Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 20 mar 2010, 18:40

Witam.
mam pytanie dotyczące wyciągnięcia radia z Kappy u góry na radiu jest taka listwa która wypiąłem pokazały sie dwa otworki w które włożyłem wsówki do włosów i udało mi sie wyciągnąć radiu do połowy.. ale potrzebuje wyciągnąć całe. nie wiem dlaczego nie graja mi głośniki jakis kabel został wypiety... auto mam od niedawna dokładnie od 2 dni. prosze o pomoc doświadczonego szperacza:)

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: michalkrk » 20 mar 2010, 19:37

Jakie to radio?ADM czy ADT? Jeśli ADM to mógł sie spalić bezpiecznik we wzmacniaczu który jest za tylnim lewym boczkiem w bagażniku w sedanie(jeśli ten wzmacniacz tam w ogóle jest..) Druga ewentualność to odłączony kabel przy radiu 13 pinowa okrągła wtyczka. Co do wyciągnięcia nie pomogę nie wiem co je może jeszcze trzymać.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Odp: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 20 mar 2010, 19:55

radio ADM 838 tak jest napisane w instrukcji obsługi radia. szkoda ze nie ma pokazanego sposobu na wyciągniecie radia kappa jest w cupe i bezpieczniki sa po prawej stronie w bagażniku po lewej jest zmieniarka..

argenta67

Odp: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: argenta67 » 20 mar 2010, 19:58

Jeśli radio wyszło do połowy to nic z żadnych zabezpieczeń nie trzyma, zabezpieczenie jest tylko w przedniej części.

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 20 mar 2010, 21:03

argenta67.. przeczytaj uważnie to co napisałem.. "u góry na radiu jest taka listwa która wypiąłem pokazały sie dwa otworki w które włożyłem wsuwki do włosów i udało mi sie wyciągnąć radiu do połowy.. bez włożenia tych wsuwek radia nie da sie wyciągnąć... mimo tego radio staje oporem w połowie.. a nie chce używać wiekszej siły zęby nie uszkodzić kieszeni radia..
Lancia Kappa 2.0 t COUPE

argenta67

Odp: Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: argenta67 » 20 mar 2010, 21:47

Aroniaa pisze:argenta67.. przeczytaj uważnie to co napisałem.. "u góry na radiu jest taka listwa która wypiąłem pokazały sie dwa otworki w które włożyłem wsuwki do włosów i udało mi sie wyciągnąć radiu do połowy.. bez włożenia tych wsuwek radia nie da sie wyciągnąć... mimo tego radio staje oporem w połowie.. a nie chce używać wiekszej siły zęby nie uszkodzić kieszeni radia..
To chyba nie czytasz co ja napisałem, wszystkie radia blokady maja z brzegu a wiec jeśli włożysz spinki, blaszki, kluczyki, itd, itp, i radio się ruszy to znaczy, że blokada pościła i nie ma innych a jeśli masz nadal problem to nikt tego nie zobaczy i nie napisze, "tam jest druga blaszka" : cenzura :

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Odp: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: michalkrk » 20 mar 2010, 23:31

Wzmacniacz jest pod zmieniarką niewidoczny. Aby się do niego dostać trzeba zdemontować boczek - jest to prostokątna srebrna puszka do której idą 2 kable - jeden ma czarną wtyczkę okrągłą a drugi białą prostokątną :) Może jednak spróbuj użyć troche większej siły np. spróbować poruszać na boki, być może trzyma jakiś przewód.
Z blaszkami jest jak pisze Argenta67 są tylko 2 na górze.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 21 mar 2010, 21:17

dzisiaj szarpałem się z radiem i niestety nie wyszło... jutro zabieram się za rozkręcanie lewej strony bagażnika w którym jest zmieniarka i jak piszecie wzmacniacz.. się zobaczy:)
Lancia Kappa 2.0 t COUPE

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 22 mar 2010, 14:42

po rozkręceniu lewej strony bagażnika faktycznie pod zmieniarka jest przykręcony wzmacniacz niestety bezpiecznik jest dobry.. niestety radia nie udalo mi sie wyciagnac... bede musiał pewnie podjechać do kogoś kto zajmuje się radiami..

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Pingvin » 22 mar 2010, 14:57

Upewnij się czy w aucie nie grało wcześniej inne radio niż fabryczne. Być może tak jak u mnie - ktoś ominął wzmacniacz.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 22 mar 2010, 19:17

auto kupiłem od kolekcjonera wiec jestem pewien ze nie grało nigdy inne radio.. fabryczne jest tak zamontowane ze skończyły mi się pomysły jak mogę je wyciągnąć.. a nie chce sie bardzo siłowo szarpać zęby czegoś nie uszkodzić.. tez ciężko jest za cokolwiek złapać zęby użyć wiekszej siły.. chyba będę musiał odwiedzić jakiś warsztat. .
Lancia Kappa 2.0 t COUPE

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Aroniaa » 23 mar 2010, 12:18

Wiwat udało się wyciągnąć radio! wypięta była okrągła wtyczka chyba jest ona od zmieniarki albo wzmacniacza po włączeniu wtyczki radio gra! dziękuje za pomoc w tej sprawie! pozdrawiam
Lancia Kappa 2.0 t COUPE

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Wyciagnac radio KAPPA zwykłe redio bez navi

Post autor: Pingvin » 23 mar 2010, 12:42

Okrągła wtyczka idzie do wzmacniacza, później wzmacniacz ze zmieniarką łączy taki sam kabelek.

Swoją drogą - jeśli ktoś dysponuje niepotrzebną zaślepką na otworki demontażowe to chętnie przygarnę :P
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”