Kappa - głośniki przód

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3238
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - głośniki przód

Post autor: Marcin_D » 31 maja 2006, 9:58

Obczytałem się na forum o nagłośnieniu Kappy, jest jakie jest - szajsowate to fakt, dlatego chcę coś zmienić. Jest wszystko, że płytko itp., tylko jednego nie znalazłem: JAKA JEST GŁĘBOKOŚĆ TEGO MIEJSCA MONTAŻOWEGO. Było o SINUSLIVE, na aukcji jest podana głębokość montażowa tych głośników - 38mm - tylko że to nic nie mówi, bo może tam wejdzie głośnik 42mm głęboki. Jeśli ktoś posiada takie dane to bym był bardzo dźwięczny za podanie maksymalnej głębokości głośnika.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - głośniki przód

Post autor: Luckyy » 31 maja 2006, 10:12

jesli sinusy maja 38 a chcesz wcisnac 42 to teoretycznie moze Ci sie to udac (jeslin np zastosujesz jakies dystanse miedzy koszem a glosnikiem, ale nie wykluczone ze bedziesz musial zrobic mala modyfikacje kosza ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3238
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - głośniki przód

Post autor: Marcin_D » 31 maja 2006, 10:26

OK tylko żę w jakimś innym poście było o Lanzarach co mają 41 mm głębokości.
I chodzi o to żeby się dowiedzieć jaka jest maksymalna głębokośc.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Anonymous

Kappa - głośniki przód

Post autor: Anonymous » 31 maja 2006, 20:33

Głębokość montażowa to w tym przypadku nie wszystko. Jezeli nie chcesz przerabiac drzwi (wycinanie blachy itd) i zalezy Ci na oryginalnych miejscach to najlepszym rozwiązaniem jest zakup plastikowych koszy pod głosniki. Wówczas bedziesz mogl dokladnie je dopasowac. Te oryginalne metalowe maja troche inny ksztalt w miejscu gdzie wchodzi kosz głosnika i przez to nie kazdy bedzie tam pasowac. Oprocz głebokosci i rozmiaru glosnika wazna jest także jego budowa. Koszta nie sa wielkie (chyba ok 20pln za komplet) wiec warto. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - głośniki przód

Post autor: Savi » 31 maja 2006, 20:38

Ja wymieniłem na SINUSLIVE SL-F130 i pasują bez żadnych przeróbek,a grają wyśmienicie.Oczywiście w grę wchdzi dobre wygłuszenie gąbką,jesli włożysz inne to licz się z modyfikacją i nie lada pomysłowością aby głośnik, który wstawisz pasował bez problemu.Powiem krótko naprawdę jest mało miejsca na wstawienie większego głośnika,a głosniki te które wstawiłem naprawdę grają dobrze.Pogadaj jeszcze z Larym123 o głosnikach z przodu.To on polecił mi te głosniki a odsłuch tych głośników słyszałem osobiście w samochodzie Larego123 na zlocie ogólnopolskim.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - głośniki przód

Post autor: Luckyy » 31 maja 2006, 22:05

SINUSLIVE SL-F130 graja lepiej niz to co jest fabrycznie - ale jakies wielkie roznicy nie ma (jak dla mnie), wyglada ze bez nowych kabli i wzmacniacza sie nie obejdzie ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa - głośniki przód

Post autor: sloneczna » 31 maja 2006, 22:18

Czy wrto takimi zastąpić te tylne w kappie .Podobne wielkością z tym ,że te pioneery są niższe o jakieś 3 cm .
http://img199.imageshack.us/my.php?imag ... img3ne.jpg[/img]
http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... img1ci.jpg[/img]
Co prawda mam dwa kpl tylnych i jeden mogę przerobić .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - głośniki przód

Post autor: Greegoory » 01 cze 2006, 9:27

"Luckyy" pisze:SINUSLIVE SL-F130 graja lepiej niz to co jest fabrycznie - ale jakies wielkie roznicy nie ma (jak dla mnie), wyglada ze bez nowych kabli i wzmacniacza sie nie obejdzie ...
witam
Doslownie dwa dni temu kupilem na allegro sinuslive 130 i zamienilem na nie te fabryczne z przodu w Kappie i powiem tak: szału to one nie graja i jakiejs strasznej roznicy miedzy tymi fabrycznymi nie slysze ale to pewnie wina szajsowatego sprzetu w moim aucie - MEDION :-( . Troche sie wkurzylem i w niedziele podpinam radio kumpla i zobaczymy.
pozdrawiam
p.s.
ale pasuja one bez jakichkolwiek przerobek.
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 01 cze 2006, 9:55

nie masz co sie wkurzać.
zrób próbe bardzo prostą próbę
podepnij glosnik farbyczny i sinuslive, poczujesz różnice.

Sposób montażu też odgrywa znaczącą rolę. :)
to już zależy od twojej pomysłowości.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - głośniki przód

Post autor: Luckyy » 01 cze 2006, 10:05

"sloneczna" pisze:Czy wrto takimi zastąpić te tylne w kappie .Podobne wielkością z tym ,że te pioneery są niższe o jakieś 3 cm .
http://img199.imageshack.us/my.php?imag ... img3ne.jpg[/img]
http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... img1ci.jpg[/img]
Co prawda mam dwa kpl tylnych i jeden mogę przerobić .
Polskie Pionieery ??
produkowane przez Tonsila ? ;-)

proponuje zrobic maly test - odepnij np prawy glosnik i podepnij ten co masz i posluchaj - napewno bedzie roznica tylko czy az taka jakiej oczekujesz to nie wiem ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - głośniki przód

Post autor: Roger7 » 01 cze 2006, 10:43

"Greegoory" pisze:
"Luckyy" pisze:SINUSLIVE SL-F130 graja lepiej niz to co jest fabrycznie - ale jakies wielkie roznicy nie ma (jak dla mnie), wyglada ze bez nowych kabli i wzmacniacza sie nie obejdzie ...
witam
Doslownie dwa dni temu kupilem na allegro sinuslive 130 i zamienilem na nie te fabryczne z przodu w Kappie i powiem tak: szału to one nie graja i jakiejs strasznej roznicy miedzy tymi fabrycznymi nie slysze ale to pewnie wina szajsowatego sprzetu w moim aucie - MEDION :-( . Troche sie wkurzylem i w niedziele podpinam radio kumpla i zobaczymy.
pozdrawiam
p.s.
ale pasuja one bez jakichkolwiek przerobek.
Może warto też je wygłuszyć i założyć tweetery np. SINUSLIVE NE25s zamiast standardowych w desce - chociaż część ludzi twierdzi, że te firmowe są dobre.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”