Kappa - nagłośnienie

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 10 mar 2005, 16:52

"Michał" pisze: Bo albo kupujemy tani kiepski głosnik który wejdzie w drzwi i zagra on ....tak jak 13 cm zagrać może! Czyli cienko !

Albo przerabiamy boki pod 16 cm ale to musi być panel bo prędzej chełm wywrócicie na lewą stronę niż wpuścicie 16 cm w firmowe miejsce w drzwiach.

http://www.lanciateam.pl/
Oni już mają to za sobą. I......wiedzą wszystko ale wiedza to smutna bo jak widzicie włosi nam życia nie ułatwili.

Podsumowując BMW - będę miał wydatki :?
Witam Michale.
Nie zgadzama sie z tezą , ze 13 cienko grają. Odpowiednio zamontowane i wytłumione glosniki dobrej klasy radzą sobie bardzo przyzwoicie. Bas zawsze mozesz uzupełnić 16,5 cm montowanym w tylną pólke a wejdzie tam bez problemu. Montowaliśmy ostatnio taki zestaw w kappie 2.0 T 16V z naszej stajni która obecnie jezdzi po Wawce i super. Oczywiście głośnik 16,5 cm w dzwiach zagra zdecydowanie lepiej ale ..... My staramy sie zachować oryginalny wyglad wnętrza.

Dzięki za słowa uznania - faktycznie mamy temat za sobą i wiemy wszystko 8) .

Widze, ze jesteś z Łodzi - zapraszam na Wileńską 11 do LanciaTeam - chętnie Cie poznamy , oblookamy auto i odsłuchamy jak gra .

Pozdrawiam
Damian
Ostatnio zmieniony 31 maja 2006, 20:41 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 10 mar 2005, 17:46

Nie wiem czy jestem odpowiednią osobą jeżeli chodzi o audio w kappie ale Prezes wie co pisze. Głośnik 13cm potrafi zagrać w przednich drzwiach kappy i to całkiem niezłym basem.Oczywiście nie spodziewajcie się uderzenia basu bo od tego jest subwoofer albo tylne głosniki. Nie trzeba więc przerabiać boczków na głośniki 16,5cm. Jest to zbyt kosztowne w tym aucie bo należałoby dorobić odpowiednie panele na caly boczek. Stosując jakieś dystanse tylko psujecie wewnętrzny urok tego samochodu.
Jeżeli wie sie jak to zrobić i jakie głośniki dobrać można uzyskać bardzo dobry efekt w rozsądnych kosztach, wszystko zależy już od indywidualnej kondycji finansowej.
Kilkanaście zrobionych przez nas zestawów audio w Kappach ma się dobrze i cieszy uszy naszych klientów. W razie wątpliwości zapraszamy na odsłuch nie w szafach z głośnikami tak jak w każdym sklepie ale w samochodach bo to kolosalna różnica.
Pamiętajcie jedno bez dobrego przodu nie będzie grania w żadnym samochodzie :!:

Anonymous

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Anonymous » 12 mar 2005, 17:40

Co do tych gwizdków na podszybiu z przodu, to graly mi standardowo naprawde bardzo dobrze. Nawet rado na fulla i nic nie świergotalo, ale dawało czysty, przejrzysty dźwięk.a reszta tak sobie..pozdro

Anonymous

Audio

Post autor: Anonymous » 27 maja 2006, 16:51

Cieszcie się, ( Ci którzy nie mieli z tym do czynienia ), że nie musieliście odsłuchiwać oryginalnego "car-audio" w Themie. To była porażka nie do opisania...( 2 głośniczki 15 wattowe pod deską skierowane w podłogę!, obłęd )

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Kappa - nagłośnienie

Post autor: karol69 » 30 maja 2006, 16:43

zainspirowany waszmi wypowiedziami posłuchałem swego radyjka w kapiszonie i stwierdziłem że nie brzmi jak za dobrych lat - alpine full wypas AD1998
to siup srubokęt i patrzeć
1. świerkacze odkleiły się i pospadały do środka - niby mocno były mocowane ale ciepło/zimno i odpadły - wsadzenie ich na swoje miejsce zaowocowało że znów jes słychać !
2. Głosnik w drzwiach wisiał na 2 śrubach i dygotał (po robieniu drzwi po włamach zapewne) - dokręciłem
3. dodałem filtr przed wzmacniaczem


i ..... znowu ładnie gra !!!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))
Kappa 2.0 Białystok

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Kojak » 30 maja 2006, 18:12

Czytając te wypowiedzi, wiem, że wystarczy zmienić te tweetery i 13cm na lepsze, mocniejsze i trochę wygłuszyć. podobnie jest z tyłem - głośniki 16,5. Zachodzi jednak pytanie co zrobić z tylnymi tweeterami (w oryginale jest miejsce na 4 głośniki z tyłu w tym dwa takie). Może je też wymieniać i czy w sedanie warto zająć się oryginalnym miejscem pod 20cm. Wiem, że w kombi ma to sens, ale w sedanie nie ma połączenia z bagażnikiem. Wymyśliłem sobie, że możnaby z tyłu wymienić głośniki 16,5, założyć 20cm w półce, wygłuszyć i stworzyć wytłumieniem komorę okalającą 20-stkę w półce, a przez dziury na tylne tweetery wyprowadzić rurki od bassreflexu, aby dżwięk był pompowany do kabiny. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Luckyy » 30 maja 2006, 19:35

duzo roboty !!

i jesli chcesz zeby z zewnat wygladalo tak jak oryginal to musisz poszukac BARDZO plytkich 20 jesli cokolwiej takiego dostaniesz co uda sie tam upchac ...

Ja pozostalem przy 16,5 i mowych wysokotonowych, wszystko zamocowane w oryginalnej ramce troche przerobionej. Gra lepiej ale nadal srednio, te same glosniki w poprzednim aucie graly duzo lepiej (byly tam nowe kable), wiec przymierzam sie do nowych kabli i moze jakiegos wzmacniacza ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Kojak » 30 maja 2006, 20:23

No właśnie zapomniałem o wzmacniaczu, taki na 4 ścieżki chyba wystarczy. A co do 20-stki, to wiem, że ktoś kupił na allegro za 220PLN chyba i pasuje...

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Luckyy » 30 maja 2006, 20:34

"Kojak" pisze:No właśnie zapomniałem o wzmacniaczu, taki na 4 ścieżki chyba wystarczy. A co do 20-stki, to wiem, że ktoś kupił na allegro za 220PLN chyba i pasuje...
ale chyba do klapy w SW ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Kojak » 30 maja 2006, 21:04

No tak, ale głębokość zabudowy jest przecież ta sama, czy się mylę?

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

....

Post autor: larry123 » 30 maja 2006, 21:08

chyba kiedyś będę musiał sie zmusć napisac poradnik zabudowy audio w kappie :)
ech


może w wakacje

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Kojak » 30 maja 2006, 21:34

W tych sprawach kompletnie brak mi doświadczenia, więc piszę się na poradnik :wink:

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Luckyy » 31 maja 2006, 11:05

"Kojak" pisze:No tak, ale głębokość zabudowy jest przecież ta sama, czy się mylę?
SW ma glosnik w klapie, sedany nie maja tam glosnika ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Savi » 31 maja 2006, 20:43

W klapie SW jest głośnik 20cm i najważniejsze dwucewkowy.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Prezes

Kappa - nagłośnienie

Post autor: Prezes » 31 maja 2006, 20:45

Sporo informacji ze zdjęciami na temat CarAudio w Kappie masz na stronie www.lanciateam.pl w dziale "CarAudio".

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”