Kappa - nagłośnienie

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 24 sty 2005, 10:03

Będe wdzięczny Arku jakbyś popatrzył tam w Kancelarii czy może są jakieś klamoty potrzebne do Kappy a szczególnie ten boczek.Chciałbym głośniki wymienić ale już wolałbym w nowym boczku drzwiowym to zrobić niż w tym rozwalonym :) Pozdrawiam :!: :D
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 24 sty 2005, 11:53

zobacze czy coś jest
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 28 sty 2005, 0:09

W boczki wchodzą głosniki kenwood 13 cm z neodymowymi magnesami. Oczywiście fabryczny koszyk pod głosnik trzeba było wywalić a głosnik przymocowac bezpośrednio do plastiku. Walczyłem z tematem dosyć długo ale a koncu średnie i wysokie zagrały :) Z tyłu oczywiście tuba basowa.

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 28 sty 2005, 8:57

Maniek w Urmie posucha w częściach powypadkowych po lucynach. Nic nie ma :cry:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 05 lut 2005, 23:25

Hej ! Ja się przymierzam do wymiany audio w Kappusi. Niestety to co daje radio +audio które dostałem to tak totalna porażka,że aż strach się bać !!! W łodzi jest firma która pod konkretny montaż zrobi boczki pod głosniki i pełne instalki. Ja akurat trochę chcę zaszaleć ale rozumiem że nie każdy. Koszt zrobienia takich "audio-boczków" na początek zaśpiewali na 600 zł. wygląda to mniej więcej tak www.alka.pl/ralkfott.htm Ale problem jest taki albo się zachowa oryginalne boczki albo będzie się miało dobry dzwięk.......brrr nie lubie takich wyborów. Innymi słowy jeżeli chcesz zostać przy oryginalnych boczkach to nie inwestuj wiele w audio bo przepłacisz nic w zamian nie uzyskując. A włosi faktycznie się nie popisali z tym Audio w Kappie.

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 09 lut 2005, 10:47

No masz racje.Nie popisali się :( Ale i tak postaram się coś tam pozmieniać bo jest po prostu tragicznie.Chyba kupie po prostu troche lepsze ale bardziej płasknie głośniki i chyba to wystarczy.Tylko to też kosztuje więc poczekam troche.Pozdrawiam wszystkich fanów Lancii :!: :!: :!: :!: :D :D :D
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 20 lut 2005, 14:29

"Maniek" pisze:Chyba kupie po prostu troche lepsze ale bardziej płasknie głośniki i chyba to wystarczy.
Nie wystarczy - przerabialiśmy ten temat na wszystkie strony. Minimum które musisz zrobić to wymienić kosze pod głosniki , wyciąć kawałek blachy w dzwiach (pod magnes) i wytłumić głosnik tak zeby nie oddawal dzwięku pod plastik. Bez przeróbek nie zmieści sie żaden rozsądny głosnik.
Przerabialiśmy audio we wszystkich wersjach nadwoziowych Kappy i mamy spore doświadczenie w tej dziedzinie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 20 lut 2005, 16:29

Jak naprawie prędkościomierz i powalcze troche z gazem to następną rzeczą za co się wezme to za nagłośnienie z przodu.I z tym to chyba właśnie pojade do Łodzi :) Tylko jeszcze musze fundusz uzbierać :(
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 21 lut 2005, 8:54

Maniek , to ja może bujne się z Toba.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 22 lut 2005, 9:13

Niebawem bede sie wybierał do Siedlec po klamoty do Lancii wiec moze spotkamy sie gdzieś w Wawce i odsłuchacie sobie jak gra Kappa ? :)

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Arek » 22 lut 2005, 12:26

z wielką chęcią tylko daj znac bo mi sie zapowiada bardzo zajete 2 najblizsze tygodnie i nie jestem w stanie umówić się na 100% na konkretny dzień.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Maniek » 22 lut 2005, 15:12

Ja to z wielką przyjemnością posłucham tego nagłośnienia. :D :D :D :D Daj znać na forum kiedy będziesz się wybierał w najbliższym czasie.
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 08 mar 2005, 17:43

Witam

Bede w Wawce najprawdopodobniej w Sobote - jedziemy na Motor Show. Jesli jestescie zainteresowani odsuchaniem sprzetu to dajcie znać. Zapraszam wszystkich z Wawki.

pozdrawiam

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 09 mar 2005, 10:32

Pedzimy Pedzimy ;)

Prezes pytam juz tubylcow : http://www.lanciapolska.org/modules.php ... pic&?p=573 :D

Pozdrawiam

Marcin

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 10 mar 2005, 11:06

Witam ponownie. Ja już mam za zobą duże info odnosnie zmian tego cholernego nagłosnienia w kapiszonku.
Powiem krótko jest źle !!! Bo albo kupujemy tani kiepski głosnik który wejdzie w drzwi i zagra on ....tak jak 13 cm zagrać może! Czyli cienko !

Albo przerabiamy boki pod 16 cm ale to musi być panel bo prędzej chełm wywrócicie na lewą stronę niż wpuścicie 16 cm w firmowe miejsce w drzwiach.

Koszt przeróbki w zależności od firmy monterskiej: 300 - 750 PLN. Do tego sprzęt.

Wiarygodnie wygląda to we Wrocławiu ale tam facet montuje relatywnie kosztowny sprzęt i ma długie terminy ale kapiszony robił:

http://www.emg.wroc.pl/galeria_panele/lancia_panel.jpg[/img]

Jedynie co mnie tu zaskoczyło to fakt że jak już załozył panel to głośnik nadal gra w dół...dziwne. Jak na high end i cenę...mnhm.

Oprócz tego w Łodzi bawi się w to Auto Complex i Alka.

http://www.alka.pl/ralkfott.htm.
Mają dużo dobrych chęci i know how ale kapiszona nie robili jeszcze.

http://www.acx.net.pl/
Oni już mają to za sobą. I......wiedzą wszystko ale wiedza to smutna bo jak widzicie włosi nam życia nie ułatwili.

Podsumowując BMW - będę miał wydatki :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”