kappa problem audio

Awatar użytkownika
misiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 110
Rejestracja: 05 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski
Kontakt:

kappa problem audio

Post autor: misiu » 16 cze 2009, 13:44

witam w miejscu gdzie znajduje a raczej powinno znajdować się radio mam normalne kostki ISO i jakiś przewód (zaznaczony na czerwono) mam pytanie wiec co to za przewód bo po podłączeniu radia działają mi tylko przednie głośniki (tył też jest podłączony ale nie gra:()
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 19:59 przez Taz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem do odpowiedniego działu.

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: kappa problem audio

Post autor: iniemamocny » 16 cze 2009, 14:13

Wygląda jak przewód od zmieniarki CD.

A ile kabli wychodzi z kostki iso?
I może pytanie głupie, ale jak najbardziej uzasadnione: Czy nie masz wyregulowanego fadera na radiu, aby grały tylko głośniki z przodu, czy masz z tyłu głośniki?

Najprościej to by było wziąć woltomierz, przełączyć go na sygnał dźwiękowy i posprawdzać przewody. Stykasz po kolei wszystkie piny w kostkach, dotykając drugą końcówką woltomierza do każdego z kabli głośnikowych z tyłu.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 14:23 przez iniemamocny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: kappa problem audio

Post autor: michalkrk » 16 cze 2009, 14:18

Jest to kabel od wzmacniacza clarion. Miałeś w aucie oryginalny zestaw audio clariona czyli radio + zmieniarka + wzmacniacz. Nie masz w lewym boczku tylnim zmieniarki??Nie pamiętam jak to dokładnie było ale chyba aby grały tylne głośniki to do wzmacniacza musiała być podłączona zmieniarka. Wzmacniacz jest ukryty pod zmieniarką w tym lewym boczku.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
misiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 110
Rejestracja: 05 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski
Kontakt:

Odp: kappa problem audio

Post autor: misiu » 16 cze 2009, 14:41

michalkrk pisze:Jest to kabel od wzmacniacza clarion. Miałeś w aucie oryginalny zestaw audio clariona czyli radio + zmieniarka + wzmacniacz. Nie masz w lewym boczku tylnim zmieniarki??Nie pamiętam jak to dokładnie było ale chyba aby grały tylne głośniki to do wzmacniacza musiała być podłączona zmieniarka. Wzmacniacz jest ukryty pod zmieniarką w tym lewym boczku.
dokładnie w bagażniku jest i zmieniarka podpięta do wzmacniacza i po przekręceni kluczyka słychać że chodzi. czyli żeby wszystko ładnie grało potrzebne mi jest radyjko pod ten zestaw?? czy są jakieś przejściówki żeby można było podłączyć inne radio??

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: kappa problem audio

Post autor: michalkrk » 16 cze 2009, 19:27

Tak musisz szukać radia clarion ADM838 CLARION Nie jest łatwe dostanie takiego radia ale najlepiej popytać ludzi co na części mają Kappy bo widywałem nieraz całe Kappy właśnie z takim radiem. To musi być model ADM838 nie ADT838 bo taka odmiana też występowała. Za cały zestaw zmieniarka + wzmacniacz + radio można dać maksymalnie 300 zł uważam więc, że uczciwa cena za samo radio to maksymalnie 100zł.
Nie wydaje mi się żeby były przełączki pod to. Kable głośnikowe z iso idą wszystkie do wzmacniacza za wyjątkiem tych przednich właśnie więc trzeba by instalację trochę przerobić. W każdym bądź razie miałem to radio i byłem zadowolony :)
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”