Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Post autor: marceli » 02 sty 2015, 2:06

Witam,

Tak jakoś ostatnio mnie nachodzi może by co nieco basu wrzucić?
Glośniki w Kappie grają....jak grają tu nie mam ochoty się bawić w eksperymenty z wyciszaniem,z dystansami itp.
Wymienię te co są najwyżej na inne nowe i tyle....whatever...

Chodzi o to żeby coś tam tego no basiku wrzucić, ale ponieważ nie zależy mi na efektach superhiperekstra, to ma być economy class.
Czy np takie JBL coś poprawi sprawę??Tu tylko kable z radia idą??
Aha,kwestia podpięcia, czy do każdego suba trza pruć plusa z komory silnika???Wolałbym nie....
Po prostu subwoofera nigdy nie miałem(!) więc tego tematu nie ogarniam za bardzo.
Proszę o radę i podkreślam ma to być economy i zajmować w miarę mało miejsca.
Wszelkie rady ,że jak robić to już z górnej półki dziękuję.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2015, 1:33 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z "Allegro" niedozwolone w dziale technicznym!!!
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: Lukasz_TG » 02 sty 2015, 3:05

W sedanie każdy subwoofer jakoś tam zagra. Sam jestem zwolennikiem obudowy zamkniętej, dokładnie takiej jak w aukcji, wadą napewno jest brak maskownicy. Zasilanie +12 niestety trzeba ciągnąć od akumulatora. Do tego potrzebny jest wzmacniacz pod ten głośnik min 50 wat sinus. Jak robisz konstrukcje budżetową to szukaj jakiegoś suba aktywnego, czyli takiego ze wzmacniaczem.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: momo1234/momo11 » 02 sty 2015, 17:54

Plusa nie trzeba ciągnać z akumulatora. Można wziąć z bezpieczników które są po prawej stronie w bagażniku. :)

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: papawhiski » 02 sty 2015, 20:20

Moim skromnym zdaniem, plus trza drzeć z akku, na osobnym bezpieczniku, i bezpiecznik na jak najkrótszym kablu za akku, czyli ok 10 cm, kabla i gniazdo bezpiecznika, w komorze silnika. Bo amplifikator trochę prądu potrzebuje. A ogólnie sub w sedanie - cały bas pójdzie w kufer, więc szkoda roboty.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: marceli » 02 sty 2015, 21:32

Lukasz_TG pisze: Jak robisz konstrukcje budżetową to szukaj jakiegoś suba aktywnego, czyli takiego ze wzmacniaczem.
Tak też myślałem.A ten z ogłoszenia jest pasywny.
momo1234/momo11 pisze:Plusa nie trzeba ciągnać z akumulatora. Można wziąć z bezpieczników które są po prawej stronie w bagażniku. :)
Przeszło mi i to przez myśl ale dobrą mam Kappę i nie chciałbym wystawiać jej w dziale giełda pt Sprzedam Kappę po spaleniu.
Chyba plus stamtąd nie jest bezpiecznym rozwiązaniem?
papawhiski pisze: A ogólnie sub w sedanie - cały bas pójdzie w kufer, więc szkoda roboty.
Chłopie ,psujesz mi cały plan ;) To co mam montować?
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: Lukasz_TG » 03 sty 2015, 0:27

Wiadomo ile głosów tyle opinii. Troche tych sedanów w życiu nagłośniłem. Moim zdaniem w tej konfiguracji najlepiej wypada sub z obudową zamknięta średnica 30 cm oraz odcięcie w granicach 60 Hz, wtedy ładnie się po nadwoziu niesie. Istnieją też suby montowane pod przednimi siedzeniami, to chyba w przypadku Kappy będzie najlepsze rozwiązanie.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa sedan-a może by tak subwoofer?

Post autor: marceli » 03 sty 2015, 0:45

Jako skrzynia bym wolał z racji że bagażnik czasem się przydaje ;)
Nie jako walec.

Pod siedzenie ok,ale drogo :-?

A jakby plusa pociągnąć do bagażnika z aku ale pod autem??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Post autor: Tomzik » 03 sty 2015, 2:50

Ja leciałem od komory silnika przez taki otwór w okolicy pedałów, potem wzdłuż lewego progu, już oczywiście w kabinie.

Bas na pewno będzie o wiele lepszy, ja miałem skrzynię własnej roboty napędzaną JBL-em GT5-10 (25cm), obudowa typu B-R, trochę za nisko ją dostroiłem, ale już nie chciało mi się potem bawić. Dałem 2 wzmacniacze - jeden do suba, drugi do głośników w kabinie, zarówno w półkę tylną jak i w drzwi wsadziłem Sinuslive'y 165 w wersji płaskiej, aczkolwiek w drzwi trochę kiepa, nie było to estetyczne. Ludziska chwalą też Sinusy 13cm, ja stwierdziłem, że to nie może ładnie basować i poszedłem w 16cm. Teraz już wiem, że 13 byłyby ok, pokrywając średnio-niskie pasmo, od niskiego ma być skrzynia.

Szałowo nie grało, bo i tak pierdziały plastiki na drzwiach, ale niskich tonów przybyło dzięki skrzynce bardzo dużo. Może jak się dobrze weźmiesz to wygłuszysz te drzwi i maskownice od tylnych głośników (bo też popiardują ;) ). Mnie się już nie chciało.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Post autor: Bartek-Lodz » 03 sty 2015, 12:34

Ja dałem wzmacniacz Blaupunkt z serii THA - nie trzeba ciągnąć kabli od aku (wzmacniacz jest energooszczędny) - wpiąłem się w przewód pod schowkiem. Głośniki tylne odłączyłem, w drzwi sinusline 13 (z obciętymi niskimi) tuba JBL 25cm w bagażnik. Gra to bardzo dobrze w porównaniu do oryginału - minus taki, że fajnie się to słucha siedząc z przodu - ci co siedzą z tyłu mają masaż pleców. W porównaniu do Thesisa troche brakuje ale w Thesisce bas też by się lepszy przydał, np nagłośnienie w Omedze z BOSE jest lepsze.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

MaciekTOS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 26 wrz 2014, 23:58
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Post autor: MaciekTOS » 11 paź 2015, 19:04

marceli pisze:Witam,

Tak jakoś ostatnio mnie nachodzi może by co nieco basu wrzucić?
Glośniki w Kappie grają....jak grają tu nie mam ochoty się bawić w eksperymenty z wyciszaniem,z dystansami itp.
Wymienię te co są najwyżej na inne nowe i tyle....whatever...

Chodzi o to żeby coś tam tego no basiku wrzucić, ale ponieważ nie zależy mi na efektach superhiperekstra, to ma być economy class.
Czy np takie JBL coś poprawi sprawę??Tu tylko kable z radia idą??
Aha,kwestia podpięcia, czy do każdego suba trza pruć plusa z komory silnika???Wolałbym nie....
Po prostu subwoofera nigdy nie miałem(!) więc tego tematu nie ogarniam za bardzo.
Proszę o radę i podkreślam ma to być economy i zajmować w miarę mało miejsca.
Wszelkie rady ,że jak robić to już z górnej półki dziękuję.
Słuchaj też miałem obawy z ciągnięciem plusa od aku ale jest to godzina roboty może dwie , strasznie to wygląda na pierwszy rzut oka ale temat jest prosty do ogarnięcia .Mam u siebie "zwykłą" przeciętną skrzynie basową i jestem zadowolony z efektu , jak będziesz kiedyś w Ostrowcu możesz podpatrzyć jak to wygląda :) Bagażnik niestety dostaje po dupie ale w końcu nie jest to bagażówka : yesyes :

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michor » 11 paź 2015, 19:54

Ja plusa sobie ukradlem spod skrzynki bezpieczników pod deska. I działało wystarczająco dobrze. Pytanie ile efektywnie wzmak ciągnie tego prądu bo to ze ma 300w rms to nie oznacza ze na codzoen przy normalnym słuchaniu tyle ciągnie. 50-70-100w poboru to juz z dobrym głośnikiem wystarczy.

W każdym razie. Ja mialem (a teraz Darbo ma) zestaw 25cm w 19l zamkniętej obudowy (mala skrzynka poreczna) pedzone wzmakiem cirka 300 rms i takie cos w zupełności wystarcza do sluchania. Ucięte na 120hz.

Sprzęt do słuchania muzy a nie rządzenia na wioskach)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa sedan - a może by tak subwoofer?

Post autor: marceli » 11 paź 2015, 22:32

MaciekTOS pisze:Słuchaj też miałem obawy z ciągnięciem plusa od aku ale jest to godzina roboty może dwie , strasznie to wygląda na pierwszy rzut oka ale temat jest prosty do ogarnięcia .Mam u siebie "zwykłą" przeciętną skrzynie basową i jestem zadowolony z efektu , jak będziesz kiedyś w Ostrowcu możesz podpatrzyć jak to wygląda :) Bagażnik niestety dostaje po dupie ale w końcu nie jest to bagażówka
Chętnie,tylko daj namiary jakieś.
Michor pisze:Sprzęt do słuchania muzy a nie rządzenia na wioskach)
Jasne że tak.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”