Kappa - przekładka audio

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 03 mar 2014, 10:06

Czytnik i zmieniarka na Allegro

http://allegro.pl/czytnik-nawigacji-cd- ... 44005.html

http://allegro.pl/lancia-kappa-zmieniar ... 65925.html

http://allegro.pl/zmieniarka-lancia-kap ... 80509.html

Numer zmieniarki to 7612001419 60661394. Bardzo często występował Blaupunkt ale tylko z czytnikiem navi a bez zmieniarki. Tylko raz miałem takiego Blaupunkta w połączeniu ze zmieniarką. Do zmiany języka wystarczy płyta z dowolną mapą pod to radio. Jak coś to została mi jeszcze instrukcja od takiego zestawu Blaupunkta po włosku i niemiecku.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: Michor » 03 mar 2014, 17:55

Jest jeszcze jedna opcja-> biorąc pod uwagę fakty że:
1) jest zaślepka do radia
2) nie ma pilota przy kierownicy i montowanie czegokolwiek innego niż Clarion z DSP (oryginalny) to dla mnie sztuka dla sztuki (jeżeli już mamy się super trzymać oryginału).

Albo bym szukał właśnie Clariona z DSP (to nie będzie gówniany sprzęt- a imho lepiej brzmiący od blaupunkta -> przynajmniej z powodu zewnętrznego wzmacniacza).

Albo bym szukał porządnego radia ale zgodnego z "rocznikiem" Kappy-> czyli druga połowa lat 90'.
(tzn ja tak zrobiłem przynajmniej).
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 03 mar 2014, 18:38

Sugestie Michora są dla mnie bardzo cenne. W moim Clarionie powoli "dożywa" wyświetlacz (podobno nie do załatwienia). Pozostałe funkcje działają bez zarzutu. Zmieniarka z kolei jest coraz słabsza mechanicznie. Blokowanie płyt, coraz słabsze buforowanie antywstrząsowe. Zaznaczę w tym miejscu, że używam wyłącznie oryginalnych płyt CD.
W tej chwili posiadam 1 radio, 2 wzmacniacze, 3 zmieniarki. Skupowanie staroci, jak widać daje mierne rezultaty. Z g : cenzura : nie da się ukręcić bata.
Po postach Kolegów, mam coraz więcej wątpliwości czy pomysł przekładki jest sensowny. Zgoda, żeby trzymać się deklarowanej wcześniej ortodoksji powinienem po prostu polować
na Clariona ADM 838 ze sprawnym wyświetlaczem i na (niezmęczoną) zmieniarkę CDC838.
I chyba przy tym zostanę. Proszę przeszukać garaże, pawlacze, piwnice. Czekam na propozycje :)
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: Michor » 03 mar 2014, 18:54

Zmieniarka, będzie pasować w zasadzie każda Clariona "starego" typu - C-bus (okrągłe 13pin).
Zawsze można "bebechy" podmienić na nowe a obudowę zostawić starą żeby na klapce była "Lancia" :)

Pamiętaj też, że w Lineaacesorii (czytam jak tam to się pisze) - były też np. BP Paris/Stockholm/Frankfurt RCM 104 (z kaset obsługujących zmieniarkę) i London RDM 104 (CD'ek ze zmieniarką - CDC-A05)

Klona Paris RCM 104 pod nazwą Renault G5 miałem w R19-> róznica była taka że nie było zmiany koloru podświetlenia ale był za to pilot (no i kod zamiast karty kodowej + drobne szczegóły w bebechach).

Taki Paris RCM 104, jest bardzo wdzięczny i podatny na "tjuny" -> bo i prosto da się zrobić AUX, i zmieniarkę a jak jesteś kozak to i przedwzmacniacz na kościach Burr-Brown :)

*swoją drogą, fabrycznego Clariona też podejrzewam że dało by się trochę "zkoksować" żeby lepiej wpisywał się w nowoczesne standardy :) *

U mnie leży i czeka na finalizację zestaw z (chyba) 1996r.
Pioneer Dex-m88rds + tuner + DEQ 7500 + zmieniara- ówczesny hi-end gdzie sam deck kosztował 2500 DM :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 03 mar 2014, 19:19

Wojtku, widzę, że masz rozległą wiedzę w tym temacie. Ja niestety poruszam się po "kruchym lodzie" i im dalej wgryzamy się w temat tym czuję się bardziej zagubiony. Muszę podjechać do swoich fachowców na ul.Orężną i wykorzystując Twoje wskazówki spróbować wycisnąć z nich deklarację współpracy w tym temacie.
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”