Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Anonymous

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Anonymous » 16 lut 2006, 23:51

Witam , niebawem chce zapodac do mojej kappy zestaw dvd . I wpadlem na pewien pomysl ktory mi chodzil po glowie od pewnego czasu . Poniewaz zestaw bedzie podlaczony pod moje radio a radio znajduje sie w miejscu do tego przeznaczonym potrzebuje jeszcze jednej dziury na kieszen ( 1 din ) .
przegladajac allegro natchnolem sie na takie cos

Prosze zoabczyc co jest zamontowane w popielniczce .
W tym miejscu mam zamiar wsatwic odtwarzacz dvd ktory jest takich samych wymairow jak zwykle radio , monitor bedzie zamontowny w daszku przeciwslonecznym . I teraz mam takie pytanie do specow ,poniewaz ja jeszcze nie rozbieralem tej konsoli ani popielniczki chcialem sie dowiedziec czy jest taka techniczna mozliwosc zeby tam wsatwic radio ? czy sie zmiesci i da sie to przekabinowac itd . poniewaz ja nie pale i nie pozalam nikomu palic w aucie jest mi ta popielniczka zbedna . 8)

Anonymous

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Anonymous » 17 lut 2006, 17:29

Nikt mi nic nie podpowie ? : dance :

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 14 kwie 2006, 13:10

ja tam chce wcisnąć CB. Gdzieś coś na forum było o tym ale zdaje się trzba bedzie sporo kombinować
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 14 kwie 2006, 13:19

"Arek" pisze:ja tam chce wcisnąć CB. Gdzieś coś na forum było o tym ale zdaje się trzba bedzie sporo kombinować
Ja zrezygnowalem, dalem 2 srobki przed fotelem pasazera i tam radyjko sobie wisi.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2006, 13:32 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Młody
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1037
Rejestracja: 14 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Młody » 14 kwie 2006, 13:30

Jak jest zrobione tutaj to widać że można tak zrobić :!:
Tylko z DVD trzeba będzie kombinować ale moim skromnym zdaniem jest taka możliwośc, bo ten gość co sprzedaje samochód ma taki system że radio w popielniczce a tam gdzie radio ma GPS :!:
:D :D
Dedra 2.0 TDS

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 14 kwie 2006, 13:59

jak jest to widac że sie da. Problem tylko w tym ile trzeba sie na chetac z tym i czy nie ma dużego niebezpieczeństwa spieprzenia sprawy :-)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Marcin_D » 14 kwie 2006, 14:12

Najprostsza sprawa, skontaktuj się z gościem z Allegro i z nim pogadaj. Może coś pomoże, chyba że będzie bardzo nieuprzejmy albo ktoś mu to montował.
Jak coś Ci podpowie, to potem nam na forum zdasz relacje. :twisted: :twisted:
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Anonymous

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Anonymous » 14 kwie 2006, 16:19

jak to opatentuje to napewno opisze , dzieki za podpowiedzi .

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Kabar » 14 kwie 2006, 21:31

Wszystko da się zrobić, jeśli jest miejsce na to.
Jeśli nie ma to można np. oddzielić panel od radia i napęd umieścic np. w schowku lub pod fotelem.
Robiłem w pracy dużo takich przeróbek.
Dla przykładu tutaj panel od radia wkomponowany w podsufitkę:
Obrazek
Obrazek
Można zrobić dużo fajnych rzeczy, wystarczy pomysł i do dzieła... :)
Obrazek

baginek1

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: baginek1 » 14 kwie 2006, 23:49

"Kabar" pisze:Wszystko da się zrobić, jeśli jest miejsce na to.
Jeśli nie ma to można np. oddzielić panel od radia i napęd umieścic np. w schowku lub pod fotelem.
Robiłem w pracy dużo takich przeróbek.
Dla przykładu tutaj panel od radia wkomponowany w podsufitkę:
Można zrobić dużo fajnych rzeczy, wystarczy pomysł i do dzieła... :)
Wow 8O
a gdzie schowałeś kable :?:

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 18 kwie 2006, 12:01

hm ćwieka mi zabiło to wpasowanie cb w popielnice. Zabrałem miarke i pomierzyłem pod wymiar unidena 520. Powinno pasować - ocaleje nawet zapalniczka. Szerokość i wysokość tego CB pasuje do wnęki popieliczki prawie idealnie - nawet zostanie miejsce na poprawne zamocowanie - ale moze byc problem z głebokoscią. Tu obawiam sie ze będzie na styk i może w końcowym efekcie nie domykać sie "popielnica". Trzeba bedzie ciąć tylną sciankę wneki popielnicy z wyczuciem. Bez demontażu panela srodkowego (tam gdzie pop[ielnica) będzie to ryzykowne. Trzeba więc tez zdemontować osłonę tunelu wokół ręcznego hamulca. Widziałem jak to robic bo robiono mi linki ręcznego. Od cholery dłubaniny. Ale przy okazji moze zobaczę co sie dzieje z dodatkowym gniazdem na wtyczki - to pomiedzy siedzeniami - padło ostatnio. Przy zdemontowanym panelu srodkowym mozna odpowiednio przerobić "popielnicę" pod CB.
Cała robotę zostawiam na lato albo na łikend majowy. Syn zdaje maturę więc żona kazała mi siedzieć w domu. Napięcie w chałupie bo młody zdaje maturę. Jak na niego patrzę to pełna olewka, więc niby czemu ja mam sie koncetrować? :roll:
horror - jak młody obleje to i tak ja bedę winien :?
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: dellti » 18 kwie 2006, 14:42

"Arek" pisze: Ale przy okazji moze zobaczę co sie dzieje z dodatkowym gniazdem na wtyczki - to pomiedzy siedzeniami.
hmm, o jakim gnieździe na wtyczki mówisz :?:
"Arek" pisze:
Syn zdaje maturę więc żona kazała mi siedzieć w domu.

że niby masz go uczyć, czy pilnować, żeby nie uciekł ? :)
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 18 kwie 2006, 14:47

"dellti" pisze: hmm, o jakim gnieździe na wtyczki mówisz :?:
Po liftingu Kappy otrzymaly druga zapalniczke dla pasazerow tylnej kanapy ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 18 kwie 2006, 14:55

pilnować? hehe nie! to po to aby było na kogo zwalić wine :-)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Greegoory » 09 cze 2006, 23:21

"Arek" pisze:hm ćwieka mi zabiło to wpasowanie cb w popielnice. Zabrałem miarke i pomierzyłem pod wymiar unidena 520. Powinno pasować - ocaleje nawet zapalniczka. Szerokość i wysokość tego CB pasuje do wnęki popieliczki prawie idealnie - nawet zostanie miejsce na poprawne zamocowanie - ale moze byc problem z głebokoscią. Tu obawiam sie ze będzie na styk i może w końcowym efekcie nie domykać sie "popielnica". Trzeba bedzie ciąć tylną sciankę wneki popielnicy z wyczuciem. Bez demontażu panela srodkowego (tam gdzie pop[ielnica) będzie to ryzykowne. Trzeba więc tez zdemontować osłonę tunelu wokół ręcznego hamulca. Widziałem jak to robic bo robiono mi linki ręcznego. Od cholery dłubaniny. Ale przy okazji moze zobaczę co sie dzieje z dodatkowym gniazdem na wtyczki - to pomiedzy siedzeniami - padło ostatnio. Przy zdemontowanym panelu srodkowym mozna odpowiednio przerobić "popielnicę" pod CB.
Cała robotę zostawiam na lato albo na łikend majowy. Syn zdaje maturę więc żona kazała mi siedzieć w domu. Napięcie w chałupie bo młody zdaje maturę. Jak na niego patrzę to pełna olewka, więc niby czemu ja mam sie koncetrować? :roll:
horror - jak młody obleje to i tak ja bedę winien :?
Właśnie dzis zamonotalem w kappie Cb w miejscu popielniczki. Tak jak piszesz trzeba bylo wyciac tylna scianke wneki w popielniczce. Problem pojawil sie z "glebokoscia". Trzeba bylo troche rure od nawiewu w komorze lekko "zdeformowac" poprzez jej nagrzanie. Zapalniczka ocalala ale zeby zamknac klapke musi pozostac samo gniazdo zapalniczki. Uchwyt do anteny zamotowany na tylnej klapie bagaznika (lewy gorny naroznik) i kabel poprowadzony przez bagaznik , pod siedzeniem i wykladzina w tunelu srodkowym, wiec jest miodzio i nic nie widac. antena na motylek - radyjko uniden pro 520 XL. chodzi super ale na razie tylko w miescie przetestowalem.
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”