Kappa - jeszcze raz audio

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - moje audio

Post autor: Blash » 25 maja 2005, 22:37

jakie macie audio w samochodach ???
Moje audio

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anonymous

Kappa - moje audio

Post autor: Anonymous » 26 maja 2005, 17:24

System naglosnienia Bose
8glosnikow + niskotonowiec

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Audio w Waszych autkach

Post autor: tomek » 27 maja 2005, 8:06

U mnie Audio.... gra ;)
A powaznie i tak nie mam co inwestowac w Audio, bo jak zona jedzie z synem z tylu to karza mi przelaczac glosniki na przod bo jest im za glosno ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - moje audio

Post autor: Kazik » 28 maja 2005, 6:52

U mnie zwykły Pioneer , potrzebuję czegoś głośniejszego niż Żona :)
Dla zainteresowanych poniżej 3 zdjęcia:
1. radio w samochodzie
[img]http://kazik_tmp.webpark.pl/pic00711.jpg[/img]
2. radio w samochodzie
[img]http://kazik_tmp.webpark.pl/pic00705.jpg[/img]
3. Pudełeczko
[img]http://kazik_tmp.webpark.pl/pioneer.jpg[/img]

Moje oczekiwanie spełnia ? gra czysto, radio z RDS, CD nigdy nie przeskakuje. Jedyną wadą jest słaba czułość instalacji antenowej dobrze odbiera tylko bardzo mocne stacje ? jak jest słaby sygnał często jest gubiona stacja. Jeszcze nie sprawdzałem czy to wina radia czy też anteny w samochodzie ? wydaje mi się że raczej coś z instalacją radiową nie jest za specjalnie.

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Re: Audio w Waszych autkach

Post autor: LukaszN » 28 maja 2005, 12:24

"tomek" pisze:U mnie Audio.... gra ;)
A powaznie i tak nie mam co inwestowac w Audio, bo jak zona jedzie z synem z tylu to karza mi przelaczac glosniki na przod bo jest im za glosno ;)
No skad ja to znam..
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Kappa - moje audio

Post autor: TADEO » 28 maja 2005, 17:33

Ja mam wszystko w Delcie seryjne najprawdopodobniej, jak narazie gra ladnie :P a glosniczkami steruje Radyjko SONY CDX L380
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Audio w Waszych autkach

Post autor: romo » 28 maja 2005, 20:03

"Blash" pisze:jakie macie audio w samochodach ???
ja jutro postaram sie zrobic pare fotek mojego systemu
w miejsce orginalnego clariona wladowalem rowniez clariona DB 348RMP.odtwarza MP3 wiec nie potrzebna jest orginalna zmieniarka.orginalny wzmacniacz pracuje tylko z systemem DSP orginalnego radia wiec zostal odpiety i aby nie rozbierac tapicerki zmostkowalem wtyke.gra cale auto i to mi wystarczy.jak juz kiedys pisalem wpakowalem w carisme kupe kasy i roboty i poszlo do ludzi wiec juz nie zrobie tej glupotyi nie bede przerabial audio w kappie
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - moje audio

Post autor: Blash » 28 maja 2005, 23:31

nie moge załaczyc fotek to napisze :D
załozyłem na tył głosniki JBL oraz wzmacniacz twister do tego tuba JBL

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - moje audio

Post autor: Blash » 03 cze 2005, 10:03

Jedyną wadą jest słaba czułość instalacji antenowej dobrze odbiera tylko bardzo mocne stacje ? jak jest słaby sygnał często jest gubiona stacja
odnośnie tego to pewnie masz antene w szybie ja taka mam i straszna kicha mocne stacje ok ale słabe zbiera nieczysto

druga sprawa sprzet mi szwankuje :( dziadostwo nie załancza sie wzmacniacz nie wiem czemu może potrzebny kondensator ???

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - moje audio

Post autor: Kazik » 05 cze 2005, 19:55

Blash ma rację antena jest w szybie - jedna nitek z podgrzewania jest anteną FM druga AM (tak mam w instrukcji) Nie wiem jak zdjąć bezpiecznie tapicerkę nad prawym siedzeniem pasażera by sprawdzić czy dochodzą napięcia zasilające wzmacniacz antenowy.
Nie wiem też po co mam antenę na dachu i gdzie jest jej końcówka?
Kiedyś będę musiał to sprawdzić ? może jednak ktoś temat anteny w Kappie przerabiał i pochwali się swoimi osiągnięciami?

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Kappa - moje audio

Post autor: Blash » 06 cze 2005, 13:05

według Ciebie gdzie ten wzmacniacz jest??

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - moje audio

Post autor: tomek » 06 cze 2005, 13:44

"Kazik" pisze: Nie wiem jak zdjąć bezpiecznie tapicerkę nad prawym siedzeniem pasażera by sprawdzić czy dochodzą napięcia zasilające wzmacniacz antenowy.
A nie prosciej wyjac radyjko i zobaczyc jak gra po odlaczeniu kabla od zasialania wzmacniacza?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kappa - moje audio

Post autor: Kubek » 06 cze 2005, 15:50

a wyciagal ktos kiedys radio orginalne z dedry? bo za nic nie moge tego wyciagnac, i nie wiem czy musze boczne plastki z deski rozdzielczej odkrecac czy to sie da jakos normalnie ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - moje audio

Post autor: Kazik » 06 cze 2005, 18:52

Blash napisał
według Ciebie gdzie ten wzmacniacz jest??
Na bocznej ?ściance? nad tylnią kanapą na wysokości głowy pasażera tam gdzie widać jest przy gumie szyby dwa złącza ? ale długi opis :)
Tomek napisał
A nie prosciej wyjac radyjko i zobaczyc jak gra po odlaczeniu kabla od zasialania wzmacniacza?
Jeżeli odepnę antenę przy radiu i nie będzie żadnej zmiany świadczy to tylko o uszkodzeniu kabla antenowego (prawdopodobnie gdzieś blisko końcówki wkładanej do radia). Przewód pomiędzy radiem i wzmacniaczem jest też przecież anteną.
Przed chwilą zaskoczył mnie trochę schemat instalacji radiowej w Kappie - zasilanie wzmacniacza antenowego powinno wychodzić przewodem z radia(nie jest to kabel antenowy) ? jeśli nawet wychodzi (a tego nie sprawdzałem ? nie wiem gdzie to zasilanie ma być na złączu) nie znaczy że dociera do wzmacniacza.

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - moje audio

Post autor: Kazik » 07 cze 2005, 7:16

Wielkie DZIĘKI dla TOMKA - miał rację nie miałem podłączonego zasilania do wzmacniacza antenowego ? było rozłączone na wtyczce od radia. Byłem przekonany, że wzmacniacz nie jest zasilany z radia a tu niespodzianka :). Po podłączeniu zasilania pojawiły się dodatkowe stacje a te najsilniejsze nie są nawet zakłócane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”