Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: CB

Post autor: tomek » 23 cze 2006, 8:13

Najlepsze sa radia 'stare':
President Herbert, Johnson, Johnny, Harry
Alan 18, 28
ONWY Gruba czy Turbo.
Poddane pewnym modyfikacja 'ulepszajacym' sa bdb radiami.
Nowe to jak podal gregory U520XL, chociaz dobre opinie zbiera tez Midland 1001Z (chociaz obydwa modele maja problem ze zgodnoscia z polskimi przepisami).
Jezdzilem kilka m-cy z roznymi magnesowkami (najlepsze serii ML145), ale zawsze sa pewne problemy z masa, chyba, ze umiescisz antene na srodku dachu, ale na Kappie glupio by to wygladalo. Dlatego od 1-2 m-cy jezdze z Presidentem Indiana w tylnym blotniku. Przeciez samochody czesto maja anteny w tylnym blotnikach, wiec nie jest to jakies niszczenie auta. Indiana ma kolo 130 cm i w ogole nie wyglada na antenke od CB.
Moge ja szczerze polecic.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 30 cze 2006, 14:00

No kupiłem juz 520kę a teraz czekam az dotrze antena. Tomek zamówiłem polecana Indianę. Jak bedzie to w kupie to zaczynam montaż. :-) Antena pójdzie w dziurę w tylny błotnik, CB na razie "na siedzeniu" - w wakacje rozbabram Konsole i wcisne CB w popielnicę. Zasilanie pociagne bezpośrednio do akumulatora - obecnie mam wtyczke do zapalniczki. czekam tez na przysłanie głośnika dodatkowego oraz "papugi". Uznałem że jak juz rozbebesze popielnicę to warto podłączyć wszystko co mozliwe aby 2 razy sie nie bujać. Rozbieranie konsoli oczywiście opstrykam foto aby po 1sze potrafić to złozyć a po 2gie aby dać w formie porady innym chcącym LKPowcom. : yesyes :
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 30 cze 2006, 14:39

"Arek" pisze:Tomek zamówiłem polecana Indianę.
Antena pójdzie w dziurę w tylny błotnik,
Gratuluje wyboru, chociaz aktualnie 520ki maja problemy z deklaracjami zgodnosci, ale to jest problem impoerterow a nie uzytkownikow ;)
Indiana jest bdb antena, nie wymaga strojenia, pamietaj jednak, aby dobrze odizolowac blache od spodu, tak aby antena miala dobry kontakt z masa.
Nie zawadziloby rowniez dla spokoju sprawdzic SWR.
Mi chlopacy w LT pociagneli kabel, wiec nie wiem dokladnie, ktoredy on sobie wedruje, poprzednio mialem prowizorke- otwor na narty, wcisniety w tylne siedzenia, pozniej listwa wzdluz progow.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 30 cze 2006, 14:50

otwory techniczne są w dolnych rogach oparcia tylnej kanapy :wink:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 30 cze 2006, 15:13

"Arek" pisze:otwory techniczne są w dolnych rogach oparcia tylnej kanapy :wink:
Nie widze bo mam tam samowar ;) od LPG!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 03 lip 2006, 9:04

wciśnij na chama rękę! Ja wczoraj przeciągnąłem kabelek od anteny przez te dziure. kurcze w zestawie do anteny zabrakło nasadki - końcówka kabla antenowego aby to przykręcić do CB. Muszę cos podumać.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 03 lip 2006, 9:09

"Arek" pisze: kurcze w zestawie do anteny zabrakło nasadki - końcówka kabla antenowego aby to przykręcić do CB.
Standardowo w opakowaniu Indiany jest wtyk UC1, jest on zgrzany razem z folia, moze go przeoczyles, albo sprzedajacy : cenzura :
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 03 lip 2006, 13:15

no jest ten UC 1 tylko myslałem że musi być jeszcze coś bo w srodku UC 1 jest widoczny gwint. Myslałem ze jest nasadka na kabel i dopiero wkęca sie to w ten wtyk UC1.
Jesli tak nie jest to luxno to lata kabel we wtyku UC1
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: tomek » 03 lip 2006, 15:08

no jest ten UC 1 tylko myslałem że musi być jeszcze coś bo w srodku UC 1 jest widoczny gwint. Myslałem ze jest nasadka na kabel i dopiero wkęca sie to w ten wtyk UC1.
Jesli tak nie jest to luxno to lata kabel we wtyku UC1
Zyla goraca jest 'zalutowywana' we wtyku i nic nie lata ;). Sa wtyki UC1 z zaciskana koncowka na ekranie albo z wkrecana, ta chyba wymaga zacisniecia zaciskarka jaka kiedys byla do zaciskania wtykow BNC w cieciach Ethernet ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 04 lip 2006, 8:40

No ja mam wkręcaną - "ustaliłem" to wczoraj jak juz mnie spieniło!! : cenzura :
Jest jednak chyba problem z masą. Jak przykładam kabel bez końcówki UC do gniazda to odbieram dobrze. Jak tylko założe końcówke - d..pa! dziś musze znależć w Wawie jakiego magika od CB to może mi zamontuje to wreszcie.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: dellti » 04 lip 2006, 9:36

"Arek" pisze:dziś musze znależć w Wawie jakiego magika od CB to może mi zamontuje to wreszcie.
W razie czego polecam gościa na Młodnickiej 56 (hurtownia megum) - robił instalację u mnie i spisał się nieźle.
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: prezesjm » 04 lip 2006, 10:05

"Arek" pisze:No ja mam wkręcaną - "ustaliłem" to wczoraj jak juz mnie spieniło!! : cenzura :
Jest jednak chyba problem z masą. Jak przykładam kabel bez końcówki UC do gniazda to odbieram dobrze. Jak tylko założe końcówke - d..pa! dziś musze znależć w Wawie jakiego magika od CB to może mi zamontuje to wreszcie.
Jeśli masz blade pojęcie o lutowaniu , kabelkach to podjedź do magika od CB, to nie jest radio samochodowe, źle złożona instalacja, niezestrojona to pewna awaria końcówki w CB i masę zakłóceń dla innych. Naprawdę dobrze radzę bo wiele firm nie chce naprawiać uszkodzonych końcówek na gwarancji.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Krzysiek » 04 lip 2006, 10:09

Mam zrobione dokładnie tak samo. Klapka się zamyka bez problemów, samo radyjko wciśnięte trochę w gumowy kanał nawiewu. Poza tym przycinałem trochę (2-3mm) szpilki pod gałkami radia (Uniden510, gabaryty identyczne jak 520) i o tyle mniej wystają gałki (mniej potrzeba wciskać radio).

Wracając do tematu założenia radia na dole to nie widzę możliwości (poza założeniem samego panelu). Przeszkadza kanał nawiewu od dołu, a od góry (to drugie) urządzenie 1DIN montowane pod ostrzejszym kątem.

ps. oczywiście w kappie
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 05 lip 2006, 13:54

No i ju7z po kłopocie. Mogłem to od razu zrobić! Pojechałem do magika CB w Pruszkowie i wszyskto popodłaczał. Sprawdził antene i gra że az miło. Teraz moja kolej za miesiąc mam wakacje i plan jest taki:
- zamontować CB w popielnicy,
- zamontować "papugę" w komorze silnika (czasem sobie ulże i pokrzyczę),
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa- radio zamiast popielniczki , bawil sie ktos ??

Post autor: Arek » 14 lip 2006, 11:41

część planu już zrealizowana! Tzn ukryłem przewód od anteny CB (mam ją wpasowaną w tylny błotnik) pod listwami i tapicerą na progach wzdłuż "sąsiada kierowcy" i tego co siedzi za nim (to chyba lewa strona? - zawsze mam z tym problem :oops: ). Jest tam kupe miejsca - zmieści sie jeszcze kabel zmieniarki jak ja sobie zamontuję w bagazniku.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”