Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

yaro8219
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: MIELEC podkarpacie
Kontakt:

Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: yaro8219 » 28 lut 2007, 21:14

co do tego kierunku to wystarczy odkręcić kierownice i na górnym ząbku zagiąć i uformować kawałek plastikowego listka i oczywiście odtłuścić i przykleić kropelką i będzie działać Polecam u mnie to działa. : yesyes : tylko ostrożnie z poduszką bo ona wybucha tylko raz a to jest bardzo niebezpieczne także OSTROŻNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: Polej » 04 lip 2011, 18:06

Kiedyś był na forum (o ile kojarzę) dość obszerny opis, jak to naprawić...z tego, co widać powyżej, nic nie wynika, podobnych tematów na forum nie znalazłem..czy jest ktoś w stanie opisać naprawę tej usterki, tak jak było to wcześniej? Może komuś uchowały się zdjęcia z fotorelacji..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: wujekp » 04 lip 2011, 18:53

Polej pisze:Kiedyś był na forum (o ile kojarzę) dość obszerny opis, jak to naprawić...z tego, co widać powyżej, nic nie wynika, podobnych tematów na forum nie znalazłem..czy jest ktoś w stanie opisać naprawę tej usterki, tak jak było to wcześniej? Może komuś uchowały się zdjęcia z fotorelacji..
To? :link:
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: Lukasz KrK » 04 lip 2011, 19:44

Witam,mnie również w Delcie nie odbija kierunkowskaz nie wiecie czy u mnie jest podobny jak w Kappach mechanizm?
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: Polej » 04 lip 2011, 20:05

wujekp pisze: To? :link:
Dziękuję! :-P :pifko:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
adamowski1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2014, 9:59
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: adamowski1 » 23 maja 2014, 21:20

Ja zrobiłem to trochę inaczej,ponieważ mało który klej dobrze łapie plastik więc wymontowałem cały przełącznik i zamiast nadlewać kleju który po jakimś czasie się wytrze,zrobiłem dziurki rozgrzanym gwoździkiem,którego przyciąłem tuż przy "główce",tak aby z drugiej strony nie wystawał za bardzo,dodatkowo posmarowałem je klejem aby nie wyleciały i wszystko śmiga.
Ten plastik odpowiedzialny za wyłączanie kierunku można łatwo wyjąć z przełącznika,od spodu są cztery zaczepy wystarczy je delikatnie podważyć i mamy tą "tulejkę" na wierzchu.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: marceli » 23 maja 2014, 22:16

adamowski1 pisze:Ten plastik odpowiedzialny za wyłączanie kierunku można łatwo wyjąć z przełącznika,od spodu są cztery zaczepy wystarczy je delikatnie podważyć i mamy tą "tulejkę" na wierzchu.
Możesz rozwinąć?
Bo troszkę nie rozumiem jak ją wyjać bez demontażu kiery?
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: stabraf » 24 maja 2014, 0:26

Tego plastiku nie wyciągniesz bez zdejmowania kiery i bez zdejmowania z drążka przełącznika. Jak już przełącznik ściągniesz to od spodu są właśnie 4 zaczepy, które ściskasz i biały pierścień wychodzi - można działać swobodnie ;)

Awatar użytkownika
adamowski1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2014, 9:59
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: adamowski1 » 24 maja 2014, 1:23

stabraf pisze:Tego plastiku nie wyciągniesz bez zdejmowania kiery i bez zdejmowania z drążka przełącznika. Jak już przełącznik ściągniesz to od spodu są właśnie 4 zaczepy, które ściskasz i biały pierścień wychodzi - można działać swobodnie ;)
Dokładnie tak,a odnośnie obaw niektórych użytkowników że przy demontażu "poduchy" może ona wystrzelić to spoko,bo musiało by tam być napięcie które podaje dopiero czujnik bezwładnościowy,ale warto odłączyć akumulator bo komp będzie wyświetlał potem błąd poduszki powietrznej.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: stabraf » 24 maja 2014, 1:50

adamowski1 pisze:... warto odłączyć akumulator bo komp będzie wyświetlał potem błąd poduszki powietrznej.
Błąd wyświetli dopiero jakbyś przekręcił zapłon z odłączoną poduszką. Ja grzebałem bez odpinania aku i nie przekręcałem zapłonu.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: Borek » 24 maja 2014, 8:43

Ja jasnowidzem nie jestem, więc dla świętego spokoju podczas grzebania z poduchą akumulator zawsze odpinam. W aucie są różne pierepałki z masą, stykami - nie chcę sprawdzać czy przypadkiem jakiś "niestyk" na nieodpowiednim łączu nie spowoduje odpalenia poduszki. :D

Co do klejenia plastiku to podejrzewam, że ta koronka z mechanizmu to może być to samo tworzywo, co w reflektorach (obudowa, te kuleczki od regulacji w środku), czyli polipropylen. Bez kleju specjalistycznego ani podejdź, normalny klej nawet tego nie zwilży, tylko się skropli i odpadnie po wyschnięciu. Kropelka takie coś skleja jak na ślinę, puszcza od samego spojrzenia. Sam kupiłem sobie klej do poliolefin z jakimś aktywatorem do nakładania właśnie na te tworzywa (PE, PP, PCV, silikony, PTFE i inne takie trudne w klejeniu), skleiłem nim na próbę ułamany ćpałek od regulacji lampy i trzyma jak należy. Nie użyję go jednak, bo skleiłem krzywo, a do tego mam też więcej takich ćpałków na podmianę. :D
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: marceli » 06 sie 2014, 15:49

adamowski, jakie gwoździe użyłeś i ile trzeba wystawić mm żeby działało?

Wieczne klejenie przyprawia mnie o palpitacje serca....
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: marceli » 24 sie 2014, 20:19

No widzę ,że podpowiedzi coś nie ma....ale to nic.....zrobimy doświadczalnie. ;)

Dzięki naszemu "nadwornemu" Koledze Mariuszowi czyli Maniakowi owa tulejeczka nawiasem mówiąc z całym przełącznikiem jest u mnie i już mam patent na tuning.
Coś a'la patent adamowskiego lecz chcę to jeszcze ciut zmodernizować.

O wynikach poinformuję,może będzie foto-manual.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: Borek » 25 sie 2014, 12:24

Wiesz, zamiast kombinować z gwoździami możesz spróbować masy kwarcowej do wypełniania spoin. To jest sprzedawane w zestawach - buteleczka z kwarcowym proszkiem i druga z klejem, kładziesz naprzemiennie warstwy i potem szlifujesz. Trzyma się dobrze nawet poliolefin, może na taki niewielki ząbek się nadać.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - naprawa mechanizmu odbicia kierunkowskazu

Post autor: marceli » 25 sie 2014, 20:40

Zrobiłem....

Zamiast gwoździ które z czasem mogą (moim zdaniem) wylecieć zastosowałem ucięte malutkie wkręciki.

Zdjęcia tulejki po "tuningu"

Jest ok,łebki mogą być ciut niższe lub można je dać troszkę niżej,tzn nie na tym skosie,choć w zasadzie to skos "wyrzuca" kierunek.
Tak jest,ok tylko troszkę obciera jak się kręci kierownicą w stronę w którą włączyliśmy dźwignię.Aha,łebki są delikatnie spiłowane tak,żeby ząbek miał lżej wybijać i żeby kręcąc go nie urwało.
Na zdjęciach chyba tego nie widać,ale trzeba koniecznie spiłować,mając tulejkę w "ręcach" to proste.

Oczywiście do całego zabiegu należy kierę zdjąć,przełącznik też i tulejkę wyjąć.
Komu nie wybija mówię.... do dzieła ;)
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”