Kappa - nagłośnienie

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 28 gru 2004, 12:49

Mam pytanie dotyczące nagłośnienia audio w Kappie.Nie ukrywam że jest dość marne jak na takie super autko.Ciężko jest tam coś ulepszyć(płytki montaż głośników) a nie chce przerabiać boczków drzwiowych.Chce aby wyglądał normalnie.Czy ktoś zmieniał lub ulepszał w swoją Kappe? Ja zmieniałem głośniki,zamontowałem wzmacniacz i dalej nie jest tak rewelacyjne.Będę wdzięczny za pomoc i chętnie porozmawiam na temat nagłośnienia i tuningu wew.Kappy.Pozdrawiam wszystkich Lanciowców!!
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 29 gru 2004, 10:14

No niestety, jedynie gdzie możesz poszaleć bez przerubek to tył.
Ja tam dałem sobie siana, i mam standarcik.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Audiofilizm

Post autor: Anonymous » 03 sty 2005, 19:49

Witam,

Mozna podmienic glosniczki ale proponuje poszukac sprzety dedykowanego o plytkim montazu ... (nawet spory wybor)
Ceny jak za sprzet b.dobrej jakosci ok 400zl za 1 glosnik. Jeszcze tego nie nie praktykowalem tylko kontaktowalem sie z firma car-audio.

Pozdrawiam

Marcin
--
K 3.0V6 Cp2
http://www.lanciateam.pl/lancia.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 07 sty 2005, 10:23

Wiem że płytkie głośniki są potrzebne ale cena nie jest na moją kieszeń.Już nie w jednym sklepie brałem głośniki takie średnie ale firmowe po czym musiałem zaraz zwracać bo nie pasowały a oni byli na bank przekonani że będą w sam raz.W ogóle poprzedni właściciel mojej Kappy zmieniał już głośniki i tak zniczył jeden boczek że przydałby się do wymiany.Mam pytanko odnoście świerkaczy w desce rozdzielczej.One praktycznie u mnie nie grają i nie wiem czy tak kiepskie są standardowe czy po prostu już wypalone przez poprzedniego własciciela.Chętnie wymieniłbym ale jest według mnie ciężkie jest dojście do nich.Może ktoś pomógłby mi :D Pozdrawiam :!:
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: sanchez » 07 sty 2005, 10:41

"Maniek" pisze:Mam pytanko odnoście świerkaczy w desce rozdzielczej.One praktycznie u mnie nie grają i nie wiem czy tak kiepskie są standardowe czy po prostu już wypalone przez poprzedniego własciciela.Chętnie wymieniłbym ale jest według mnie ciężkie jest dojście do nich.Może ktoś pomógłby mi :D Pozdrawiam :!:
U mnie tez nie zauwazylem zeby graly. W najblizszym czasie jade do serwisu audio bo mi cos z tylu naglosnienie nawala to podpytam. A w kappie dojscie do wszystkiego jest ciezkie niestety :roll: :lol:
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 07 sty 2005, 21:04

Jakbyś coś się dowiedział Sanchez w tym serwisie Audio to daj znać.I przyznam Tobie szczerze racje że wszystko w Kappie jest ciężko do zrobienia.Ale te autko ma swój zaje.... urok i w ogóle fajna bryka :D Ja chciałbym troche ulepszyć nagłośnienie bo jest po prostu kiepskie według mnie.Chodzi mi tutaj o bas którego praktycznie nie ma.Mocowanie głośników też jest kiepskie.Help Lanciowcy :!: Jak moge w miare tanim sposobem poprawić jakoś dźwięku :?:
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 11 sty 2005, 10:19

Ja nie wymieniałem swierszczy z przodu. Ale problem polega chyba tylko na tym ze one sa głęboko mocowane? Bo samo zdjęcie osłony nie powinno stanowić problemu
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 13 sty 2005, 20:58

MB-Quart robi płytkie głośniki które powinny wejść w koszyki głośnikowe w boczkach. Niestety cena lekko dobija. Wszystko sie da zrobić - kwestia tylko za ile ...

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 14 sty 2005, 11:05

A co kolega chce osiągnąć rozumiem że barkuje mu niskich tonów (basu) w takim wypadku bez wachania wstawił bym subwoofer do bagażnika szkoda kombinować z orginalnymi miejscami za dużo przerabiania i koszty wysokie a efekt i tak bedzie gorszy na zwykłym dobrym radiu zagra to barzdo ładnie ewentualnie jakiś wzmacniacz jak by było jeszcze mało, ja u siebie w Delcie mam na przodzie głośniki wstawione w orginalne miejsce w desce do tego 2 tweetery z przodu i bez subwoofera nie da sie tego słuchac prawie bo w orginalnych miejscach jest barzo mały bas też miałem zamiar dziury robić w boczkach ale efekt i tak by był mizerny z porównaniu w subwooferem taki subwoofer przy wzmacniaczu da ok.110db koszt głosnika niskotonowego to 60 zł nowy dop tego skrzynka z 30 zł i koszt obicia ładnym materiałem ok 50 zł u tapicera wiec za ok.150zł możesz mieć całkiem nieżle grający sprzęt
Ostatnio zmieniony 14 sty 2005, 11:12 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 14 sty 2005, 11:09

Egon a tego subwoofera to podłaczyłeś bezpośrednio pod radio? Kiepski jestem w tym temacie. Nie przewiduje zakupu wzmacniacza więc interesuje mnie taka opcja podłaczenia subwoofera bezposrednuio pod radio. Myslałem żeby wpasować subwoofera w klape mojej kappy (wyciąć dziure i zamontować.)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 14 sty 2005, 11:14

Tak bezposrednio pod radio widze ze z Wawy jesteś jak bedziesz gdzieś w okolicy Łodzi to napisz dam ci nr tel. umówimy się i byś sobie posuchał i na pewno byś był w szoku jak to gra na radiu. Subwoofer musi być zamkinęty w bagażniku

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 16 sty 2005, 9:19

Ja mam wzmacniacz i tube w bagażniku ale to jeszcze nie jest to :( Głośniki w drzwiach po prostu tak wszystko psują że lepiej nie mówić.Świerkacze w wogóle nic nie dają jakby były przepalone.Z tyłu głośniki zostawie tylko przydałoby się je ładnie wytłumić i właśnie w tym mam problem bo za bardzo nie znam się na tym.A tak w ogóle to musze boczek drzwiowy od strony kierowcy zakupić bo jest w nie najlepszym stanie(poprzedni właściciel już coś tam grzebał przy głośnikach i taki efekt)Może ktoś wie gdzie znajde Kappe na szrocie w okolicach Warszawy?
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Kabar » 16 sty 2005, 13:33

Z tego co pamiętam to kiedyś ściągałem dla klienta od Kappy głośniki.
To były Velocity za ok. 300 zł. Specjalne, płaskie głośniki do zabudowy w płaskich miejscach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 17 sty 2005, 9:40

Maniek, tu jest juz kilku poszukujących takiego boczka. No jest problem z tym. Luknę do Centrum Obsługi Kancelarii premiera ostatnio tam był przetarg na klamoty od Lancii (z rozbitych egzemplarzy)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Torell007 » 17 sty 2005, 10:02

Kupcie sobie gazetke "Giełda Samochodowa" tam różnej maści klamoty do Lancii i nie tylko sprzedają, wiem troche dzięki tej gazetce kupilem do mojej Kappci :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”