Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 06 lis 2009, 22:48

Witam.

Sorki, że tworzę kolejny podobny temat, ale chciałem go odkopać, żeby się zaświecił jako nowy ;)

Wracam do tematu głośników w Kappie. Naczytałem się w kilku wątkach, że dobrze pasują Sinuslive SLF165 tudzież 160.

Pytanie brzmi czy faktycznie grają lepiej od oryginałów?

Mam pomysła na własnej roboty instalację, ale chciałbym się poradzić.

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś próbował wsadzić te SLF165 z.. przodu? Póki co upchnąłem jakieś "Boszmany" 16cm w drzwi, co prawda bez cięcia się nie obyło, ale tylko głośników ;) Te Sinuslive'y wyglądają zacniej, zacniej też kosztują, więc może lepiej zagrają. Pytanie tylko czy wlezą do przodu. 13cm stanowczo mnie nie przekonują, może mam bezpodstawny uraz, ale uważam, że to pierdzi zaraz po włączeniu radia, nie mówiąc o głośniejszym słuchaniu. W miarę możliwości czymś obiję środek, ale chyba nie obejdzie się bez zdejmowania boczku : beczy :

Z tyłu chciałbym założyć takie same w miejsce oryginałów, oraz pokusić się o podobny patent jak swego czasu zrobił szlemik3, tzn. dwie 20cm walące w bagażnik z góry, zabudowane jakąś obitą sklejką. Oczywiście na zwrotnicach i całość chyba jednak podpięta pod jakiś nie kosmiczny wzmacniacz, np taki Blaupunkt

Co myślicie?

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: wega » 07 lis 2009, 8:44

Tomzik pisze:Witam.

Wracam do tematu głośników w Kappie. Naczytałem się w kilku wątkach, że dobrze pasują Sinuslive SLF165 tudzież 160.
Pytanie brzmi czy faktycznie grają lepiej od oryginałów?
Co myślicie?
A czy oryginały grały kiedykolwiek dobrze?
Generalnie audio w Kappie to totalna porażka, nieporozumienie. Chodzi o to, że prawie nie ma możliwości zrobienia "puszki" w przednich drzwiach. Także każdy głośnik ęedzie grał b. płytko.
Jeżeli chodzi o głośniki SINUSLIVE czy inne? Wejdą wszystkie z półki tzw. "płytki montaż". Czyli mały magnes.

ps. nie zapomnij tych 20-tek z tyłu przystroić lampkami choinkowymi.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 07 lis 2009, 11:57

No niestety to prawda... możliwości nagłośnienia przednich drzwi są bardzo małe...:D

Widziałem gdzieś ostatnio przypadek że właściciel/ka dorobił/ła obudowę na drzwi tak aby można było włożyć duże głośniki... może i głośniki były wielkie ale efekt wizualny paskudny....

Proponuję włożyć w przód jakieś dobre głośniczki pasujące rozmiarem a po prostu tyłem nadrobić :D

Będzie ochota na delikatne czyste brzmienie to będzie wystarczało a jak ktoś będzie chciał robić sobie większe bang bang to tył mu w tym pomoże... :D

ja mam tak zrobione i powiem szczerze nie potrzeba więcej... :D

rzadko się zdarza żeby słuchać na 100 % mocy.. :D

ps. zawsze można przednie głośniki puścić przez wzmacniacz :D jeżeli komuś bardzo zależy :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 07 lis 2009, 20:56

wega pisze:A czy oryginały grały kiedykolwiek dobrze?
Generalnie audio w Kappie to totalna porażka, nieporozumienie.
I własnie dlatego chcę coś wykombinować i dlatego pytam i oczekuję w miarę konkretnych odpowiedzi..
wega pisze:ps. nie zapomnij tych 20-tek z tyłu przystroić lampkami choinkowymi
..a nie osobistych wycieczek pod moim adresem..
wega pisze:Jeżeli chodzi o głośniki SINUSLIVE czy inne? Wejdą wszystkie z półki tzw. "płytki montaż". Czyli mały magnes.
Gdybym był równie złośliwy to mógłbym spytać czy w takim razie 30cm też wejdzie :roll:

Pytałem konkretnie- czy ktoś próbował wstawiać w przednie drzwi, gdzie oryginalnie są głośniki 13cm, te oto Sinuslive'y SLF 165. Jeśli tak- to jaki rezultat- da się czy nie.

bargaw3181: Dzisiaj, po pogadance z kumplem, przyszedł mi do łba inny pomysł. Zaopatrzyć się w jakiś 4 kanałowy wzmacniacz z regulacją częstotliwości, z tyłu założyć te SLF165, może także z przodu, podpiąć to pod wzmachol. A w bagażnik jakaś mini skrzynia basowa, aktywna.. Wyjście na suba w radiu mam, więc..

Roboty i ingerencji w auto zdecydowanie mniej, jedynie położyć kable. Wszystkie głośniki można skręcić jakoś, żeby grały np od 300 czy 400Hz w górę, co pozwoliłoby wyeliminować zbędne chyba w tym momencie wygłuszanie. Niższe pasmo załatwiałaby skrzynka..
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2010, 22:15 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 07 lis 2009, 22:13

No i też możesz tak zrobić...:D
Ja zastanawiam się nad włożeniem w przednie drzwi 15 Infinity...

Co prawda nie jest to możliwe w przypadku seryjnych miejsc ale po rozebraniu drzwi doszedłem do wniosku, że małe przeróbki ( o ile komuś chce się bawić w takie coś ) pozwolą zmieścić coś większego w drzwi. Niestety warunkiem są przeróbki :(


Nie wiem jakie masz radio... wiem z doświadczenia, że radio też dużo daje :D

Ja mam wzmacniacz podłączony tylko pod skrzynie. Piękny czysty bas odpowiednio wzrastający wraz ze wzrostem głośności...:D

Głośniki JBL 528 o ile się nie, mylę w tylnej półce
z przodu System Hertz DSK 130

Radio PIONEER DEH-P8100BT

wzmacniacz CLARION APX4241E 400W

skrzynia basowa robiona ręcznie z głośniczkiem JBL 1000 W

Niby sprzęt powiedzmy średniej klasy ale udało uzyskać mi się naprawdę ładne i czyste brzmienie. I oczywiście w każdej chwili mogę przekierować więcej mocy na tył i robi się naprawdę głośno :D

gdybym teraz składał nagłośnienie od zera wyglądał by inaczej. to co mam teraz było zakupywane na raty dlatego wygląda jak wygląda :D nie jest źle ale może być lepiej :D

pozdrawiam
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 07 lis 2009, 23:08

Ja zmieściłem w drzwi Boshmanny 16cm i wywaliłem jedynie fabryczne kosze mocujące głośniki. Trzeba tylko obciąć kołnierz głośnika i zostawić z 3 dziurki, żeby było jak go zamocować. I teraz mam dylemat czy te Sinuslive'y da się też tak "urżnąć", żeby wlazły, bo chyba są lepsze, bynajmniej tak wyglądają ich parametry i cena ;)

Radio też mam Pionka, DEH-P70BT.

Ewentualny wzmachol podpowiedział mi kumpel- Magnat Classic 480. Ma i nie narzeka, sporo można ustawić na nim.

A co do skrzynki- znalazłem takie coś.

wlezie ładnie w lewą wnękę w bagażniku, i tak wożę tam skrzynkę z narzędziami ;)

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 08 lis 2009, 9:34

ale przecież ta skrzynia jest z wbudowanym wzmacniaczem... drugi podepniesz pod głośniki tylko?? :D

:D

-- 08 Lis 2009, 09:40 --

Co do przycinania głośników to wydaje mi się że z głośnikami Sinuslive może być trudniej... no ale nie dam sobie ręki uciąć, nie próbowałem takiego sposobu.
ja jak montowałem głośniki w drzwi to musiałem tylko zdjąć tą gumową osłonę co jest na magnesie bo za bardzo wystawały :D

Na razie kasiorę muszę na inne cele przeznaczyć :D jak zrobię w silniku do końca wszystko to będę myślał nad drzwiami konkretniej :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 08 lis 2009, 13:04

Tak, skrzynię chcę aktywna, bo radio ma wyjście na suba. Dzięki temu wzmachol 4 kanałowy mogę w całości "poświęcić" głośnikom w kabinie.

Chociaż dziś próbowałem sobie w radiu podłubać i jest filtr górnoprzepustowy. Więc też by dało radę.

Zatem- założyć te Sinusy, może wytrzymają od 80Hz (oryginały tak se, dopiero od 125Hz grają bez pierdzenia do prawie maksa) i wzmachol nie będzie potrzebny..

Dzięki temu zamknąłbym się w kwocie 800PLN (liczę skrzynię i 2 komplety tych Sinusów, w tym jeden z tweeterami- do tyłu).

Zobaczymy jak to gra, w razie co zmachol zawsze można dokupić i podpiąć pod głośniki.

Jestem już prawie zdecydowany ;)

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 08 lis 2009, 16:04

:D rozumiem o co chodzi :d

powinno grać bardzo przyzwoicie :D
pozostaje mi poczekać na efekt końcowy :)

pozdrawiam :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: maki » 08 lis 2009, 17:03

Tomzik pisze:Tak, skrzynię chcę aktywna, bo radio ma wyjście na suba.
Skrzynia aktywna... Po co? Szkoda miejsca w bagażniku? Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I tu akurat się to sprawdza w 100%. Dlaczego?
-mała moc "wzmacniacza",
-słabe głośniki w nich montowane.

Co do głośników się nie wypowiem, bo o tym jest już dużo nawet u Nas na forum.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 08 lis 2009, 17:33

no ale tu jest jeszcze kwestia kosztów... która jak rozumiem jest ograniczona :D

Ja też wolałem osobno skrzynie i wzmacniacz ale jak kto woli :D

Zależy kto czego wymaga. są tacy co sobie chwalą :D

pozdr
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 08 lis 2009, 20:31

maki pisze:Skrzynia aktywna... Po co? Szkoda miejsca w bagażniku? Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I tu akurat się to sprawdza w 100%. Dlaczego?
-mała moc "wzmacniacza",
-słabe głośniki w nich montowane.
To ma zagrać w miarę, dawać jakiś bas i pozwolić na odkręcenie w radiu na połowę do 3/4 mocy, nie chcę żadnej dyskoteki ani podskakiwania.. Nie musi być 5x1000W. Bo po diabła to?

Wystarczy mi RMS 75W, po co mi więcej? Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, by system produkował jakies basy. I żeby to było niedrogo i faktycznie zajmowało mało miejsca w kufrze, tym bardziej, że już mam zbiornik 80 na LPG.

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: bargaw3181 » 08 lis 2009, 21:08

No to będziesz zadowolony :D
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Dawka » 22 lut 2010, 20:31

Witam, wiem że odkop trochę ale tak chwalicie że udało wam się wcisnąć głośniki 16cm, mógłbym prosić o jakąś fotorelację jak to wygląda ?? I co zrobić żeby zastosować taką przeróbkę ??

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - głośniki Sinuslive i nie tylko

Post autor: Tomzik » 23 lut 2010, 16:31

Ja wcisnąłem jakieś Boschmanny, niby 165mm, ale po obcięciu kołnierza okazuje sie, że membrana ma jakieś 135mm ;)

Włożyłem to na szybko, na gąbkę, więc nie ma sensu się tym chwalić. Również popiarduja, ale i tak są znacznie lepsze niż oryginały.

Jak się zrobi cieplej to zmierzę się z prawdziwymi szesnastkami Sinuslive SL-F165. Jak upchnę i porządnie umocuję- wtedy się pochwalę ;)

Teraz nie ma czym.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”