Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Pingvin » 19 mar 2012, 19:20

Jako, że dzisiaj rozłożyłem oba boczki drzwi w kupecie - jutro składając je porobię fotki, żeby porównać różnice konstrukcyjne.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
stefan67
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:03
Imię: Janusz
Lokalizacja: Lesko

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: stefan67 » 21 mar 2012, 18:55

Wygląda na to, że zdjęć boczka od środka jednak nie robiłem... Wrzucam, co mam. Poniżej kilka fotek obrazujących niektóre miejsca mocowania i widok drzwi od środka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cóż mogę dodać z doświadczenia:
Przed zdjęciem boczka nie zapomnieć odpiąć wtyczki dolnego oświetlenia, bo nietrudno urwać kabelki.
Przy wymianie zamka należy odkręcić wcześniej prowadnicę szyby ( żaden problem, jest na 2 śrubach ) i odpiąć cięgła od strony klamki wewnętrznej.
Trzeba użyć odpowiedniego narzędzia i sporo siły do odpięcia cięgła łączącego zamek z obrotową częścią do otwierania kluczykiem.
Ciekawostka - w boczku, przy otworze na klamkę, od środka są elementy ze szlachetnego drewna !!!
U mnie płyta pilśniowa albo coś bardzo podobnego :D
Lancia Kappa 2.0 20V automat 1996 r.

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Pingvin » 22 mar 2012, 18:41

Jak powiedziałem, tak zrobiłem - poniżej fotki. Część mocowań pokrywa się ze standardowymi mocowaniami z drzwi z ramkami. Jakość fotek - telefoniczna pod słońce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kółeczka czerwone - śruby na wierzchu, kółeczka niebieskie - śrubki schowane. Kółka zielone - podchwytliwe śrubki wewnątrz kieszonki w podłokietniku.

Dodatkowo dorzucam zdjęcie elektryki dochodzącej do zamka. Ciekawy jestem czy sedan/SW posiada inny zestaw kabelków (brak obniżania i domykania szyb).
Obrazek
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Kozi » 23 mar 2012, 20:13

Ja montowałem zamek od Coupe (przynajmniej tak informował mnie Faraon jak od niego kupowałem) do SW i wszystko pasowało.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

argenta67

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: argenta67 » 23 mar 2012, 21:03

Zamki drzwi we wszystkich wersjach Kappy Sedan, Coupe, Sw są takie same a uchylanie/domykanie szyby w Coupe ma dodatkowe sterowanie.

Rafako

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Rafako » 21 kwie 2012, 17:14

Jak zdemontować boczek drzwi w Kappie :?:
Jak zdjąć boczek drzwi w Kappie :?:
Demontaż boczka drzwi w Kappie.
Kappa zdejmowanie boczka.
Jak ściągnąć boczek w Kappie :?:
Jak zdemontować tapicerkę drzwi w Kappie :?:

Zastanawiacie się pewnie dlaczego wypisuję te wszystkie kretynizmy powyżej :?: ;) : gafa :

Otóż szukałem tego wątku od czwartku i widać złe sformułowania wpisywałem w "szukajkę", bo jakoś nijak znaleźć go nie moglem :roll: :roll: :roll:
Może uzupełnienie o powyższe frazy usprawni innym wyszukiwanie w przyszłości :?:
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. gdybym k... : cenzura : znalazł wcześniej tego manuala, pewnie dobrnąłbym do szczęśliwego finału przed burzą a tymczasem nici :(
Ps2. To jeszcze dodam dwa słowa od siebie :D
Demontaż wkladow tapicerowanych boczka / zdjęcie tapicerki boczka / wyjmowanie wkładu boczka.

Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie może poprzestać na zdjęciu boczka drzwi i musi wymontować wkłady tapicerowane zazwyczaj dowiaduje się od kolegów z Forum ;)
"Przerąbane, nie da się, uszkadzają się spinki bo są dziwne itd."

Otóż ja byłem zmuszony wymienić wkłady tapicerowane w boczkach i przy okazji zanotuję tu swoje spostrzeżenia, co by następni nie musieli wyważać otwartych drzwi.
1. Wkład tapicerowany da się wymontować i zamontować ponownie bez jego uszkodzenia i nie nastręcza to większych problemów.
2. Przy zdejmowaniu wkładu musimy mieć oczywiście zdjęty boczek :D
3. Wkład ma fabrycznie wmontowane spinki tapicerskie z gwintem a do boczka jest przymocowany na stałe dzięki okrągłym białym zapinkom mocowanym do czarnej spinki od wewnętrznej strony.
4. Ponieważ białe zapinki są potrzebne aby ponownie zamocować wkład do boczka, ważnym jest aby przy demontażu ich nie uszkodzić czyli nie wyłamać czterech białych ząbków wewnątrz zapinki (zaznaczone strzałką na foto).
5. Aby zdemontować zapinkę bez uszkodzenia delikatnie podważyłem ją śrubokrętem płaskim (jeśli trudno podważyć, pomaga naciśnięcie na wkład od zewnętrznej strony w punkcie gdzie pod tapicerką jest spinka), po czym złapałem zapinkę kombinerkami (jak na foto).
6. Ciągnąc (z wyczuciem :!: :!: :!: ) zapinkę do siebie kombinerkami symetrycznie do kombinerek podważałem ją śrubokrętem.
7. Przy ponownym montażu wkładów wystarczy wcisnąć białą (nieuszkodzoną) zapinkę na czarną spinkę i ścisnąć palcami.
Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Borek » 12 cze 2012, 20:03

To ja się podepnę z pytaniem o drzwi... tylne w sedanie :P. Wersja poliftowa jeśli to coś zmienia.

Otóż odkręciłem dwie śruby przy zawiasach, dwie od dołu, jedną przy zamku i drugą pod odblaskiem, imbus pod znaczkiem lancia na środku i drugi pod zaślepką w uchwycie. Wyciągnąłem obudowę klamki, odpiąłem i wyciągnąłem lampkę z dołu i sterownik szyby, a ten durny boczek nadal siedzi. Trzyma go coś przy samej szybie, tam są jakieś zatrzaski albo co? Mogę znacząco uchylić całość do góry i widziałem, że pod tym "parapetem" wewnątrz są takie wybrzuszenia w regularnych odstępach, chyba z 10 sztuk. Jak to zdjąć? :-?

Pytam, bo z przodu będę musiał zadbać o podnośniki szyb, a w tylnych prawych mocno mi szumi ogranicznik i chcę go przynajmniej nasmarować jak trzeba, smarowanie ramienia od zewnątrz (nawet za kołnierzem gumowym) nie daje efektu.
Drop a gear and disappear!

argenta67

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: argenta67 » 12 cze 2012, 20:08

Borek pisze:To ja się podepnę z pytaniem o drzwi... tylne w sedanie :P. Wersja poliftowa jeśli to coś zmienia.

Otóż odkręciłem dwie śruby przy zawiasach, dwie od dołu, jedną przy zamku i drugą pod odblaskiem, imbus pod znaczkiem lancia na środku i drugi pod zaślepką w uchwycie. Wyciągnąłem obudowę klamki, odpiąłem i wyciągnąłem lampkę z dołu i sterownik szyby, a ten durny boczek nadal siedzi. Trzyma go coś przy samej szybie, tam są jakieś zatrzaski albo co? Mogę znacząco uchylić całość do góry i widziałem, że pod tym "parapetem" wewnątrz są takie wybrzuszenia w regularnych odstępach, chyba z 10 sztuk. Jak to zdjąć? :-?

Pytam, bo z przodu będę musiał zadbać o podnośniki szyb, a w tylnych prawych mocno mi szumi ogranicznik i chcę go przynajmniej nasmarować jak trzeba, smarowanie ramienia od zewnątrz (nawet za kołnierzem gumowym) nie daje efektu.
To pionowo podnieś lekko uchylając do góry aby zsunąć z rantu.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Borek » 12 cze 2012, 20:14

Ja nie mogę, z Ciebie to jest szybki człowiek. :D

Czyli niczego nie przegapiłem, tylko muszę wyczuć budowę tego. Dzięki. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Bichoń » 14 mar 2013, 10:56

stefan67 pisze:Zdejmowałem tydzień temu ( wymiana zamka ). Jak znajdę starsze fotki od środka z poprzedniej wymiany w innych drzwiach to podrzucę.
Czeka mnie wymiana bębenka zamka w drzwiach pasażera. Czy do tego wystarczy zdjąć boczek, czy trzeba też odkręcać blachę i kombinować coś z podnośnikiem szyby?

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: stabraf » 14 mar 2013, 12:20

Wystarczy boczek ;) Odkręcasz całą klamkę i sruuu...na zewnątrz ;)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Bichoń » 14 mar 2013, 12:22

A jak z cięgnem od klamki, nie będzie problemów z zamontowaniem go z powrotem?

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Borek » 14 mar 2013, 20:03

Raczej ni, warto tylko mieć kombinerki - naciągniesz sobie nimi mocniej cięgno, żeby móc je łatwo zapiąć w klamce.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: Bichoń » 08 sie 2013, 22:44

Namęczyłem się dzisiaj nieco z cięgnem klamki, w końcu żeby je założyć przy zamku odkręciłem go i nieco (1-2 cm) obniżyłem, przez co cięgno klamki mogło trafić w otwór od góry. Jak już trafiłem, to podniosłem i przykręciłem zamek. Nie znalazłem sposobu, żeby najpierw założyć na dole przy zamku, a potem na górze przy klamce, przy klamce jest gorszy dostęp.
Z cięgnem bębenka nie ma większych problemów.

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Kappa - zdejmujemy tapicerkę drzwi

Post autor: assasinx » 08 lip 2020, 17:30

Wybaczcie, że otwieram ten wątek znowu. Jestem na ostatnim etapie rozbierania boczka, czyli jego wyciągnięcie. Blokuje mi się coś od strony nawiewu. Strona od zamka schodzi koncertowo ale od nawiewów coś blokuje. Wszystkie śruby usunięte. Nie usunąłem tego plastikowego paska przy oknie. Co robię nie tak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”