Kappa SW - głośnik 20cm

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa SW - głośnik 20cm

Post autor: Savi » 17 maja 2006, 10:50

Witam wszystkich
Głośniki z przodu juz wymieniłem więc pozostał mi tylko tył.Wiadomo, że do tyłu w klapie jest orginalny głośnik 20cm dwucewkowy.Niestety jest też problem gdyz montaż takiego głosnika jest płytki.Poszukuje tu i tam i znalazłem jedynie jeden głośnik na allegro, być może będzie pasował, ale może ktoś z kolegów,koleżanek już przerabiał tył swojej lucynki jesli chodzi o kombi.W zasadzie nie chciałbym nic przerabiać, więc proszę o ewentualne jakieś informacje jaki mógłby głosnik pasować bez przeróbek.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Savi » 18 maja 2006, 20:22

Widzę że nikt z kolegów i koleżanek nie przerabiał tematu.Chcę powiedzieć że zamówiłem już ten głośnik, więć o przebiegu instalacji oraz fotek będę informował w najbiższym czasie. :!:

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
EWCIA
Klubowiczka
Klubowiczka
Posty: 497
Rejestracja: 07 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: EWCIA » 18 maja 2006, 21:20

no ja niestety nie wymieniałam.jeszcze ...chociaz juz wielokrotnie rozmontowywałam tylnią klapę....
: yesyes : Savi wiernie Ci kibicuję przy Twoich pomysłach.....i....cieszę się, że tak dokładnie opisujesz co robisz....instrukcje jak zamontowac czujn.cof. juz druknęłam i ..czekam na tylni głośnik... :wink:
p.s.1. głośniki w drzwiach chyba kiedys Klaudek wymieniał i nawet tez zrobił foty ..są na mazowieckim (to tak na marginesie)
p.s.2 jak będę montować ten czujnik to jeszcze Cie pomęczę pytaniami..jak znam siebie..
pozdr.
kiedyś Kappa Blue Lady - obecnie Coupe 20VT ;-)

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Savi » 18 maja 2006, 21:34

Ewcia nie ma sprawy jesli bedę mógł pomóc to jak najbardziej.Jesli chodzi o czujnik cofania to też postaram się pomóc.W każdym razie czujnik sprawuje się swietnie.Jesli chodzi o głośnik to powiem że ten fabryczny zamontowany gra marnie więć zamówiłem ten z linku.Powinien pasować.Troszę miałem problemy z komunikacją bo ten kto sprzedaje to niemiec ale już jest ok.Przed licytacją zasięgnęłem informacji o tym użytkowniku i jest obiecujący.Prawdopodobnie po zamontowaniu subwoofera przyjdzie czas na radyjko.Ale to już w następnym odcinku

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
EWCIA
Klubowiczka
Klubowiczka
Posty: 497
Rejestracja: 07 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: EWCIA » 18 maja 2006, 21:39

dzięki wielkie.... :lol:
pozdr.
kiedyś Kappa Blue Lady - obecnie Coupe 20VT ;-)

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Savi » 18 maja 2006, 21:42

Ewcia faktycznie klaudek montował na przód głośniki ale chcę powiedzieć że te głosniki SinusLive SL-F130 będą pasowąć bez przeróbek do przednich dzwi.Sam je montowałem to wiem.Zresztą poszukaj mojego postu.

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Anonymous

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Anonymous » 20 maja 2006, 22:36

W wersjach S.W. warto pomyślec o zamontowaniu w tylnej klapie dwóch głośników szerokopasmowych bądź basowych o średnicy 16,5cm. Temat jest sprawdzony.Wystarczy jedynie odpowiednia płyta mdf do której je mocujemy i gra muzyka. Takie głosniki wymagaja jednak oddzielnego wzmacniacza, najlepiej z płynna regujacją filtra dolnoprzepustowego co gwarantuje ich idealne brzmienie. Jezeli znajdę fotki to beda juz wkrotce.

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Savi » 20 maja 2006, 22:54

Dzięki.Jak bedziesz miał jakieś fotki to jaknajbardziej się tutaj przydadzą.
Jesli chodzi o 16,5 głosniki to już to przerabiałem sobie za i przeciw i zrewzygnowałem z takiej opcji ponieważ nie chcę inwestwać i przerabiać a jedynie zainstalować głośnik w miejsce fabryczne.Już kupiłem głośnik 20cm dwucewkowy do tylnej klapy i na 99% bedzie pasował.Ale to już później jak będę go zakładać zrobię parę fotek i umieszcze na forum..

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Prezes

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Prezes » 21 maja 2006, 8:48

"Savi" pisze:Widzę że nikt z kolegów i koleżanek nie przerabiał tematu.Chcę powiedzieć że zamówiłem już ten głośnik, więć o przebiegu instalacji oraz fotek będę informował w najbiższym czasie. :!:

Pozdrawiam
Jeśli chodzi o nagłośnienie w Kappie to przerabialiśmy wszystkie tematy. Zdjecia masz na www.lanciateam.pl w dziale CarAudio - moze w czymś pomogą.

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Kojak » 21 maja 2006, 10:30

A tak przy okazji, to w sedanie też jest miejsce na ten basowy 20cm woofer?

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Luckyy » 21 maja 2006, 21:06

jest ....


... w bagazniku ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Kojak » 22 maja 2006, 14:50

No tak, ale dziwnie by to chodziło w sedanie nie mając "połączenia" z bagażnikiem...

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: Savi » 11 paź 2006, 10:49

Witam
Przepraszam, że tak późno umieszczam fotki z przebiegu moich modyfikacji z 20" głośnikiem.Być może komuś się przydadzą lub będą pomocne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Pozdrawiam
Savi
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

kappa kombi - głosnik 20cm

Post autor: michal » 14 paź 2006, 0:04

No, no...Całkiem fajnie zrobione, ciekawe jak gra?
W sedanie niestety nie da rady tak zrobić. Kurcze, czy aby napewno w sedanie potrzebny jest subwoofer do kufra aby można było normalnie słuchać muzy? Może ktoś montował jakieś 20cm w tylną półkę?
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

Anonymous

Klapa

Post autor: Anonymous » 02 lis 2006, 12:44

Hej. Gratuluje ładnego wykonania i mam przy okazji pytanie: co oprócz widocznych śrubek trzeba odkręcić, zeby zdjąć tapicerkę z klapy? Odkręciłem wszystkie te, które były na wierzchu ale nadal mi się to trzyma na czymś w okolicach "rączki". Z góry dzięki za info!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”