Kappa - problem z anteną

Awatar użytkownika
piotrek96xd
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 194
Rejestracja: 23 maja 2010, 8:16
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - problem z anteną

Post autor: piotrek96xd » 27 wrz 2010, 11:24

Mam problem z anteną oryginalną która znajduje sie w szybie.Łapie mi tylko dwie stacje chyba nie powinno tak? Ta antena działa tylko pod oryginalnym radiem? Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 15:31 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytuł zgodnie z zasadami

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lancia Kappa.problem z anteną.

Post autor: goldixll » 27 wrz 2010, 11:37

piotrek96xd pisze:Mam problem z anteną orginalną która znajduje sie w szybie.Łapie mi tylko dwie stacje chyba nie powinno tak? Ta antena działa tylko pod orginalnym radiem? Proszę o pomoc.
Najpierw sprawdził bym na twoim miejscu radio : ok2 : U mnie radio (tyle że nie oryginalne ) odbierało nawet bez podłączenia anteny.

Awatar użytkownika
piotrek96xd
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 194
Rejestracja: 23 maja 2010, 8:16
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa.problem z anteną.

Post autor: piotrek96xd » 02 paź 2010, 23:15

goldixll pisze:
piotrek96xd pisze:Mam problem z anteną orginalną która znajduje sie w szybie.Łapie mi tylko dwie stacje chyba nie powinno tak? Ta antena działa tylko pod orginalnym radiem? Proszę o pomoc.
Najpierw sprawdził bym na twoim miejscu radio : ok2 : U mnie radio (tyle że nie oryginalne ) odbierało nawet bez podłączenia anteny.
To napewno nie wina radia po po pierwsze juz na dwoch radiach tak sprawdzałem, a te co mam obecnie w innym samochodzi stacje łapią idealnie.

Leny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 83
Rejestracja: 05 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kappa - problem z anteną

Post autor: Leny » 15 maja 2011, 22:12

Podnoszę temat bo nie chce zakładać nowego.
Otóż mam podłączoną do radia oryginalną antenę, tą która jest w szybie, ale mam następujący problem. Jak kluczyk w stacyjce jest nieprzekręcony, tylko włożony, to radio odbiera super, każdą stacje ściąga i to bez najmniejszego 'ale', kiedy przekręce zapłon, pojawia się lekki szum w głośnikach, a jak chce znaleźć inną stacje to już nie znajdzie, słychać tylko lekki szum. O co chodzi?

Awatar użytkownika
zrobek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 152
Rejestracja: 31 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Kappa - problem z anteną

Post autor: zrobek » 16 maja 2011, 23:28

masz silnik benzynowy i szum zmienia się wraz z obrotami silnika? Jak tak to kable WN do wymiany albo filtr przeciwzakłóceniowy załóż

Leny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 83
Rejestracja: 05 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kappa - problem z anteną

Post autor: Leny » 17 maja 2011, 16:04

Nie, wystarczy że przekręcę zapłon i już pojawia się szum, silnik nie musi być włączony.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa - problem z anteną

Post autor: Lukasz_TG » 17 maja 2011, 16:17

Leny pisze:Nie, wystarczy że przekręcę zapłon i już pojawia się szum, silnik nie musi być włączony.
W sumie mogą być 3 przyczyny

- antena posiada wzmacniacz sygnału podpięty pod stacyjke
- radio nie ma masy, bierze mase przez antene
- jakiś moduł elektroniczny zakłóca
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Re: Kappa - problem z anteną

Post autor: krzychc » 19 maja 2011, 15:28

Lukasz_TG pisze:
Leny pisze:Nie, wystarczy że przekręcę zapłon i już pojawia się szum, silnik nie musi być włączony.
W sumie mogą być 3 przyczyny

- antena posiada wzmacniacz sygnału podpięty pod stacyjke
- radio nie ma masy, bierze mase przez antene
- jakiś moduł elektroniczny zakłóca

Ja niedawno przerabiałem temat anteny - łapało mi tylko dwie stacje i jeszcze szumiały. Wymieniłem przewód antenowy pomiędzy radiem i kufrem (polepszyło się trochę); podmieniałem anteny i radia; kupiłem wzmacniacz z Alfy o tym samym symbolu i nic. Zauważyłem, że odłączenie przewodu od anteny AM polepszyło mi odbiór FM. Nie ma rewelacji ale jest lepiej. Uszkodzony może być wzmacniacz, bo nie wyeliminowałem go - podłączenie nowszego od Alfy dało jeszcze gorszy rezultat. jak na coś wpadniesz daj znać. Pozdrawiam Krzychc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”