Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Joanna
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:19
Lokalizacja: Poznan

Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: Joanna » 15 gru 2009, 19:59

Witam!

Mam nowy (dla mnie) problem! Mój poprzedni udało mi się rozwiązać dość szybko, dzięki WAM! Liczę na WAS! : yesyes :
Problem nie jest wielki ale jest!!! :x
Jadę sobie a w radiu same nudy, postanowiłam więc posłuchać sobie moich ulubionych CD. A tu nic! Nic sie nie dzieje tylko radio sie po chwili milczenia znów włącza! Zaglądam do bagażnika i próbuje wyjąc kasetę zmieniarki - znów nic! Zakładam że kaseta się zablokowała, lub co gorsze jedna z CD gdzieś uwięzła!!!

Czy ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? (mam już dość słuchania LAST CHRISTMAS!!!!) :roll: Ja chcę moją Metalice, AC-DC, ... A co jeśli już nigdy ich nie będę mogła sluchać?! : beczy :

Z góry dziekuję za pomoc!!! buziak

Joanna
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 20:07 przez topcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Polskie znaki nie gryzą

viwaldo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:48
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: viwaldo » 15 gru 2009, 22:30

Miałem to samo, po prostu fizycznie wyrwałem kasetę za pomocą śrubokręta. Co prawda wyrwała się tylna ścianka kasety ale dało sie bez problemu poskładać.
Oczywiście ten krok to ostateczność :)

I kwestia jaka to zmieniarka, u mnie był grundig mcd 36
lybra 2.4 jtd sw błękitna strzała

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: michalkrk » 15 gru 2009, 22:54

Ja w takiej sytuacji musiałem rozebrać zmieniarkę (równiez chodzi o Kappe). Przyblokowała mi się jedna tacka w ten sposób, że mechanizm nie działał - kaseta chciała wyjść ale ją cofało. Najlepiej rozebrać zmieniarkę to jest kilka śrubek a złożyc łatwo. Jak coś mam sprawną kasetę do zmieniarki cdc605:)(w zasadzie całą zmieniarkę ale problem z laserem prawdopodobnie).
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Joanna
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:19
Lokalizacja: Poznan

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: Joanna » 16 gru 2009, 20:14

viwaldo pisze:Miałem to samo, po prostu fizycznie wyrwałem kasetę za pomocą śrubokręta. Co prawda wyrwała się tylna ścianka kasety ale dało sie bez problemu poskładać.
Oczywiście ten krok to ostateczność :)

I kwestia jaka to zmieniarka, u mnie był grundig mcd 36
moje radio to originalne lancia kappa adm 838 ze zmieniarka (6X tez original).

w weekend zabiore sie za srubokret! Mam nadzieje ze jak juz wydostane moje CD bede wiedziec jak skrecic wszystko do kupy :lol:

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: anyzraj » 18 gru 2009, 9:54

Witam,
moja zmieniarka lubi się zwiesić raz na jakiś czas i absolutnie nie używałem śroubokręta!!!
Polecam długie przytrzymanie przycisku od wysuwania-to jedno-drugie-to dociśnięcie kasety i dopiero naciskamy przycisk.
Swoją drogą to czasami się zdarza,ze kasetka "sama" mi się odwiesza-ale moze to tylko chwilowe "załamania" nie takie zwiechy jakie Wy miewacie.
jakkolwiek nie dobierałbym sie od razu ze śrubokrętem

Awatar użytkownika
misiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 110
Rejestracja: 05 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski
Kontakt:

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: misiu » 28 gru 2009, 18:21

anyzraj pisze:Witam,
moja zmieniarka lubi się zwiesić raz na jakiś czas i absolutnie nie używałem śroubokręta!!!
Polecam długie przytrzymanie przycisku od wysuwania-to jedno-drugie-to dociśnięcie kasety i dopiero naciskamy przycisk.
Swoją drogą to czasami się zdarza,ze kasetka "sama" mi się odwiesza-ale moze to tylko chwilowe "załamania" nie takie zwiechy jakie Wy miewacie.
jakkolwiek nie dobierałbym sie od razu ze śrubokrętem

W mojej Lucynce jest tam samo, zauważyłem, że blokuje się płyta miedzy kasetą a zmieniarką. U mnie pomaga popchnięcie płyty cienkim paskiem blaszki przez szczelinę między kasetą a zmieniarką.

Joanna
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:19
Lokalizacja: Poznan

Odp: Kappa - uwięziona Kaseta od zmieniarki CD

Post autor: Joanna » 28 gru 2009, 19:30

W mojej zmieniarce nic nie pomagało!
Na moją zmieniarkę wysłałam męża z śrubokrętem! Rozkręcił całość wyjął zablokowaną płytę i skręcił całość ponownie. I DZIAŁA!!!! DZIĘKI KOCHANY MAŁŻONKU!!!!!! buziak
(jak ktoś będzie potrzebował pomocy to wypożyczam - ale tylko za sporą opłatą :lol: )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”