potrzebuję wymiarów głośników w Kappie, bo nie mam żadnego i nie wiem jakie powinny być.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013, 16:28 przez Marzena, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wyłącz Caps Lock

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - Rozmiar głośników

Post autor: Michor » 30 lip 2013, 16:34

Szukajka to raz.

po drugie:
Wysokotonowe - obudowa 75/76mm.
W drzwiach przednich - 130mm. Bardzo płytkie.
Tył: 165mm + tweetery w owalnej obudowie razem.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”