Kappa - audio

Anonymous

Kappa - audio

Post autor: Anonymous » 31 sty 2005, 15:07

sluchajcie mysle sobie nad podlaczeniem wzacniacza pod to seryjne radio czy ktos ma tak zrobione? ciewak jestem czy jest wyjscie na wzmacniacz czy trzeba to robic jakos inaczej ( ja nie znam sie na audio ) zaznaczam :)

Anonymous

Kappa - audio

Post autor: Anonymous » 31 sty 2005, 20:07

Bardzo dużo wzmacniaczy samochodowych ma 2 wejścia na Cinche (niskie) i Wysoki (bezposrednio pod wyjścia głośnikowe) jeżeli dysponujemy radiem bez wyjścia na wzmacniacz wtedy podłanczamy te kable co idą do głośników pod wzmacniacz

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - audio

Post autor: Maniek » 31 sty 2005, 20:27

Nie wiem jak to jest pod seryjne radyjko ale chyba z jedno wyjście powinno mieć.Z resztą naprościej sprawdzić czy ma.Ja mam wzmacniacz podłączony ale nie pod standardowe radyjko.Chętnie nawiąże kontakt z osobą która zna się na audio a szczególnie na audio w kappie :D
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Temacik mianowicie O AUDIO KAPPA :)

Post autor: romo » 02 lut 2005, 22:41

"Tomasz" pisze:sluchajcie mysle sobie nad podlaczeniem wzacniacza pod to seryjne radio czy ktos ma tak zrobione? ciewak jestem czy jest wyjscie na wzmacniacz czy trzeba to robic jakos inaczej ( ja nie znam sie na audio ) zaznaczam :)
jezeli masz orginalnego clariona ADM838 z DSP to nie masz takiej potrzeby ani tez mozliwosci.pod zmieniarka jest pucha ktora wyglada jak wzmacniacz.mi na jesieni padlo wlasnie orginalne radio ,dalem do naprawy i po podlaczeniu padlo znowu,nie moge dostac sie do zmieniarki bo tkos madry przykrecil bak gazu poprzez tapicerke bagaznika i nie mige zdjac boczku aby dostac sie do zmieniarki i prawdopodobnie wzmacniacza.clarion adm 838 z dsp jest deckiem wiec to co jest pod zmieniarka musi byc wzmakiem.dostane sie do tego na wiosne bo teraz jest za zimno aby w takie **** sie bawic.w carismie zmienialem cale naglosnienie od klem pozlacanych poprzez kable ,wzmaki zmieniary do glosnikow i zwrotnic i poszlo z autkiem .nauczka nie pakuj kupe kasy w cos za co nikt nie wroci.pozdro 8)
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Anonymous

Kappa - audio

Post autor: Anonymous » 12 mar 2005, 19:10

"jeżeli dysponujemy radiem bez wyjścia na wzmacniacz wtedy podłanczamy te kable co idą do głośników pod wzmacniacz"

osobiście proponowałbym nie łączyć kabli głośnikowych do wzmacniacza, gdyż jest to wzmocniony sygnał i można uszkodzić wzmacniacz... teoretycznie można próbować wlutować w przewody plusowe (między radiem a wzmacniaczem) rezystory. Jednak wzmacniacz powinien dostawać sygnał z odp. wyjść z radia (czincze) a nie wzmocniony sygnał z końcówki mocy radia.
pozdro

Prezes

Kappa - audio

Post autor: Prezes » 13 mar 2005, 22:44

"Zoggon" pisze: osobiście proponowałbym nie łączyć kabli głośnikowych do wzmacniacza, gdyż jest to wzmocniony sygnał i można uszkodzić wzmacniacz... teoretycznie można próbować wlutować w przewody plusowe (między radiem a wzmacniaczem) rezystory.
Mam oryginalne radio bez wyjścia chinchi jest podłączone pod wzmacniacz. Zastosowałem specajlne konwertery które przetwarzają sygnał z końcówki mocy radia . Mają oczywiście wyjście na chinche. Koszt ok 50 zł. Jak gra ? - Maniek moze sie wypowiedzieć :D Miał okazje odsłuchać.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam :
Audio w Kappie Prezesa

Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - audio

Post autor: Maniek » 14 mar 2005, 9:04

Moge potwierdzić że bardzo ładnie gra :D Ja to szczerze byłem w sporym szoku że tak ładnie gra na orginalnym radiu.Ale Prezes tam sporo zmian jednak wprowadził.Nie ukrywajmy :D Ja też mam wzmacniacz ale nie pod orginalne radio no i narazie :) nawet nie chce tego porównywać do prezesa Audio :wink:
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Anonymous

Kappa - audio

Post autor: Anonymous » 14 mar 2005, 16:06

spoko spoko, ja tylko mówiłem, żeby nie ryzykować łączenia bezpośrednio kabli z końcówki mocy radia na wejście wzmaczniacza...
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”