Kappa - przekładka audio

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 28 lut 2014, 18:09

Koledzy, mam do Was pytanie. Czy można przełożyć bez przeróbek do Kappy przedliftowej radio, zmieniarkę i wzmacniacz z Kappy poliftowej. Czy wiązki są kompatybilne ?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 18:47 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Poprawiłem./stabraf/
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: wojciech711 » 28 lut 2014, 19:10

mawi pisze:Koledzy, mam do Was pytanie. Czy można przełożyć bez przeróbek do Kappy przedliftowej radio, zmieniarkę i wzmacniacz z Kappy poliftowej. Czy wiązki są kompatybilne ?
nie jestem pewien o jakim zestawie myślisz :D
ale my kiedyś mieliśmy problem z egzemplarzem przedlotowym 8-O do naszej sw
ale nie pamiętam szczegółów , może ktoś mądrzejszy to potwierdzi :D
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 28 lut 2014, 19:26

Jak dobrze pamiętam to tylne głośniki są łączone bezpośrednio do wzmacniacza (jeśli było fabrycznie radio Clarion). Ciężko będzie uzyskać odpowiedź bo na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które miały bądź mają zestaw Clariona, o który ci zapewne chodzi. Może schemat coś rozjaśni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 01 mar 2014, 9:46

W tej chwili mam w aucie Clariona ADM 838 i zmieniarkę CDC 838, a w myślach to chyba jest Blaupunkt (z Navi) ?. Wszystko niby działa, ale z uwagi wiek i eksploatację, czuję przez skórę, że już niedługo pociągnie (wyświetlacz radia, magazynek i mechanika zmieniarki).
Stąd mój pomysł na wymianę na coś świeższego....
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 01 mar 2014, 11:39

Zgodnie ze schematem jeśli podepniesz Blaupunkt RNS z Kappy po lifcie to po prostu nie będą grały tylne głośniki. Musiałbyś pociągnąć w sumie 4 przewody od głośników tylnych do kostki ISO przy radiu. Moim zdaniem Blaupunkt jest super. Byłem z tego radia strasznie zadowolony (ciekawie schowana kaseta i obsługiwanie zmieniarki) i świetne zbieranie fal radiowych (Clarion dużo gorzej odbierał fale i do tego po odpięciu akumulatora chyba kasowały się ustawienia czego przy Blaupunkcie nie ma). Clarion to poniekąd wynalazek - radio mocno skomplikowane w budowie (dużo elektroniki). Właśnie taki Clarion ADM838 uszkodził mi się i sam się czasem podgłaśniał - nie udało mi się go naprawić.

Aby w 100% upewnić się co się stanie jeśli kupisz Blaupunkta i go podepniesz po prostu spróbuj może podpiąć dowolne inne radio w miejsce swojego Clariona.

Warto pamiętać, że taki Blaupunkt jak w Kappie był również w Ford Mondeo http://allegro.pl/radio-ford-mondeo-mk2 ... 82435.html
W tych Blaupunktach jedynie szybko poddawała się gumowa gałka :)
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 01 mar 2014, 11:56

Z tego co piszesz wynika, że bez ingerencji w instalację się nie obędzie (ciągnięcie przewodów do tylnych głośników). Tego się obawiałem. Dziękuję za zainteresowanie tematem i cenne wskazówki. Najchętniej bym kupił Clariona w idealnym stanie, ale to chyba marzenie ściętej głowy : beczy :
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 01 mar 2014, 12:04

Na pewno ciężko znaleźć takiego Clariona bo było tego po prostu bardzo mało. Przypuszczam, że cena przy kupnie nowego samochodu była zaporowa. Na allegro jest w tej chwili cały zestaw radio, wzmacniacz, zmieniarka i stelaż za bagatela 780 zł :) Gość sprzedaje to już chyba ze 2 lata :) Cały zestaw w życiu nie jest wart moim zdaniem więcej niż 350 zł.. W granicach 300-350 zł płaciłem za takie zestawy jakieś 5 lat temu. W gruncie rzeczy z kablami nie jest w tym przypadku znowu wiele pracy no ale wiadomo, że lepiej by było tylko podłączyć i mieć :) A z ciekawostek do Kappy sprzedawany był też model (jeszcze rzadszy) Clarion ADT838 i on miał już końcówkę mocy i grał bez wzmacniacza (a ADM838 to deck i bez wzmacniacza nie zagra). Różnica wizualna jest taka, że nie ma przycisku DSP koło kasety.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 01 mar 2014, 18:54

No to pociągnijmy jeszcze przez chwilę ten temat, bo widzę, że chyba nikt z Kolegów (cisza) nie ma tak rozległej wiedzy jak Ty.
Wg Epeeru zestaw clarion + wzmak + zmieniarka to koszt ok.10 000 PLN. Nawet jeżeli jest dostępny, to szaleństwo !!!. Koleżanki i Koledzy, którzy widzieli moją Lancię na ostatnim Zlocie i przyznali jej tytuł II Vice Miss, napewno zwrócili uwagę na to, że dążę do utrzymania max oryginału. Najłatwiej kupić jakiegoś Soniaka, czy coś podobnego i wszystko zagra, ale.....
Zaryzykuję i kupię te graty, tym bardziej, że jak napisałeś Blaupunkt sprawował się dużo lepiej niż Clarion. Tym bardziej, że mam w odwodzie chłopaków (serwis RTV), którzy napewno mnie poratują i co by to nie było, to dadzą radę uruchomić :D
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 01 mar 2014, 20:48

Ja też jestem zwolennikiem oryginału (w każdym samochodzie dążyłem do wstawienia oryginalnego radia jeśli nie było). Jakoś po prostu lepiej mi się patrzy na takiego Clariona czy Blaupunkta z napisem Lancia niż na jakieś srebrne radio Sony z milionem kolorów:) Kilka miesięcy temu taki wzmacniacz ze zmieniarką wyrzuciłem na złom bo leżał w domu:) Blaupunkta bardzo fajnie się obsługuje, przyciski miękko chodzą, ma duży czytelny wyświetlacz, wygodne podgłośnienie a w Clarionie brak tych wygód - obsługuje się go mniej intuicyjnie (przynajmniej ja tak miałem), zawsze trzeba kod wpisywać po odpięciu akumulatora (a jak się go nie ma to rozkodowanie tylko przez elektronika - w Blaupunkcie można kod chyba wyłączyć a jeśli nie to można go ściągnąć kalkulatorem). Na pewno serwisanci nie będą mieć żadnego problemu z podłączeniem. Ja taki zestaw Clariona włożyłem do Lanci Delty. Dodam, że w temacie Caraudio jestem zielony :) Znalazłem schemat i powoli sobie to podłączyłem i wszystko ładnie grało. W Blaupunkcie można dodatkowo zmienić język ( na pewno angielski i niemiecki jest) ale wydaje mi się, że aby to zrobić trzeba mieć napęd nawigacji i jakąś płytę.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: Borek » 02 mar 2014, 0:22

michalkrk pisze:Jakoś po prostu lepiej mi się patrzy na takiego Clariona czy Blaupunkta z napisem Lancia niż na jakieś srebrne radio Sony z milionem kolorów:) .
Szczerze mówiąc to właśnie z tego powodu kupiłem sobie tanie, czarne JVC z dowolną regulacją kolorów i ustawiłem zieleń i pomarańcz odpowiadające przyciskom i Infocenter. I też gra muzyka. Nie pogniewałbym się, jakby mnie to radio witało Lancią niczym Infocenter, ale jakoś nie lubię płacić za coś kilka razy więcej, niż jest warte.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 02 mar 2014, 10:38

Oczywiście nie upieram się tutaj, że fabryczne radia grają lepiej niż niefabryczne bo wiadomo, że tak nie jest o cenie nie wspominając.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 02 mar 2014, 17:09

Panowie, ja wiem, że wszystko zagra i może nawet lepiej. Jak wcześniej wspomniałem staram się wręcz ortodoksyjnie trzymać się oryginału (części nowe i oryginalne).
Napewno wywołuje to uśmiech politowania na twarzach wielu kolegów, ale.... już taki jestem.
Wolę spać na łóżku wykonanym z drewna, a nie z pażdżiocha.
Kolega michalkrk natchnął mnie optymizmem i pomógł podjąć decyzję o intensywnym poszukiwaniu takiego zestawu.Oczywiście stan techniczny i wizualny - perfekcyjny !! :D
Ponieważ dyskusja schodzi na boczne tory i chyba nic konstruktywnego do nej już nie wniesiemy, proponuję zamknięcie tematu.
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: michalkrk » 02 mar 2014, 20:33

Jeśli interesuje cię mawi bardzo dobry stan to na tej aukcji są nowe radia: Blaupunkt RNS2
Są to radia refurbished czyli odnowione ale z roczną gwarancją w zestawie brak instrukcji. U nas za używkę trzeba zapłacić pewnie koło 150 zł. Na tej aukcji wyjdzie 79 euro z przesyłką do Polski.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: Borek » 02 mar 2014, 21:31

No, i za rozsądny pieniądz to można robić. Mawi, tematu nie zamykaj - możesz jeszcze mieć jakieś pytania, a jak już wszystko zrobisz to będziesz mógł się pochwalić doświadczeniem dla następnych chętnych. Takie instrukcje są nieocenione. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przekładka audio

Post autor: mawi » 03 mar 2014, 8:26

Ok'. Borek masz rację. Jeżeli uda się to poskładać do kupy, to warto podzielić się doświadczeniami z innymi Kolegami.
Propozycja z E-baya (Blaupunkt RNS2) jest cenowo do zaakceptowania, ale wcześniej muszę znależć zmieniarkę i wzmacniacz. Jeżeli ktoś wie jakie były symbole tych urządzeń współpracujących, to będę wdzięczny za informację :)
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”